Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja brałam od czerwca. nie zaszły jakieś rewolucyjne zmiany, ale było lepiej. wreszcie mogłam powiedziec, że nie czuję się CODZIENNIE źle. dlatego nie wiem czemu lekarz uznał, że czas schodzić z leków. jestem ze 100 na 50tce teraz i trochę się boję co będzie jak odstawię. może terapia którą niedługo zacznę coś pomoże...ale prawdę mówiąc, już się pogubiłam, każdy mówi co innego, począwszy od rozpoznania skończywszy na wskazówkach odnośnie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki pewien problem, ale nie mam ochoty o nim opowiadać. W każdym razie niedawno zostałam zapisana do psychologa, ta psycholożka powiedziała ze muszę isc do psychiatry wiec psychiatra zapisal mi a tak dokładniej to zapisała ten lek "asentra". jednak moja ama jak przeczytała "skutki uboczne" to zrezygnowała, ale ja troche żałuje bo fajnie by było gdybym w końcu lepiej się czula.Szkoda :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki pewien problem, ale nie mam ochoty o nim opowiadać. W każdym razie niedawno zostałam zapisana do psychologa, ta psycholożka powiedziała ze muszę isc do psychiatry wiec psychiatra zapisal mi a tak dokładniej to zapisała ten lek "asentra". jednak moja ama jak przeczytała "skutki uboczne" to zrezygnowała, ale ja troche żałuje bo fajnie by było gdybym w końcu lepiej się czula.Szkoda :-|

a ile Ty masz lat że Twoja mama decyduje o Tobie? Co Ci dolega? Może lekarstwo to szansa dla Ciebie na wyzdrowienie? Skutki uboczne są ale są przejściowe, nie umiera się od tego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liliana takie rady na pewno nikomu nie pomogą :?

 

Nerka, jeśli psycholog stwierdził, ze sama psychoterapia ci nie pomoże i skierował do psychiatry, który dobrał odpowiedni lek, to powinnaś go brać i zdrowieć. Niestety nie mam wpływu na decyzje twojej mamy, ale Asentra jest z powodzeniem stosowana u młodzieży (tak zwany lek pierwszego wyboru), a ty się do takiej zaliczasz, bo ukończyłaś 12 lat. Sertralina jest antydepresantem bardzo dobrze tolerowanym, skutki uboczne należą do rzadkości i szybko przemijają.

Możesz zaproponować mamie powtórną wizytę u psychiatry, który powinien rozwiać jej wątpliwości. Można tez zrobić inaczej, bo Asentra w dawkach przepisanych przez lekarza na pewno ci nie zaszkodzi: po prostu pobrać przez kilka dni i zobaczyć, jak będziesz się czuła.

W razie objawów ubocznych trudnych do zniesienia (w co wątpię) lub myśli (auto)agresywnych w każdej chwili możesz przerwać branie leku.

 

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu R. Ty jak zwykle wszystko wiesz i jak zwykle masz rację...

 

Co do tej dziewczyny 13letniej, dobrze by było jakby napisała co jej dolega.

Jeśli psycholog skierował ją do psychiatry po leki to może mieć poważne zaburzenia więc rzeczywiście leki mogłyby jej pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiestnik: a znasz też odstawianie? bo ja mam jakiś straszny zjazd przy schodzeniu z tej dawki. same złe myśli. nie wiem czy sobie wkręcam, czy organizm tak reaguje, ale to gorsze niż napięcie przedmiesiączkowe, bo wcale nie mija. co będzie jak ostatecznie zejdę z połówki? zejdę i ja?:PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też nie wiem...lekarz po rozmowie ze mną stwierdził, że moim problemem są emocje a nie biologia a wywnioskował to z odpowiedzi - jak się pani czuje? - dobrze. (wniosek: nie mówcie lekarzom prawdy;P) i uznał, że koniec z lekami -> marsz na terapię grupową.

...to poczekam (doczekam?;P) sobie do grudnia a teraz dla równowagi spływam w dół:/ wcześniej bałam się zacząć brać leki, teraz boję się przestać ich brać i nie umiem oddzielić jednego od drugiego - czy czułam się lepiej bo leki pomagały, czy dlatego, że zaczęłam spokojniej oceniać swoje problemy (?) i co powinnam zrobić? przyjąć to co czuję jako chwilowe wahania nastroju czy łykać dalej to co mi zostało a jak się skończy to iść do lekarza rodzinnego po więcej?...nie wiem co robić...na razie staram się uspokoić i ignorować złe myśli, ale nie zawsze potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapia psychologiczna jest zazwyczaj jak najbardziej wskazana. Ale trochę dziwne to określenie, że nie problemy z biologią a emocje w związku z tym leki nie pomogą. Nie bardzo logiczne to mi się wydaje.

 

Chyba na Twoim miejscu zrobiłbym podobnie. Zawsze możesz iść do rodzinnego gdy uznasz to za konieczne. Albo w ogóle do innego lekarza. Bo tu trochę dziwnie - najpierw dowiadujesz się, że masz brać lek. A jak się lepiej po nim czujesz (lub odnosisz takie wrażenie) to się okazuje, że lekarz dochodzi do wniosku, że jednak masz nie brać. To diagnoza mu się się zmieniła? I to po tym tylko, że powiedziałaś, że czujesz się dobrze? Myślę, że lepiej mówić prawdę - bo przecież chcemy dobre dla siebie - a nie dla kogoś kogo sobie wymyśliliśmy. Tyle, że warto mieć dobrego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktos z Was mial kiedykolwiek napad padaczkowy w wyniku stosowania Setaloftu? Mnie zdazylo sie to ostatnio :(Neurolog powiedziala ze moze to byc od leku, czekam jeszcze na konsultacje z psychiatra ale nie wiem co mam o tym wszystkim myslec...Biore 200 mg od 10 miesiecy, do tej pory bylo wszystko ok. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz dawkę w górnych granicach normy. Teoretycznie wiec mogą pojawić się drgawki lub konwulsje. Są to bardzo rzadkie objawy uboczne, niemniej jednak możliwe.

 

Czy jednak twój atak ma bezpośredni związek z Setaloftem może stwierdzić jedynie lekarz po dokładnych badaniach.

 

Sertralina jest jedynym lekiem, jaki przyjmujesz? Nie wprowadziłaś ostatnio do diety jakiś suplementów lub choćby herbatki z dziurawca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz setaloftu stosuje sulpiryd- 100mg i Lamotrygine- 50mg, ktora przeciez jest( paradoksalnie!) rowniez lekiem na padaczke..A co do suplementow diety to nic takiego nie biore..A prosze, powiedzcie mi czy setaloft moze tez wywolac padaczke? Czy tylko pojedynczy atak? Wiem, juz chyba panikuje, ale mam kompletny metlik w glowie...Ale mam tez nadzieje ze to sie niedlugo wszystko wyjasni. 25.XI mam EEG zeby wykluczyc inne powody tego ataku...

 

[Dodane po edycji:]

 

A jak to dokładnie wyglądało? 200 - sporo bierzesz, ale w normie.

Stalam na przystanku i w jednym momencie zrobilo mi sie strasznie slabo, bialo przed oczami i dalej nic nie pamietam...Ludzie potem mowili ze to byl atak padaczki. Na szczescie lekarz powiedzial ze jednorazowy atak moze sie kazdemu przydarzyc. takze mam nadzieje ze sie nie powtorzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moim zdaniem nie należy bagatelizować nawet jednego ataku.

 

Jeśli lekarz nie stwierdzi przyczyn fizjologicznych, to pewnie odstawi ci Lamitrin (mozliwe reakcje paradoksalne) i zmniejszy Setaloft.

Sulpiryd nie ma tu raczej nic do rzeczy, natomiast te dwa inne leki mogą wywoływać drgawki i ja osobiście bym z nich jak najszybciej zrezygnowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×