Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Złote Myśli"


pecek

Rekomendowane odpowiedzi

Hahhahhah :mrgreen:

 

'Co kilkanaście pokoleń rodzi się człowiek kompas. Całe życie szuka swojej północy.' S.King

'Jedyne co mnie tu trzyma, to grawitacja' K.Wojewódzki

'My tu gadu gadu, a chińczyków coraz więcej.... :mrgreen:;) '

'Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło' O.Widle

I wulgarne, acz uwielbiane przeze mnie :' Wszystko co w tobie najlepsze, zostało na du*e twojej starej :lol:;);););) '

 

Mam dużo takich myśli bo często lubie je wtrącać do rozmowy z kimś, wtedy wypadam inteligentniej :mrgreen::mrgreen::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje życiowe motto jest jak widać w moim podpisie :mrgreen:

Ale parę złtych myśli w pamięć mi poszło:

"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne" George Bernard Shaw

"Bardzo niebezpiecznie jest spotkać kobietę, która nas całkowicie rozumie. Kończy się to zawsze małżeństwem." - Oscar Wilde

"Dobrze jest, jeśli możemy robić sobie z życia żarty. Gorzej, jeśli jest odwrotnie." - Andrzej Niewinny Dobrowolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka aforyzmów o moich ulubionych stworzeniach:

 

Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

Oscar Wilde

 

Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło.

Mark Twain

 

Kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic.

Erich Kastner

 

Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

 

 

Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy.

Colette

 

Koty prowokują człowieka do nieustannych wyznań miłości.

Christopher Sandt

 

W głębi serca wszyscy kryjemy te same pragnienia. Koty mają odwagę żyć zgodnie z nimi.

Jim Davis

 

Nawet najbardziej wrazliwy kot nie dba o uczucia myszy.

Walter Ludin

 

Istnieją tylko dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty

Albert Schweitzer

 

Pies przyjdzie na zawołanie, kot odbierze wiadomość i skontaktuje się z tobą w wolnej chwili.

Mary Bly

 

Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym.

 

Mój mąż powiedział: albo ja, albo kot. Tęsknię za nim czasami.

 

Pozbyłam się męża. Kot miał alergię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motto:

 

"Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...

Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...

 

Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tematem dokopałam się do jakiej nagrody ze szkoły średniej: Księga Aforyzmów, pod redakcją Jacka Illga, Katowice 1998r.

Powiem wam, ze to jedna z moich ulubionych książkej :D , podzielone na tematy takie właśnie złote myśli, masy znanych mniej i bardziej ludzi.

Kilka moich ulubionych z rozdziału "Mężczyzna i kobieta" :

 

Każda kobieta uważa się za niezastąpionąi sądzi, że sama mogłaby zastąpić każdą inną.

-Pitigrilli

 

Mężczyzna musi kogoś kochać, kobieta musi kogoś mieć.

-Gabriel Laub

 

Kobieta opanowana namiętnością nie dba o lojalnosć, a niej jeszcze o o zdrowy rozsądek.

- Romain Rolland

 

Tylko piękne kobiety jako jako komplement traktują pochwałę ich umysłu.

- Vittorio de Sicca

 

Kobiety, o ile nie kochają, mają wszystkie zimną krew starego adwokata.

- Honore de Balzac

 

Kochająca kobieta wybacza wszystko, lecz nie zapomni niczego

- Kahlil Gibran

 

Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.

- Alfons Allais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kot patrzy na nas z góry, pies z dołu, a świnia prosto w oczy".

 

"Pesymista widzi czarny tunel.

Optymista widzi światełko w tunelu.

Realista widzi nadjeżdżający pociąg.

Maszynista widzi trzech neurotyków na torach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalnosć nie jest kwestią statystyki." George Orwell

 

"Gdy będziesz pożyczał ludziom z ciężkim trudem przez ciebie zapracowane pieniądze, albo gdy je nawet dasz, powiedzą o tobie - skąd ona ma taką forsę, jaki sknera, zbiera i zbiera a z drugim się nie dzieli.

Gdy będziesz dawał ludziom rzeczy, które sobie spod serca wyrywasz, bo ci służyły znakomicie, albo któreś otrzymał od święta czy na czarną godzinę, powiedzą - tylko tyle dał?

Gdy będziesz służył ludziom swoim czasem, nawet kosztem zaniedbywania obowiązków, swojego odpoczynku, snu i posiłków, powiedzą - on właściwie nie ma nic do roboty, mógłby się czymś zająć.

Gdy będziesz pomagał ludziom w ich trudnych chwilach, brał do swego domu, karmił, poił, opiekował się, a potem wycofasz swoją pomoc, bo uznasz, że już czas trudny przeminął - to się po prostu na ciebie obrażą albo będą mieli przynajmniej do ciebie żal.

Gdy będziesz się starał wykonywać swój zawód maksymalnie uczciwie - to powiedzą, żeś pazerny na pieniądze albo że chcesz zrobić karierę, zająć kierownicze stanowisko, albo udowodnić, żeś lepszy.

Im więcej będziesz pracował, służył, poświęcał się, im bardziej będziesz starał się żyć uczciwie - tym łatwiej oskarżą cię, żeś cudzołożnik, oszust, kłamca, cham i bezczelny, a przynajmniej nie całkiem normalny albo dziwak.

Czy z tego wynika, że masz rezygnować z takiego postępowania? Nie, bo byłbyś podobny do faryzeuszy, którzy wszystko czynią, aby być widziani przez ludzi. Tylko wiedz, że tak jest. Załóż to sobie od samego początku, żebyś się potem nie zdziwił. Na pociechę powiem ci, że zawsze się znajdzie jakaś Magdalena, jakiś Jan, który cię zobaczy w prawdzie i zachwyci się tobą. Ale to już tylko na pociechę, żebyś się nie załamał."

Mieczysław Maliński, Przed zaśnięciem. (Dłuuuuuga ta myśl ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek błyskawiczny jest jak dwie pieprzące się stonogi

-

 

Dopóki nie skorzystałem z Internetu,

nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

St. Lem

 

 

Have you met the perfect couple? The two soul mates whose love never dies? The two lovers whose relationship is never threatened. The husband and wife who trust each other completely. If you haven't met the perfect couple, let me introduce you. They stand atop a layer of butter cream frosting.

The secret of their success? Well, for starters, they don't have to look at each other.

Desperate Housewives

 

It has been said that time heals all wounds. I do not agree. The wounds remain. In time, the mind, protecting its sanity, covers them with scar tissue, and the pain lessens, but it is never gone.

 

Birds sing after a storm. Why shouldn't people feel as free to delight in whatever sunlight remains to them?

Rose Kennedy

 

The question that sometimes drives me hazy: Am I, or the others crazy?

Albert Einstein

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można bekać w ciąży? Boję się, że zapowietrzę dziecko.

Autor: z netu

 

- jak kobieta robi sie na bostwo to jest wtedy poganizm celtyzm czy cos innego? - tynkarstwo

Autor: bash

 

ya ya yarrr

Autor: happy tree friends

 

ludzie smieją sie z mojej kolezanki ktora popelnia ciagle te próby samobójcze ze powinna sobie zainstalowac zyły na suwaki

Autor: sowa

 

polowa odlozonych problemow rozwiazuje sie sama

Autor: z netu

 

Nastepne pokolenie bedzie mialo ciezkie zycie, wszystkie loginy w necie zajete...

Autor: z netu

 

byli w sobie zakochani. on w sobie i ona w sobie.

Autor: z netu

 

jestes sola tej ziemi. w oku.

Autor: met

 

- co ma dwie nogi i krwawi? - pół psa.

Autor: joemonster

 

Ironia życia leży w tym, że żyję się je do przodu, a rozumie do tyłu.

Autor: z netu

 

wszedzie dobrze ale do buzi najlepiej

Autor: asia

 

ogloszenie. zamienie zycie na krotsze.

Autor: magda

 

im wiecej ma sie znajomych tym mniej zna sie ludzi.

Autor: scrat

 

samochod ukradlem. ale prawo jazdy to juz sobie kupie.

Autor: z netu

 

z okazji dnia pocalunku pocalujcie mnie w dupe

Autor: rid

 

bog sie rodzi, karp truchleje

Autor: z netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

- co ma dwie nogi i krwawi? - pół psa.

Autor: joemonster

 

A wiesz co to jest- ma cztery nogi i rękę?

- Zadowolony rottweiler

 

 

wszedzie dobrze ale do buzi najlepiej

Autor: asia

 

Apropos. Tekst z francuskiego filmu:,, Jak się woła na dziwkę, która nie obciąga?

- Wcale się nie woła! "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I oswojone hieny żrą padlinę"

Stanisław Jerzy Lec

 

"Nim język puścisz w taniec, załóż na mordę... kaganiec!"

Jan Izydor Sztaudynger

 

"Umysł jest swoim własnym panem i sam potrafi niebem uczynić piekło i piekłem niebo"

John Milton

 

"W chwilach niedoli człowiek szuka pociechy w tym, że zespala swój smutek ze smutkiem innych"

Milan Kundera, Żart

 

'Kiedy tkwisz tak otępiały wskutek własnej katastrofy, niezdolny do działania i myślenia, ogarnięty zimnym, gniotącym mrokiem, oddzielony od świata jak w nocnych halucynacjach lub osamotniony jak w chwilach żalu - znaczy to, że dotarłeś do negatywnego krańca życia, tam, gdzie panuje temperatura absolutna, gdzie ścina się w lód ostatnia życia iluzja"

Emil Cioran, Na szczytach rozpaczy

 

"Po galijskich przodkach mam jasnoniebieskie oczy, ciasny umysł i niezręczność w walce. Zauważyłem, że noszę się równie barbarzyńsko jak oni"

Arthur Rimbaud, Zła krew w: Sezon w piekle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larry: She doesn't want to be happy.

Dan: Everybody wants to be happy.

Larry: Depressives don't. They want to be unhappy to confirm they're depressed. If they were happy they couldn't be depressed anymore. They'd have to go out into the world and live. Which can be depressing.

 

Larry: Alice, tell me something true.

Alice: Lying's the most fun a girl can have without taking her clothes off - but it's better if you do.

Closer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię ten cytat, K. K. Baczyński:

 

Nie wiem nic. Jest wokoło ten rzeczy niepokój,

który rzeki przesyca i morza obłoków,

który jest sam przez siebie, a ja ponad którym

jestem jak smutne dziecko przenoszące góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny ten cytat Camus'a. muszę go koniecznie napisać mojej przyjaciółce która każdej zimy czuje się gorzej, myslę, że pomoże chociaż odrobinę :) (z jakiej to książki?)

 

paradoksy - oglądałam Closer! film zrobił na mnie ogromne wrażenie, chociaż wydaje mi się że żeby go zrozumieć muszę mieć z 10 lat więcej i kilka związków więcej za sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×