Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prosze o jakies porady!!


MaRtA90

Rekomendowane odpowiedzi

mam 16lat i od roku mam zawroty glowy bylam juz u kilku lekarzy: okulisty, laryngologa, kardiologa, endokrynologa, neurologa...mialam robione badania krwi itp...wszystko wychodzi ok...padlo podejrzenie nerwicy jeszcze nie bylam u psychiatry ale mam zamiar isc bo z tego co czytam to wszystkie objawy sie zgadzaja...najbardziej przeszkaszaja mi zawroty glowy najpierw trwaly 7dni i mialam spokoj na jakies 2-3 miesiace a tak od sierpnia tamtego roku mam je bez przerwy...bralam leki na na rozszerzenie naczyn w mozgu nawet troche pomagala ale juz ich nie biore...niedawno mialam atak i bylo u mnie pogotowie...nie moglam oddychac walilo mi serce i telepalo mnie nie mogalam tego powstrzymac po kilkunastu muinutach mi przeszlo i na szczescie nie musialam isc do szpitala...ale bardzo mi to utrudnia zycie mam zwolnienie z w-fu z wieksdzosci cwiczen bo nie moge poprostu ich wykonac, boje sie nawet isc do kosciola czy do kina czy gdzies indziej bo poprostu nie moge wytrzymac i boje sie ze zemdleje...prosze o jakies porady ktore mi pomoga w samouspokajaniu bo ostatnio jestem nerwowa a zawroty sie wtedy nasilaja...prosze o odpowiedz...z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marta ! proponuje sprawdz stare tematy które były juz poruszane na tym forum a znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz. Z mojej strony mogę ci tylko powiedzieć że jeżeli na razie nie dajesz rady sama z tym walczyć to zgłoś się do specjalisty który cie odpowiednio pokieruje w leczeniu i nie martw sie na zapas , z nerwicy można sie oswobodzić , zobaczysz że dużo osob na tym forum juz sobie poradziło , ty tez bedziesz zdrowa, trzeba tylko zrobić wszystko aby odpowiednio pokierować swoje leczenie.Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałaś robione EEG? i prześwietlenie czaszki??Bo widzisz mi bardzo kręciło się w głowie,a moja nerwica wzięła się z lekkiego niedotlenienia naczynek krwionośnych umieszczonych z tyłu głowy.Uszkodziłam je sobie podczas porodu. Zawroty głowy nieraz bardzo silne,doprowadzały mnie do rozpaczy, brałam wtedy wit ,,B,, i Cinnarizinum na rozszeżenie naczyn ek.Witaminę ,,B,,dostawałam w bardzo bolesnych , oleistych sastrzykach miałam ich wtedy 30 :(:( - na dupsku nie siedziałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałam opisu EEG - bo nie poczekałam na niego(miałam czekać tydzień), zabrałam tą wielką księgę i pobiegłam do neurologa(kto inny mi robił EEG, a kto inny mnie leczył)Tam lekarka oglądając moje zdjęcie czaszki i EEG, powiedziała, że jedno pokrywa się z drugim i dostałam odpowiednie leki.Agapala - ja dostałam się do bardzo fajnej pani doktor, ale znam niezbyt szczęśliwy wypadek dziewczyny prawie mojej rówieśnicy, która dostała się do lekarza,przyjmującego obok.Wtedy gdy moja lekarka zajęła się mną troskliwie(miałam jeszcze jakieś leki robione)tamten lekarz,zlekcewazył zawroty głowy swojej pacjentki.Dzisiaj jej dziecko nie ma mamy :(:( Nie ufaj jednemu lekarzowi!!!!Jeśli coś jest nie tak skonsultuj się z innym!!Jeżeli wynik EEG był niedokońca wpożądku,powinnaś coś dostać, a nie kontrolne badania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz poprostu z tym EEG tak jest (bo sie juz dowiadywałam) że moga wystapic jakies male zmiany nawet u czlowieka zdrowego ,wynik tego badania podobnież nie wychodzi idealnie i to niby jest tzw norma.Ale ogolnie to masz rację chyba powinnam coś z tym zrobić.Tyle tylko że ja nie mam bóli głowy ani zawrotow a to badanie zrobiłam tylko ze względu na ataki lęku, a teraz jest juz prawie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to badanie zrobiłam pod kątem zawrotów głowy(nerwica przylazła póżniej),ale masz rację zmiany minimalne mogą wystąpić nawet wtedy, gdy jesteś totalnie spięta i mrugasz oczami- ja to robiłam bardzo często i lekarka zwróciła mi na to uwagę, a wręcz moje szybkie(nerwowe )mruganie zaznaczała na wynikach. Pomimo wszystko - zrób to badanie jak masz zalecone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam robione EEG sen podobno jest dokladniejsze ale wszystko wyszlo ok .....ja osobiscie chcialabymmiec zrobione przeswietlenie czy cos w tym stylu tak dla spokojnosci no ale mi powiedzieli ze jakby bylo podejrzenie padaczki czy cos takiego to dopiero by mi robili....porabane:/ to wszystko..pozdro dlawszystkich i thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marta magnez to podstawa w nerwicy!!!!! To co wczesniej opisywalam o tej mojej koleżance która miała dokładnie to co ty ( i stwierdzona nerwicę),to u niej okazało się też że ma za niski poziom magnezu(a jak jest za niski poziom to masz różne jazdy z lękami włącznie).Np. U mnie dzięki braniu magnezu wszystko sie poprawiło(w dużej mierze magnez mi pomógł wrócić do normy+ wit i zioła)Ale zanim zaczniesz brać magnez idz do lekarza inter i zrób jonogram bo za dużo magnezu też źle działa(chociaż podobno ciężko go przedawkować ponieważ jest wciąż przez organizm wypłukiwany) Pozdro ps. Jak mówią lekarze magnez to pierwiastek życia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agapla dzieki za informacje ja nawet mam naturalny magnez (naprawde dobry) ktory bralam ale jak to ja :) niezbyt regularnie ale skoro mowisz ze to podstawa w nerwicy znowu go zaczne brac:)....pozdro dla ciebie i innych oraz witam nowych jak sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marta ale jak juz brałaś to może zrób jonogram żeby nie było za duzo, trzeba zawsze być ostroznym najlepiej poradz sie lekarza internisty w jakich dawkach masz brać magnez,żeby nie przegiąć, ja tez wybieram sie na jonogram bo musze sprawdzić co i jak.Pozdrawiam cie buziaki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie moja pani doktor powiedziala że jezeli po tych lekach objawy mi przejda to znaczy ze z organizmem wszystko w pożadku,pozatym bylam na badaniu dna oka to bylo ok a ponoć w dnie oka mozna wyczytac wszystkie choroby organiczne łącznie z guzami to mnie pocieszylo reszta badań terz dobra tz krew mocz,cholesterol, tarczyca,cukier itd.Lekarka powiedziala ze na serce w najblizszym dziesięcioleciu nie umre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×