Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

dzis jestem 3 dzien na seroxacie

 

hmmm... dziwnie sie czuje.. taki lekko pobudzony jakby ...

ogolnie dziwnie bo jakby takie przebłyski do normalnosci ... ale doslownie przeblyski

jak ostatnie dni siedzialem w domu tak dzis zrobilem lekki trening na silowni

i mialem chec na sluchanie glosno muzyki, ponadto takie jakby przypadkowe "normalne" zachowanie jak kiedys

czyli bez natloku mysli i z zapedami do normalnego funkcjonowania ale to np przez 5 min ..

ale jak narazie nadal gdzies gleboko w glowie tkwi to uczucie bez sensu i niemoznosci cieszenia sie "normalnoscia"

 

czy to tak wyglada dzialanie leku ?

jak dalej to moze wygladac ?

czy rzeczywiscie lek moze sprowadzic na "normalna droge " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKOJNIE - MOZESZ CHODZIC :)

 

Ja biore seroxat a moja psycholog wrecz zaleca mi chodzenia na solarium w celu "doswietlania" ,

co podobniez podnosi wydzielanie hormonow szczescia i lekko lagodzi depresje i nerwy

 

tyle tylko ze zalecila mi nie tyle opalanie co chodzenia na "doswietlenie" na jakies 5- 7 min czesciej ... jak mam czas to sie opalam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można chodzić tylko po tym głupim Deprimie, bo on zawiera dziurawiec, który powoduje fotoalergię.

 

Jeżeli w ulotce nie jest nic napisane o reakcji na promienie, to można chodzić, byle nie na za długie sesje 8)

 

Też sobie niedługo pójdę, fajnie się zrelaksować, wyobrazić sobie, że się jest na plaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiem, że nie można chodzić do solarki po antybiotykach ani wystawiać sie na słońce.

Dlaczego? Bo można dostać wysypki skórnej.

 

Ja osobiście na solarkę nie chodzę, ale pare razy na leach mi sie zdarzyło i często opalałam sie na słońcu- nic sie nie stało.

Jedyne co moze sie stać to można dostać wyspypki, a potem leczenie kilka miesięcy i klika stów :smile:

Nie lepiej użyć balsamu brązującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 4 na seroxacie

 

dzis jestem strasznie nerwowy , wszystko robie nerwowo i szybko .. wszystko mnie drazni bardzo

w glowie metlik

ogolnie dzis czuje sie tak niepewnie ..

niestety samoistnie przewija sie uczucie bez sensownosci, beznadziejnosci

 

zauwazalne zmiany to duze pobudzenie , nerwowosc , drazliwosc

 

(p.s wspomagam sie lorafenem - 1 tabl na dzien zeby przetrwac ten okres poczatkowy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna wypic jedno piwo przy braniu 20mg paromercku? Nie chodzi mi o czeste picie tylko raz na 2 tyg 1 piwo z kumplami :D

Niektorzy mowili ze nawet po 1 piwie rano jest kac przy antydepresantach ale czy to prawda to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picie + psychotropy to raczej "srednia" mieszanka. osobiscie odradzam. nie dlatego ze kac jest po tym duzy (wiem, przezylem) ale ze osoby pijace alko i biorace leki jecza potem ze nic im leki nie pomagaja (a jak maja pomagac jak w glowie jeszcze wiekszy balagan sie robi po takiej mieszance). ale decyzja czy pic czy nie nalezy do kazdego z nas. wiec decyduj sam 19_latku ;)

to by sie zgadzalo tylko ze paroxetyna nie jest psychotropem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem nowy właśnie co się zalogowałem pozdrawiam wszystkich na początku:)

Biorę ParoMerck 5 tygodni 20mg raz dziennie i Miansemerck 30mg na noc. Miansemerck

działa na mnie dobrze śpię po nim chociaż wybudzam się w nocy ale zaraz zasypiam znowu.

Rano czuję się dobrze nie jestem zmulony mam tylko zawsze sucho w buzi:) Jeśli chodzi o ParoMerck

to działa przeciwlękowo dobrze na mnie ale ostatnio czuję się często jakiś taki senny bez energii

mam też skurcze i pocę się w nocy jak się przebudzę. Dodam że na początku tego nie miałem

mam tak od tygodnia. Mam nadzieje że to minie i normalnie będzie chce to przeczekac bo uważam że

to jest dobry lek mój pierwszy od 4 lat walki z nerwicą lękową. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sie chce wygrzać to lepiej gorącą kąpiel wziąść ;) No i kąpiel jest napewno zdrowsza niż solarka która wyniszcza skórę.

Pozatym Monika chce chodzić na solarkę dwa razy w tygodniu- wydaje mi się więc że chce sie opalić tylko na jakieś wyjście.

Bądz co bądz można sie opalać po tych lekach, o ile w ulotce nic nie jest napisane. Co najwyżej dostanie wysypki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie paroksetyna bardzo pogorszyła podczas swojego działania pamięć krótkotrwałą i IQ. Miałem takie uczucie "umysłowego kasku", jakbym nie mógł dotrzeć do pewnych informacji w mojej głowie. Koncentracja niby była ok-brak lęków, ale za to występowało przeskakiwanie z czynności na czynność - taka niemożność skupienia się długotrwałego. A jeśli chodzi o długotrwałe skutki to często mam wrażenie, że pamięć krótkotrwała uległa pernamentnemu uszkodzeniu/osłabieniu. Kiedyś zapamiętywałem różne fakty bez problemu, dziś już tak różowo nie jest, a lek odstawiłem ponad rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzien na seroxacie

caly dzien bylo kiepsko

w ciagu dnia wspomagalem sie lorafenem

 

wieczorem kolo 23 czulem sie calkiem sympatycznie

do tego stopnia ze chwilowo jakos funkcjonowalem w miare normalnie i pojechalem autem zalatwic sprawe na miasto

 

 

6 dzien na seroxacie (czyli dzis)

jak tylko wstalem niestety okropnie

czulem ze jest cos nie tak

uczucie bezsensu , uczucie ze zaraz cos mna "zawładnie" i powoli paniczny lęk

ktory opanowalem jakos "przekrzykujac" mysli glosnym "jest dobrze , jest dobrze..."

 

wzialem wraz ze sniadaniem seroxat ale przerazony stanem jaki byl po przebudzneiu ktory lekko zaloagodzilem

postanowilem jakos sie "wspomoc" , znalazlem w domu xanax - wzialem jedna tabl 0,5mg doraznie.

mam nadzieje ze mozna brac xanax doraznie w takich stanach i ze mozna laczyc z seroxatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pain, jakies malutkie te dawki masz, ale to pewnie zalezy od stanu w jakim sie obecnie znajdujesz. czego sie mozesz spodziewac? przez 1 tydzien bedzie spanko w ciągu dnia, lekkie zawroty głowy i lęki mogą sie nasilić, pozniej sie to uspokoi, a po ok. 4 tygodniach lek zacznie działac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×