Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Razobladerka, miałam tak samo na Seronilu. na początku samopoczucie świetne, później zjazd mimo zwiększania dawek. Czasem tak bywa, ze fluoksetyna przestaje działać i niestety nic na to nie poradzisz. Pozostają ci dwa wyjścia: dodać do niego inny lek (u mnie były to Anafranil i Fluanxol) lub zmienić antydepresant.

 

Jeśli boisz się leków trójpierścieniowych (choć są bardzo skuteczne) to na początek pogadaj z lekarzem na temat dołączenia do kuracji Seronilem na przykład Wellbutrinu i może jakiegoś atypowego neuroleptyku nowej generacji (Solian, Abilify, Zeldox).

 

Jest wiele leków, które mogą ci pomóc. Co brałaś przed fluoksetyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może SSRI po prostu ci nie służą. Nie jesteś w tym odosobniona. Moim zdaniem masz naprawdę wiele możliwości: antydepresanty z innych grup, połączenia kilku leków lub właśnie atypowe neuroleptyki (same lub w kombinacji)

 

Jednego, czego nie powinnaś robić, to dać sobie wmówić, ze nic ci nie pomoże. Stad niedaleka droga do rezygnacji i załamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie. Czytałam na temat dystymii i farmakoterapia zasadniczo sprawdza się przy niej lepiej. Nawet jeśli założysz, że psychoterapia skutecznie ci pomoże, musisz mieć siłę i motywację, żeby ją zacząć i co najważniejsze w niej wytrwać.

 

Aby zdobyć tę siłę, musi zmienić się twoje samopoczucie psycho- fizyczne, a bez odpowiedniej stymulacji lekami do tej zmiany nie dojdzie.

 

Wracamy wiec do punktu wyjścia: najpierw dobrze dobrane leki, potem poprawa twojego stanu oraz rozpoczęcie i dokończenie terapii. Inna kolejność u ciebie raczej nie wchodzi w grę, sama wiesz to najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmień lekarza. Uważam, że to swojego rodzaju spychologia psychiatrów, kiedy nie chce im się leczyć i pokombinować. Zwłaszcza kiedy pacjent jest w złym stanie i słyszy, że to jego wina, bo nie chce iść na terapię. Żenada. Tym bardziej , że jest coraz więcej literatury wsskazującej na duży wpływ biologiczny w zaburzeniach lęku uogólnionego i napadach paniki. Ja swojej psychiatrze powiedziałem, że byłem na terapii, ciekawe doświadczenie, ale bez efektu terapeutycznego i nie chce iść na kolejną i do tematu nie wraca. Aktulanie Trittico 150mg i doraźnie Zomiren

 

[Dodane po edycji:]

 

Zresztą wielu psychiatrów, którzy mają dyplom psychoterapeuty podchodzi do psychoterapii sceptycnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jej czytam te posty i jestem przerażona :( Dzisiaj lekarz przepisał mi jako dodatek to spamilanu i promalonu właśnie fluoksetyne. Mam trochę leków zwłaszcza tych z połykaniem związanych i chyba nie chce wiedzieć co będzie. Bez tego nie mam apetytu i jak jeszcze hamuje potrzebę papu to chyba umrę :( już wyglądam jak anorektyczka a co będzie po tym :(

Zastanawiam się czy wykupywać go ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś zaczęłam przygodę z Andepinem, mam zacząć od 20 mg na dobę, a po dwóch tygodniach 40 mg na dobę. Wcześniej brałam Setaloft, ale miałam po nim wahania nastrojów i to przy maksymalnej dawce. Lekarz kazał stopniowo schodzić z Setaloftu i zacząć brać Andepin. Dziś jest moja pierwsza kapsułka... minęła godzina od wzięcia i zaczynam się czuć jakby trochę naćpana :? Takie dziwne uczucie w głowie jakby mi mózg ściskało :? Kiedyś brałam Meridię na schudnięcie i dokładnie tak samo się czułam. Ech, mam nadzieję, że to stan przejściowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem. Biore Seronil - 5 kapsułkę, pierwsze 3 noce nie przespane. Ciągle uczucia gorąca i ogólnie czuje się jakbym miał fatalnego kaca. Dzisiaj w końcu pierwsza przespana noc, ale lęki cały czas są. Co przeczytam na temat jakieś choroby to wydaje mi się że mam te objawy. Nigdy nie myślałem ze spotka mnie takie coś:( pozdrawiam wszystkich serdecznie. Mam nadzieje że z każdym dniem będzie coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wiecie może jaki jest najtańszy lek zawierający Fluoksetynę? Biorę Andepin, który kosztuje 6,5 zł, co wychodzi 13 zeta na miesiąc, a dla osoby nie pracującej to mimo to sporo... wiecie może czy jest jakiś tańszy zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna (ceny takie "mniej więcej')

Andepin kaps.0,02 g 30 kaps. (Synteza) 5,46 zł;

Bioxetin tabl.0,02 g 30 tabl. (Sanofi-Synthelabo) 16,44 zł;

Deprexetin kaps. 0,02 g 30 kaps. (ICN Polfa Rzeszów/Valeant) 17,35 zł;

Fluoksetyna tabl. 0,02 g 30 tabl. (Anpharm) 10,63 zł;

Fluoxetin kaps. 0,02 g 30 kaps. (Polpharma) 7,67 zł;

Salipax kaps. 0,02 g 30 kaps. (Mepha) 7,32 zł;

Seronil kaps. 0,02 g 30 kaps. (Orion) 12,60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni to mało. Ale skoro już z biegiem czasu jest lepiej (śpisz) to przetrzymaj jeszcze. Fluoksetyna która jest w tym leku powolutku się rozkręca. W późniejszym czasie brania zazwyczaj zjadacze fluoksetyny odczuwają mniej lęków, podczas gdy na samym początku mogą się nawet nasilać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki fluoksetyny możesz brać na tą samą receptę. Przykładowo jak masz na andepin to możesz poprosić na nią seronil. Xetiran nie znam. Też śmiało możesz poprosić. Byle liczba tabletek w listku się zgadzała.

 

Zresztą jak masz jakąś dość tanią aptekę i miłą aptekarkę to możesz poprosić by wybrała najtańszy odpowiednik jaki ma. Ja tak czasami robię. I czasami jest tak, że ogólna cena czegoś jest inna, ale pani mówi - a mam tu ze starej dostawy za taką i taką cenę to może pan weźmie, a to co brakuje to bardziej się opłaci takie wziąć, bo tamten to już sporo zdrożał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jordanstylez, skutki uboczne trwają do około 2 tygodni....jak będziesz po tygodniu rezygnował z leku który będzie ci przeszkadzał to ciężko będzie coś znaleźć.

Moim zdaniem jesli da się żyć z tymi objawami to poczekaj jeszcze te dwa tygodnie , moze wszytsko się uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×