Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

a ktory dzien przyjmujesz?

 

aa cos zobaczylem ze ponad miecha i to grubo...no to w takim razie dosyc dziwne ze masz wysoki puls biorac pod uwage wlasciwie znikome dzialanie antycholinergiczne paroksetyny.Pogadaj z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj biore xetanor... nie odczuwam jak narazie zadnych efektów po nim, trza czekac niestety... moja lekarka dała mi recept na 3 miechy.. to dobrze, bo nie bede musiala co 2 tyg albo co miesiąc do niej jezdzic i placic 7dych za wizyte..

Podobno xetanor to to samo co seronil, tylko ze ma silniejsze dzialanie przeciwlekowe... no zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadi31, a długo go bierzesz? Ja po 10 dniach na Paro chyba zacznę go sobie chwalić. Działania niepożądane chyba już minęły, a lęki, myśli i płacz są jakby zminimalizowane. Chociaż z drugiej strony przyczynia się do tego Anioł, który od jakiegoś czasu gości w moim życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wiecie odstawiam paromerck i z objawów odstawiania mam tylko takie dziwne parcie w czole takie dziwne uczucie cos w stylu zawrotow

głowy ale nie do konca... mial ktos z was cos takiego i ile to moze trwac? Jednak serce mi tak szybko biło przez ten lek bo jak go nie biore

to serduszko normalnie sobie pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wiecie odstawiam paromerck i z objawów odstawiania mam tylko takie dziwne parcie w czole takie dziwne uczucie cos w stylu zawrotow

głowy ale nie do konca... mial ktos z was cos takiego i ile to moze trwac? Jednak serce mi tak szybko biło przez ten lek bo jak go nie biore

to serduszko normalnie sobie pracuje... a i nie jestem juz taki senny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie robiłam ale w aptece niejednokrotnie mi proponowali tanszy rexetin zamiast drozszego seroxatu. wtedy sie nie zgadzałam bo byłam przewrazliwiona ale teraz nie zrobiłoby mi to zadnej róznicy (tylko ze teraz i tak juz nie potrzebuje tych leków:).

 

te 3 leki to nazwa tej samej substancji - paroxetyny, to samo działanie itd. chodzi tylko o firmę i reklamę.

 

ja bym zmieniła jesli zalezy Ci na cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są dwie szkoły na temat leków generycznych.

 

Pierwsza szkoła mówi, że najlepiej brać te tańsze bo to ta sama substancja chemiczna.

 

Natomiast druga szkoła bierze pod uwagę proces otrzymywania substancji chemicznych.

Jak wiadomo tą samą substancję można otrzymać za pomocą różnego rodzaju syntez

przy użyciu różnych składników. Każdy z tych składników ma swoją czystość itp.

 

Moje subiektywne odczucia przykładowo dla alprazolamu: czuć ogromną różnicę pomiędzy

xanaxem a zomirenem (1mg) oczywiście wygrywa orginał.

 

Jeśli natomaist chcesz przejść na generyk po to by zwiększyć dawkę to tak czy siak powinien

działać mocniej od 20 seroxatu jeśli przykładowo będziesz brała 40mg rexetinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! Również należę do osób, które biorą Xetanor i to od dwóch lat :? Bez niego nie dałabym radę, teraz to wiem. A piszę to po to, by przekonać co niektórych, że gdy nie możemy dać sobie radę sami, powinniśmy skorzystać ze wsparcia psychiatry :smile: I jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze Xetanor ma swój zamiennik o nazwie ARKETIS. Jest dużo tańszy, kosztuje w granicach 5 złotych. Spełnia tą samą rolę, co XETANOR. Biorę ARKETIS od dwóch miesięcy i nie zauważyłam zmiany, jakoby był to może gorszy lek. A tak w ogóle, to po leki tego typu, możecie się też zgłaszć do swojego lekarza rodzinnego. Zarówno ja, jak i dużo moich znajomych tak właśnie robi, by nie stać w kolejce kilometrowej do psychiatry, jeśli jej celem jest tylko otrzymanie recepty. Pozdrawiam wszystkich 3mcie się ciepło :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×