Skocz do zawartości
Nerwica.com

sny


malinowamamba

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Od jakiegoś czasu śnią mi się troche głupie sny. Ja nie wiem czy to jest

miejsce na ten temat, ale jeśli ne to przepraszam.

 

Śnią mi się sny, że się nad kimś znęcam, że zabijam.

Ostatnio śniło mi się, że zabiłam swojego ojca. Zaś innym razem, że biłam

nauczycielke. Albo, że jakąś młodą kobietę , że młodej kobiecie ścięłam włosy

na łyso a ona krzyczała. Itd. Czasami budzę się w nocy i jestem zszokowana.

 

Czy da się coś zrobić żeby nie mieć takich snów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie przejmować się nimi? Ja ostatnio też miewam dość - że tak to ujmę - osobliwe sny. Czasami mam trudności z odróżenieniem snu od jawy - są tak realistyczne. Dopiero bardzo dziwny bieg przypadków przekonuje mnie, że to jednak sny... I też często staram się z nich wybudzić, po czym budzę się w szoku ;]. To może być związane m.in. z lekami, które działają jednocześnie na serotoninę i histaminę.

 

Sny często pokazują nasze podświadome uczucia, konflikty. Skoro śnisz o zabójstwie ojca, może chcesz się np. od niego uniezależnić, coś zmienić w sobie lub w waszych stosunkach? Może masz w sobie jakieś nierozładowane poczucie krzywdy? Nie wiem... W każdym razie nie ma powodu, żeby obwiniać się za to, co się widzi w snach. Bo większość ludzi ma dziwne sny ;]. Śpij dobrze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh czasem na sny moga miec wplyw okreslone potrawy jakie jemy (np ciezkostrawne itd) albo leki czy nawet uzywane kosmetyki (a przynajmniej na mnie tak dzialaja)

wiec moze sproboj przyjrzec czy nie ma wlasnie takiej zaleznosci

jednak jesli nie i sa one powodowane problemami natury psychicznej to pewnie mina kiedy dane problemy zostana rozwiazane a przynajmniej uswiadomione bo to pewnie podwiadomosc sie dobija ;)

mozesz zastanowic sie czy zanim sie nie pojawily nie zdarzylo sie cos konkretnego czym moga miec z zwiazek

ewentualnie rozmowa z psychologiem na temat takich snow moze pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×