Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wróciłam, bo był inny lekarz, tamtego już nie ma. A ten nie bardzo chciał mnie w ogóle słuchać. Stwierdził, że tylko zotral i tyle. Właśnie w przyszłym tygodniu idę do innego, bo wizyta u tego była bardzo nieprzyjemna. Niektórzy ludzie nie powinni być lekarzami tej specjalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ulotkach pisze zeby przyjmować w jednorazowej dawce dziennej. Lekarka kazala rano i wieczorem . Teraz biore 2x50 , za pre dni 3x50 a pozniej 200 mg . O jakich godzinach to przyjmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moj drugi epizod depresyjny. 3 lata temu bralem 100 rano i 100 wieczorem , ale kurde teraz nie chce mi sie spac wieczorami. Mysle jak wziac jak bede mial 150. Co powiesz na 100 rano i 50 wieczorem? a teraz poki co 50 + 50. Tzn mógłbym brac 100 rano jesli jest to bardziej sensowne, poki nie zwieksze dawki czyli do czwartku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałam wcześniej...postanowiłam nie odstawiać. podwyższyłam sobie dawkę do całej tabletki a nie pół. ale zjazd mam nadal. głupie myśli o śmierci, których nie moge powstrzymać, ciągłe zmęczenie, senność, zapadanie w zamyślanie się nad niczym konkretnym i absolutny brak chęci do czegokolwiek co treściwe, zaniedbywanie wszystkich obowiązków. ile to już? dwa tygodnie z przerwami. mam dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro się z nim widzę. tym razem powinien być usatysfakcjonowany odpowiedzia na pytanie jak sie pani czuje. chyba, ze pomyśli, że jestem manipulatorka usilujaca wyludzac recepty. to w koncu wdzieczne hobby.

 

[Dodane po edycji:]

 

jw. diagnoza podtrzymana. leków nie potrzebuję. one mają mi dawać tylko złudne poczucie bezpieczeństwa. powinnam popracować nad emocjami. to "depresyjność" a nie depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś z was miał po Asentrze zaostrzony apetyt?

Ja od kiedy biorę ten lek i lepiej się czuję strasznie dużo jem. Zaczyna mnie to dołowac:(

zwłaszcza, że przekłada się to na moją wagę i zaczynam znów popadac w depresję widząc się w lustrze

czy mieliście podobne problemy z apetytem? co robic?Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również miałam zwiększony apetyt po tym leku ale tylko jakieś 2 do 4 godzin po zażyciu. Możliwe że troszkę przytyłam przez to ale jestem szczupłą osobą więc nie przejmowałam się tym zbytnio. Po około 3 miesiącach te napady głodu zmniejszyły się.

 

Żeby nie przytyć, jeśli to jest dla ciebie problem, to w sytuacji głodu zjedz jakiś owoc, jabłko, banan czy gruszka - one nie są kaloryczne a zapychają dobrze żołądek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś z Was którzy bierzecie/braliście zoloft(sertaline) zauważył, że jeśli zapomniał wziąć jednego dnia albo przez dwa dni to potem trzeciego dnia jak wziął to doznawał większej skuteczności leku? Biorę od maja, czyli jakieś 6 miesięcy i ostatnio poczułem znaczącą poprawę! Aż się boję o siebie ;) Lęki społeczne znikły, a wcześniej nie pozwalały mi oddychać. Po prostu kosmos! Dopiero teraz jestem sobą, wiem czego chcę, wiem kim jestem i znam swoją wartość! Nie trzęsie mi się ręka jak tylko ktoś zadzwoni na komórkę, mało tego sam wydzwaniam do wszystkich jak wariat ;P. Mój psychiatra powiedział, że przy lękach społecznych raczej nigdy nie będę mógł odstawić leków, a ja czując poprawę zmniejszyłem sobie dawkę z 50mg na 25mg, czyli pół tabletki, albo nie biorę wcale. Nie brałem wczoraj, a przedwczoraj i jeszcze dzień wcześniej właśnie po 25mg, wziąłem przed chwilą i mam motylki w brzuchu! Po prostu pozytywna energia się po mnie rozlewa :). Myślicie że to za sprawą zoloftu, czy za sprawą tego że ułożyłem sobie swoje myśli lękowe w głowie w końcu jakiś tydzień temu i już się prawie niczego nie boję i już pojawiają się dobroczynne skutki zrelaksowanej psychiki?

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy może to za sprawą taką, że wziąłem wieczorem może? Albo, że wczoraj piłem whiskey i paliłem bobby sense'a ? ;)

A może to przez musli, które zacząłem jeść? :) Ogólnie to serio pytam, przytłacza mnie ten problem mojego cudownego wyzdrowienia i chciałbym wiedzieć jak to tak żeby móc to kontynuować. A może to za sprawą książki Potęga Podświadomości, która rozwiązała moje wszystkie problemy jeśli chodzi o logikę wiary, i zacząłem kochać ludzi? Dodam, że na terapię nie chodziłem, byłem tylko raz, całkiem nieźle nam to wyszło, ale potem powiedziała, że idzie na urlop, czy cuś na dwa miesiące i potem już się nie zarejestrowałem...

 

[Dodane po edycji:]

 

Polecam z całego serca książkę Potęga Podświadomości, Josepha Murphyiegoo! Nauczy, przynajmniej powinna Was nauczyć kontrolować swoje myśli, nauczy Was jak myśleć! I to myśleć pozytywnie! A tego Wam trzeba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle brzucha, FATALNE bóle głowy- niedawno przeszło. biorę chyba już czwarty tydzień. Jedyny działający na mnie antydepresant. Dopiero po 4 tygodniach zaczął działać. Byłam święcie przekonana, że mi antydepresant nie potrzebny jednak, ale jak jest teeeeeeraz :] hmm

 

(niezła ze mnie "ćpunka", w moim środowisku nikt by mi nie uwierzył, że w mam w apteczce całą bibliotekę psychotropów. aktualnych i nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czujesz sie na nich pewniej a po odstawieniu masz zjazd to raczej nie sa dla Ciebie jak placebo. Wrecz przeciwnie... A moze konsultacja u innego lekarza bylaby dobra? Zobaczylabys czy tez powie ze to "tylko" depresyjnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal żyje i pozdrawiam Wszystkich

 

To już 5 miesiąc na Asentrze .

 

I czas na prawdziwy test Asentry moje życie.

 

Przed braniem Asentry byłem słabym wrażliwym facetem.

 

Pisałem wam że nie dawałem sobie rady w życiu i stąd depresja.

 

Ten tydzień był dla mnie bardzo cięzki.

 

Brakło mi bardzo pieniążków na opłaty za czynsz itd

 

Wspólnik uciekł z firmy i zalega duże pieniądze firma upada.

 

Zostałem skazany przez sąd grodzki za złamanie przepisów ruchu drogowego.

 

A dziś dosłownie po godzinie 23 .00 zastałem swoją żonę z pewnym Panem w sytuacji z opuszczonymi spodniami.

Powiedziałem żonie że wrócę jutro od brata do domu. :)

 

Fajny koniec tygodnia.

 

Po co się Wam wywnętrzam a no po to że:

 

Jestem spokojny nie załamany nie płacze nie chcę sie rzucać z mostu.

 

Co by zrobił stary Trill przed braniem asentry w tej sytuacji?

a)Pobił tego Pana co był z moją żoną miałem 2 sprawy o pobicie

b)Nawyzywał żonę i wyrzucił z domu ( to akurat zrobiłem ale bez złości kulturalnie)

c)Popłakał się ze 3 godziny

d)Poszedł chlać na tydzień.

e)Powiesił może?

 

Widzę przyszłość i mam ochotę żyć. Stary ja dziś by umarł. Nowy ja jest inny.

 

NIE MAM DEPRESJI.

 

Wstanę jutro rano żona 20 minut temu wyjechała do swojej matki bo kazłem jej się pakować.Ma 7 dni na zabranie rzeczy.

Posprzątam dom.Jak firma mi upadnie założe nową.W poniedziałek zapłacę karę z sądu grodzkiego.Gacha (fuj ale grubas :) ) mojej żony grzecznie poprosiłem zeby sobie poszedł.Prosił żebo go nie bić bo jest po dwóch zawałach. :P

Byłem i jestem miły spokojny szarmancki.

 

Asentra jest wielka trudno boli żoładek trudno trzeba czekać długo na jej efekt ale Warto!!!!

 

Poważnie bez niej dziś juz bym tu nic nie pisał albo bym się upił ,albo zwariował albo udusił z płaczu.

 

Idę spać w dobrym humorze!

 

Odezwę sie za jakiś czas:)

 

Pozdrówki Trill

 

Ps Lili-ana ty tu chyba mieszkasz :) na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×