Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyczyny nerwicy


didado1

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno nie rozumiem tej chorej polemiki która się cyklicznie na forum powtarza pomiędzy niektórymi osobami. Nie rozumiem też ciągłego osądzania czyjegoś punktu widzenia. To żałosne!

Przestańcie patrzeć tylko na czubek własnego nosa, każdy ma prawo do swojego zdania i po co osądzać czy jest prawidłowe czy nie?

DOC PABLO, podoba mi się, że masz własny sposób na samego siebie i trzymaj się tego, bo to Twój kręgosłup i chyba nie ma potrzeby pożyczać go od innych.

Faktem jest, ze nikt nie lubi czytac o sobie 'tchórz' itp. ale zgodzę się, że w pewnym sensie tak jest. Jestesmy jednocześnie odważni i tchórzliwi. Wszyscy. Całe zycie walczymy, uciekamy i znów i tak bez końca.

Problem w tym ze zbyt koncentrujemy sie na sobie!! Na tym, co my czujemy, co jest w nas i co powinno byc wokół nas. Gdyby każdego z nas wrzucili w wolontariat na rok czasu z chorymi dzieciakami, to albo spieprzalibyśmy natychmiast bo by nas przerosło, albo w koncu byśmy zobaczyli czym jest nieszczeście i dalibyśmy też coś od siebie zamiast ciągle oczekiwać i brać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyliście - napisałem " jesteśmy tchórzami" a słowo tchórz specjalnie od początku pisałem w cudzysłowiu - nie chodzi mi o to ze jak ktoś jest chory i ma lęki to dlatego ze jest tchórzem - tylko ze częsciową przyczyną choroby jest ciągłe obawianie się o wszystko - wiele osób już o tym pisało na forum , tylko ja to tak drastycznie nazwałem . a wnioskuje to przedewszystkim po sobie , tzn.

ja całe życie byłem za odpowiedzialny , o wszystko się bałem , nałem sie zrobić rodzica jakąś przykrosć , wychodzac z domu wyłaczam kuchenkę elektrychną z pradu - ta "tchóżliwosć" przenosi sie też na życie emocjonalno-psychiczne , po częsci ta choroba polega na tym ze sie cały czasn an niej skupiasz i , boisz się wyjsć z domu bo np . dostaniesz ataku itp. - te lęki wydaje mi się , że biorą sie ze wczęsniejszych lęków np o to ze nie wyłączyliśmy żelazka itp.

Teraz powoli robi sie gmatwanina z tej dydukcji.

w każdym razie, rozumiem irytację forumowiczów , ale w momencie gdy sie lepiej czuje dochodzę do wniosku ze nie pomoze nam tylko głaskanie po główce - dowiedxmy sie też trochę prawdy o nas , i mówie tu również o sobie i spróbójmy stawiać czoła zyciu (metoda małych , dużych kroczków , jaka komu pasuje) - wiem ze taka mądrosć nie bedzie mi moze toważyszyć w trakcie ataku.

ale np . ostatnio miałm atak bo chciałem iść na basen - dostałem ataku paniki i lęku w domu - miałem dwie możliwosci zeżreć końska dawkę leku i skólić się i czekać aż przejdzie , albo jakoś spróbować , przeciwstawić - i nie było tak pięknie , ze poszedłem sobie i mi przeszło

.wziołem lexotan , ale dawkę "lekarską" nie napadową , wziołem ciuchy na basen i poszedłem - co prawda nie doszedłem na basen - zwątpiłem , ale zrobiłem sobie spory spacer i wróciłem do domu - po powrocie czułem się elegancko.

to są tylko jedne ze sposobów , nie każdemu muszą pomóc , ale im więcej sposobów tym więkrza szansa e sobiez tym poradzimy.

 

POzdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochajacy ty jestes jedynym mitem na tym forum, szkoda mi Ciebie, zajmij sie moze czyms innym niz tylko opiepszaniem ludzi, moze zostan jehowym i bedziesz rozdawal "straznice" itd, daj ludziom spokoj, niech sie wygadaja, a ty tylko wiecznie narzekasz i opierd... , zmien forum moze bedzie Ci lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochajacy ty jestes jedynym mitem na tym forum, szkoda mi Ciebie, zajmij sie moze czyms innym niz tylko opiepszaniem ludzi, moze zostan jehowym i bedziesz rozdawal "straznice" itd, daj ludziom spokoj, niech sie wygadaja, a ty tylko wiecznie narzekasz i opierd... , zmien forum moze bedzie Ci lepiej

 

ojej Venomek sie zbudzil ze snu :D skad ta agresja :?: co sie dzieje :?: jakies problemy w domku :?: moze chcesz o tym porozmawiac :?::lol:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochajacy to nie jest agresja, poprostu piepszysz glupoty i kazdemu dowalasz, jestem chyba jedynym na tym forum komu sie nie podobaja Twoje odp na posty ale dam sobie rade, pisze tak pozno bo trumna mi sie zablokowala i nie moglem wyjsc :) pozdr

 

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 5:41 pm ]

melissaa daj sobie spokoj, nie mam ochoty na konwersacje z Toba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochajacy to nie jest agresja, poprostu piepszysz glupoty i kazdemu dowalasz, jestem chyba jedynym na tym forum komu sie nie podobaja Twoje odp na posty ale dam sobie rade, pisze tak pozno bo trumna mi sie zablokowala i nie moglem wyjsc :) pozdr

 

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 5:41 pm ]

melissaa daj sobie spokoj, nie mam ochoty na konwersacje z Toba :(

 

Venom proponuje ci wziasc leki :)

nie bede z toba polemizowal

trzymaj sie czesc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was prosbe jak macie sie ochote wyładowac no to piszcie cos na mój temat..a powodów jest wiele hmmm nie wiem wszystkiego o nerwicy to po pierwsze czasem cos mnie zdenerwuje to po 2 czasem nie pisze na temat czasem wole pomilczec niz powiedziec za duzo ....prosze ja słaby marny puch człowieczy...pokrzyczcie na mnie bracia...eh eh eh ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu lepiej hehe Faun jak myslisz ??

 

Postęp jest, ale miałem raczej na myśli jakąś pouczająca złotą myśl, pracuj, pracuj Anies ;)

 

P.S. Możesz ewentulanie zacytować którąś z moich jaśnie oświeconych wypowiedzi ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faun ten twoj avatar dziala na mnie rozwalajaco ,

ta twarz jest jak z kreskowki

mam nadzieje ze tak nie wygladasz

 

Myślę, że artysta po mistrzowsku uchwycił naistotniejsze cechy.

 

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 6:45 pm ]

Faun hehe wiesz chyba cie juz polubiłam

 

Miło mi. Ja tam lubiłem Cię od początku ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melissaaalez ja wiem o tym tylko ja poprostu próbuje wam to uswiadomic ze jestesmy ludzmi słabymi na dodatek znerwicowanymi :) i myslałm ze jeden drugiego postara sie zrozumiec ....czasem ciezko pochamowac sie bo kierują nami emocje ale na serio przykro mi czytac jak 1 na 2 najezdza...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeklbym - strusie jajo

 

Protestuję. Strusie jest piegowate, a moje lico jest czyste jak pergamin ;)

 

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 6:53 pm ]

hehe Faun kiedys sie rozkręce

 

Ale to nie ja mówiłem o rozkręcaniu. Dla mnie możesz pozostać w jednym kawałku, czyli nierozkręcona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×