Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omega-3, witaminy, minerały


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

miałem to co opisałaś, przeszło po mianserynie i już nie wróciło, miałem czasem jeszcze skoki cisnienia, i zaburzenia rytmu ale popijałem zioła i starałem się nie panikować, i chyba te somatyczne objawy mam zgłowy, czase coś tam gdzieś tam ale stara się to lekceważyć, co do ziół to pij lub zażywaj regularnie , jęli nie jesteś panikarą to cię trochę wyciszą, piszesz o objawach somatycznych, a może masz jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panikarą nie jestem ;) ale tych problemów jest sporo, ale na szczęście nie mam ataków.

Ale dużo we mnie leku i strachu i to mnie blokuje przed działaniem.. boje sie nawet pracy szukać i co będzie jakbym ją znalazła, czy dam rade.. pełno obaw. I namniejsze niepowodzenia, stresy doprowadzają mnie do palpitacji i strasznych skoków ciśnienia. Boję się że nie dam sobie w życiu rady, jestem samotna i wsparcie raczej mam przez internet tylko, znajomi nie rozumieją mych problemów, albo nie chcą.

Boje się leków psychotropowych, że jak już zacznę brać to sie uzależnię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja już wam opowiadałam, że kiedyś spróbowałam wtłoczyć w siebie zieloną herbatę, magnez, tran i banany i na prawdę po paru tygodniach czułam się jakoś - jakby to opisać? Lżej? Pogodniej?. Myślę, że spróbuję jeszcze raz z tymi suplementami, jak odstawię leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDEK 6, oto przepis na koktajl:

 

Należy dobrze zmielić w młynku do kawy czubatą łyżkę ziaren siemienia lnianego oraz łyżkę pestek dyni (koniecznie razem z łupinami!). Odmierzyć troszeczkę mniej niż szklankę wody letniej bądź zimnej w zależności od tego jaki koktajl wolisz pić (ok. 220 ml). Wlać tą wodę oraz wsypać zmielone ziarna i pestki do miksera, zmiksować i od razu wypić. Można posolić do smaku. Pić 2 lub raz dziennie, najlepiej około pól godziny przed jedzeniem.

Ten koktajl naprawdę wzmacnia organizm, zawiera dużo cynku, błonnika oraz mnóstwo naturalnych omega3, więc jak najbardziej polecam. Przez pierwsze dwa dni możesz czuć się po nim trochę dziwnie (uczucie robaczków w brzuchu, kolki), gdyż on przy okazji oczyszcza jelita z "brudów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawy przepis. Szkoda, że nie mam młynku do kawy ani miksera. Ale za to lubię sobie dorzucić siemię lniane i pestki dyni do płatków i zjeść z mlekiem. Też zdrowe i dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to lubię sobie dorzucić siemię lniane i pestki dyni do płatków i zjeść z mlekiem.

Problem w tym, że jak się tych siemionek nie rozgryzie, to przelecą przez przewód pokarmowy i tych olejów się nie przyswoi.

 

Hmm... poszukam starego młynka :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani psycholog tez mi polecała kwasy omega ostatnio

 

Bo są bardzo pomocne! Tylko trzeba je bardzo systematycznie brać, no i na efekty trzeba trochę poczekać ;)

 

ja jak brałem to długo nie czekałem na efekty ale trzeba brać duże dawki 300mg dziennie, mnie się nastruj stabilizuje po tym genialnie, nie mam spadków, jestem mniej drażliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam olej lniany nioczyszczony, wg diety dr Budwig

http://www.oleofarm.com.pl/olej_lniany_nieoczyszczony.php

Kupuję go ostatnio, co prawda rodzina mi to zjada zanim ja się dorwę, więc jem nieregularnie. Zawiera łatwo przyswajalne kwasy omega 3. Jest najłatwiej przyswajalny po zmiskowaniu z chudym twarożkiem, na śniadanie. Warto wtedy połączyć to z dietą dr Budwig. Była ona naukowcem wielokrotnie nominowanym do nagrody Nobla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1507

 

A te kwasy omega........to w jakim specyfiku sa? Chodzi mi o naze leku, ktory bierzesz,

Bralam swego czasu ecomer. Czy w nim tez sa te kwasy?

 

1. Tran (może być też w Ecomerze ;) ), ja osobiście preferuję tran do picia, jest bardzo wydajny, no i naturalny bez żadnych kapsułek, ja kupuję firmy Lysi bezsmakowy

2. Tłuste ryby morskie

3. Nasiona lnu -> olej lniany tylko, że kupowany olej nie zawiera już ich tyle co zmielone samodzielne nasiona, omega 3 giną w kontakcie z powietrzem i światłem (chyba w ciągu 12 godzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×