Skocz do zawartości
Nerwica.com

Powitać serdecznie


Hektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich „jestem tutaj nowy „ owy nie do końca jednak nie znany, przemykam w zakamarkach, postów, pokojach waszych zwierzeń, przemykając, jak cień, jak mysz, węsząc, podglądając wystukane cząstki życia, przepełnione emocjami, obciążone wiedzą, wyryte bólem, cierpieniem, zgrozą opętaniem , często ukojeniem i nie gasnącą jednak nadzieją, dziwnie pisać coś o sobie Jam Jest , choć czasami jak by mnie nie było, poszukuję tożsamości, zagubiony w dziwnym świecie, bez energii, wartości, bez słońca, częściej czując się jak ofiara niż, zwycięzca, ktoś nazwał nerwicą część mojego życia, lękiem duszę na ramieniu, wmówił, że odpocznę i uśpił moje strachy i emocje za cenę „uząbienia” . Trafiłem na wasze wariackie forum (na nasze!) szukając pomocy, wsparcia, odpowiedzi, znalazłem tyleż samo zagadek, ale i kojącą świadomość, że nie jestem sam w swej udręce, okazało się, że wielu z was, walczy, zmaga się z problemami często ponad siły, dajemy radę, przeżywając czasem dobre , czasem złe dni , nic dodać nic ująć melancholia, kucie w sercu, bule mięśni , stawów czy też astma, do wyboru do koloru, hipermarket wykończenia , może jeszcze jakieś wrzody popijane kawą trzecią, przecież jakoś trzeba chodzić, jakoś robić różne rzeczy , nie cieszące , nie konieczne,

Odpowiedzcie proszę na pytanie

CO CIESZY NERWICOWCA ,CO SPRAWIA MU RADOŚCI , DAJE SPEŁNIENIE, CZYM I JAK ŻYJECIE, POZA CHOROBĄ, OBOK NIEJ, CZY TEŻ W TRAKCIE

Czy jesteśmy podobni również poza objawami

Pozdrawiam , Czu waj, a hoj, howk, się macie, cześć, czołem , czeska, dzień dobry, bry wieczór, Ola, guten ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pieszesz jakies wiersze??

Masz swietny styl pisania!

Mnie cieszy czytanie i jest ono taka jakby uciczka od terazniejszosci bo przyzwyczaic sie do czytania ksiazek to wybudowac sobie schron przed wiekszoscia przykrosci dnia codziennego. Wydaje mi sie ze spelniona poczuje sie wtedy gdy bede to wszystko juz miala za soba na razie zyje z dnia na dzien i niczego nie planuje bo to mi oczszedza bolu. Jak mysle ze jutro tez bedzie dzien i bedzie on wygladal tak samo jak ten to momentalnie trace resztki sil na co nie moge sobie pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. :) nie , nie piszę, żadnych wierszy ,choć zdarza napisać coś wierszem

 

Lubię wyrzucić z siebie emocje, każda forma ekspresji jest ważna, szczególnie w moim przypadku

(naszym), czy to słowotok emocji , spacer z psem, czy skok na linie ,nie jest ważne, czasem ważne jest nawet wyjście do przepełnionego centrum handlowego, może spotkanie z przyjaciółmi

 

Irys nie buduj schronów, w moim przypadku okazały się więzieniem, to kwestia czasu, a on …

Jak na razie usłyszałem jedną wartościową rzecz od terapeuty :

 

Ja: panie doktorze nie czerpię radości, z życia ,ani satysfakcji ..

 

Terap: a czy masz się z czego cieszyć…?

Przerwa……

 

….. okazało się ,że tak naprawdę ,brak pasji, nawet moich starych,: powieści fantasy wieczorami ,czy treningu na którym spalałem negatywy ,odebrał wszystkie siły ,całą radość oddałem na poczet przejmowania się sprawami tak naprawdę nie istotnymi, rzeczami których nie zrobiłem, elementami których nie osiągnę, słowo :parodia, bez sens, zmęczenie, nabrały innego sensu

 

Pozytywną okazała się być jedynie rewizja znajomych i przyjaciół …. :)

 

Zastanawiam się, jak długo trwa proces wychodzenia z nerwicy ?

Oraz jak wyglądają spotkania z innymi neurotykami ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×