Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie wełna to sa inne przeciez opcje. A sklepach mozna dostać milioon innych cieplutkich rzeczy. Więc argument że tylko w futrze może być Tobie ciepło moim zdaniem jest słaby.

 

By the way, ja sobie wczoraj kupiłam kurteczkę która oprócz twgo ze jest cieplutkka jest bardzo ładna :)

I już nie mogę się doczekać mrozów :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie prawie bez śniegu, tylko wczoraj chwilę sypało wieczorem i mam nadzieję że sypać nie będzie bo mój facet pracuje czasem na wysokości i umrę tu ze strachu o niego jak już ślisko będzie... A narazie nie mogę pracować z nim - nerwica.

 

Dopiero wstałam i to na siłę... kolejny samotny dzień. I lekki lęk jak to z rana, potem powinno być lepiej.

 

Offtopic -ogólnie studiować z nerwicą i wogóle uczyć sie -to niezły hardcore. Mi tym ciężej sie przestawić bo w pierwszym semestrze nie miałam wogóle nerwicy, a teraz nie dość że nerwica, zawalone obecności w szkole to do tego takie towarzystwo. Wszystko naraz.

***reszta posta zmieniona bo uraziła niektórych :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

Zmieniłam posta jak widać, już mam nadzieję nie będzie Was raził po oczach.

 

 

Tak, ciepłe są jeszcze kurtki puchowe np Campusa- mega brzydkie i mega drogie. Inne wszystkie opcje już sprawdziłam i zawsze marzne, bez różnicy czy to kurtka czy płaszcz. To nie jest argument. Nie muszę sie tłumaczyć argumentami bo to moja sprawa i moje poglądy. Ale nie życzę sobie aby ktoś mnie obrażał za to co myślę. Można napisać- nie zgadzam sie z tobą bo to czy tamto, ale pisanie mi że mam niskie progi umysłowe jest conajmniej chamskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dajecie czadu ....

... nagle wszyscy tacy miłośnicy zwierząt ... a pewnie większość z Was je mięso, nie wspominając już o skórzanych butach i torebkach ..........................................

 

Jak bym miała cisnąć na argumenty to byłby bardzo dobry argument. Od tej pory jak ktoś zechce sie wypowiedzieć że jestem taka zła bo mam futro to niech mi przyrzeknie że nie je mięsa i nie używa skórzanej galanterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem mięso owszem i nie mam zamiaru przestać a to dlatego, ze człowiek jest mięsożerny jak wiadomo więc nie zabijam zwierząt żeby ładnie w nich wyglądać tylko je jem - jeśli nie widzicie różnicy to trudno.

 

Nie nie noszę na sobie żadnych skórzanych butów, pasków, torebek a jeżeli już to ze zwierząt których mięso zostanie zjedzone, cielęce, królicze itd. Bo te zwierzęta zginą, ich mięso zostanie zjedzone, kości przerobione na mączkę i nie są hodowane na skóry.

 

 

magdalenabmw, pewnie, ze nie jesteś zła - należy ci się odznaka i poklepanie po główce :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia - to nie tak, że nie ma różnicy czy kupisz czy nie. Jak kupisz to jest popyt, zabiją następne - wieszak w sklepie nie będzie stał pusty. Taka jest prawda. A co do poglądów to można mieć różne. A pewne się innym nie podobają. Ja tu przyłączam się do Linki - bo to biedne zwierzątka - żeby do zjedzenia to rozumiem. Ale tak tylko dla bajeru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nigdzie nie posypane. na parkingu pod pracą wczoraj można by było łyżwy założyć i śmigać.

i nie mogę się doczekać, kiedy własnie lodowisko otworzą. bo stok już hula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE kupiłam tego futra w sklepie- proszę o czytanie dokładne- kupiłam je od fotografa stylisty- było wykorzystywane podczas sesji zdjęciowych.

 

Linko- człowiek nie musi jeść mięsa, znam wielu wegetarian którzy mięsa ani pochodnych mięsa nie jedzą - i o dziwo żyją !

Więc nie tłumacz sie że musisz jeść mięso bo nie musisz go jeść tak samo jak ja nie muszę nosić futra. Dodatki skórzane nosisz tylko ze zwierząt które i tak były zabite na mięso? Nieżle. Gdybyśmy nie jedli mięsa i nie używali skóry to te zwierzątka nie musaiły by być zabijane dla mięsa i skór. Zmienianie świata proponuje zacząć od siebie samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnieg. Tu pada i pada i pada.

 

 

Madzia - coś nie daje mi spokoju. Nie chce byś mnie źle odebrała.

A tak wogóle Madzia to nie nikt Cię tu nie krytykuje osobiście - a Twoje pod jednym tylko względem postępowanie. Sama pisałaś tak, że można zrozumieć, że wolisz prawdziwych przyjaciół. A prawdziwi przyjaciele to mówią czasami i niemiłe rzeczy, ale jak trzeba to pomogą i pomocną rękę wyciągną - a o to przecież chodzi prawda? A nie o to by zgadzając się lub nie prawić komplementy i udawać, że jest super, a potem znianacka obgadać i pokazać drugą twarz :) I tak powinno być w jedną i drugą stronę.

 

Zrozum też, że pewne osoby takimi wypowiedziami możesz poruszyć do żywego. Absolutnie nie mówię, że to jest to samo, ale logika ta sama gdyby ktoś tu powiedział, że posunął sobie 11-letnie dziecko i teraz ma dzięki temu dobry humor. A na uwagi, że to jest nie w porządku to ktoś by zastosował tłumaczenie, że jest tolerancyjny wobec tego, że ktoś uważa pedofilię za zło i w związku z tym chce tolerancji dla swoich poglądów. Jakaś racja w tym jest - ale dość... hmmmm.... rozumiesz? Nie obrażaj się przykładem - nie ma co porównywać. To tak by pokazać co może czuć ktoś bardzo przejmujący się losem zwierząt. Więc poprostu trzeba uważać czasami by kogoś innego nie zranić. A tłumaczyć się nie ma co zimnem czy innymi względami. Przecież dobrze wiemy, że obecne technologie pozwalają zrobić dowolnie ciepłe i zdrowe ubranie bez zabijania zwierzaków. No ja rozumiem, że bardzo podobało się Tobie i już. I spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy też przykładacie rękę do zabijania zwierzaków bo je jecie :( Każdy z nas ma udział w ich śmierci. Nie tylko ja bo noszę futro. Ten co je mięso, ten co ma skórzane buty, ten co futro nosi.. każdy jakoś przykłada do tego rękę.

 

P.s. Tak, taki rodzaj przyjażni o którym napisałeś bardzo cenię :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie nie chwale... czym tu sie chwalić.. chwalić to sie można jak sie w totka wygra :smile: To nie jest chwalenie sie- napisałam tylko że zwyczajnie mi sie humor poprawił bo trafilam fajną okazję (jak bym kupiła czajnik okazyjnie to napisałabym to samo).

 

A gdybym napisała -'ale pysznego kurczaka jadłam dziś na obiad ' - to też byscie na mnie skoczyli że sie chwale bo jem obiad i wogóle to zła jestem bo gdybym nie zjadła tego kurczaka to może przestali by je zabijać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, czy dla ciebie nie ma żadnej różnicy między zabijaniem zwierząt dla pokarmu a zabijaniem dla skóry, żeby mieć +1 do lansu? To dla ciebie to samo?

 

Jakiego lansu znowu? Nie wpieraj mi dziecka do brzucha.. Myślisz że kupiłam je po to aby sie lansować ? (nie wspominając że jedyne gdzie wychodzę to do sklepu 5metrów od domu albo jadę do rodziców/na spacer do lasu:lol: ).

 

Nie ma dla mnie różnicy czy zabija sie dla mięsa czy dla skóry. Śmierć to śmierć, śmierci się nie klasyfikuje.

I myślę że nie Tobie oceniać która śmierć jest lepsza a która gorsza.

 

p.s. Słowo 'ciebie' piszesz specjlanie z małej litery czy chcesz mi okazać tym brak szacunku? pytam bo nie lubię niejasnych sytuacji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie sa coraz dziwniejsi od początku zabijaliśmy i ubieraliśmy się i dobrze było ,żre mięso na potęgę mam skórzane buty jak i kurtkę i co z tego , w dupie sie światu poprzewracało bo z głowami to już od dawna nie teges mamy :mrgreen: wielkie mi halo przecież nie kupiło się zwierzątek i nie urwało im głowy i nie szyło futra tylko futro które istnieje

 

Ps. ludzie by się mogli zając humanitarnym traktowaniem zwierząt a nie zmienianiem własnej natury ,jesteśmy na samej górze łańcucha pokarmowego i narazie tego nic nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, ot i sedno tej dyskusji zawarł Rid w jednej krótkiej wypowiedzi :smile:

 

p.s. Czy u Was też jest tak ciemno za oknami? Jest 14.40 a ja muszę światło w domu palić ! :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, czy dla ciebie nie ma żadnej różnicy między zabijaniem zwierząt dla pokarmu a zabijaniem dla skóry, żeby mieć +1 do lansu? To dla ciebie to samo?

E tam dla mnie takie gadanie o niezabijaniu zwierząt to jest takie gadanie żeby nie rozmawiać o prawdziwych problemach. Na świecie cierpią i giną ludzie i to jest problem nr 1. Zwierzęta są po to żeby je jeść, używać ich skór, tak było i jest, i ja się z tym już pogodziłam choć kiedyś byłam wegetarianką ale teraz od dawna jem mięso i pogodziłam się z tym że dokładam mojej ręki do zabicia zwierzęcia (świni, krowy, rybki, itp). Taki los i ekosystem. Nie będę mnichem buddyjskim który idąc sprząta przed sobą drogę aby niechcący nie zadeptać jakiegoś żuczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam dla mnie takie gadanie o niezabijaniu zwierząt to jest takie gadanie żeby nie rozmawiać o prawdziwych problemach. .

Dla mnie to jest problem realny i uważam, że NIE noszenie i NIE kupowanie futra nie wymaga wiele poświęcenia.....ale jak ktoś musi.....

 

Na świecie cierpią i giną ludzie i to jest problem nr 1.
To mi akuratnie np. zwisa, bo nie jestem w stanie w żaden sposób pomóc. To raz a dwa, ziemia i tak jest przeludniona....a ze selekcja naturalna nie ma prawa bytu problem się rozwiązuje sam........ludzie się zabijali od zawsze tak było i jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×