Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam serdecznie, jestem nowy, mam depresje - POMÓŻMY SOBIE!


Damian1000

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Damianie 1000! Czytajac twoj dziennik czuje jakbym czytal o sobie. Zaczelo sie w 2006 i tez w zasadzie trudno bylo wyczuc czy mam nerwice depresyjna czy depresje. Mysle ze sami lekarze tez tego nie rozroznili. Jakby tego nie nazwac mialem zarowno cechy depresji (bezsens, placzliwosc, obnizony nastroj) jak i nerwicowe (poczucie nieokreslonego leku, hipochondria, ZOK itd.) W kazdym razie przeszlo mi dzieki psychoterapii i Sertralinie. Odzyskalem spokoj wewnetrzny i radosc zycia. Przeszedlem dzielnie przez rozne zakrety zyciowe lacznie z nagla smiercia ukochanego ojca. Powiem wiecej.... panicznie balem sie latac samolotem a bez wiekszych problemow odbylem podroz sluzbowa na daleki wschod (no dobra... z mala pomoca Xanaxu ;))

Wydawalo mi sie ze jestem w 100% zdrow ale niestety po odstawieniu lekow przy pierwszych przeciwnosciach zyciowych objawy powrocily (w mniejszym nasileniu). Szkoda ale coz... znowu zaczalem brac leki i uzbrajam sie w cierpliwosc i czekam na dzialanie. Wierze ze znowu ktoregos dnia obudze sie bez leku, pojade do pracy (ktorej teraz nienawidze, ale wiem ze ma duzo plusow i jeszcze niedawno dawala mi sporo radosci). Wierze ze znowu moje codzienne problemy nie beda urastaly w mojej glowie do monstrualnych rozmiarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

dzis jestem 6 dzien na seroxacie

 

gdy rano wstalem pczulem naplywajace uczucie niepewnosci

 

za chwile powoli naplywajace uczucie bez sensu i czulem ze bedzie "tragedia"

 

zaczalem "przekszykiwac" mysle mowiac glosno "jest dobrze , jest dobrze" zadzwonilem do bliskiej osoby i lekko opanowalem sytuacje

 

wzialem za chwile poranną dawke seroxatu i zaczalem sie zastanawiac co dodatkowo zeby "znieść" stan napiecia i uczucia ze zaraz dostane ataku paniki poprzez uczucie bezsensu

 

znalazlem w domu xanax .. wzialem ? i teraz tylko pytanie czy mozna go laczyc doraznie przy seroxacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Damianie1000 brałam seroxsat przy pierwszej nn i depresji ( to jest moja trzecia :( i mam cicha nadzieje ze ostatnia ) teraz biorę xsetonar i mam pytanko czy twój lekarz nie przepisał ci dorażnie psychotropów ?? ja biorę zomiren podejrzewam że psychotrop ci nie zaszkodzi lecz uspokoi :D poproś swojego doktora o leki doraźnie tylko musisz wiedzieć żeby brać je tylko w razie konieczności ponieważ niestety uzależniają :( też to przerabiałam i teraz się bardzo pilnuje ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu zeby laczyc SSRI (np. Seroxat) z benzodiazepina (np. Xanax). Oczywiscie Benzo dziala szybko i doraznie ale niestety rownie szybko pojawia sie tolerancja i uzaleznienie. Dlatego mozna brac Xanax ale JEDYNIE w super wyjatkowych sytuacjach. Nie wolno traktowac benzo jako poprawiacza nastroju bo dopiero wtedy mozna wpasc w g....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJ LEKARZ PSYCHIATRA PRZEPISAL MI LORAFEN NA DORAZNE BRANIE I DZIALA NA MNIE DOBRZE

 

XANAX DZIS WZIALEM ALE NIE JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONY .. STRASZNIE CZULEM SIE POBUDZONY PO NIM JAK PO JAKIMS DOPALACZU A TERAZ TAKIE "SPLATANIE " UMYSLOWE.. W OGOLE NIE MOGE POZBIERAC MYSLI .. TAKI NIELAD I PUSTKA W GLOWIE..JAKBYM NIEWIEDZIAL SAM CZEGO CHCE.. ;/

 

 

ZATEM ZOSTAJE PRZY DORAZNYM LORAFENIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika jak lek nie usunal Ci objaowo somatycznych to jest zle dobrany. Owszem objawy te moga sie pojawic jednak powinny byc mniejsze lub zaniknac calkowicie, jak u mnie. Ja dostalam lek glownie na objawy somatyczne i jest ok. Kiedys na forum bylo napisane ze jeden z najskuteczniejszych lekow ktory usuwa objawy somatyczne jest anafranil, ja biore alvente. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×