Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

no trzeba,ale wy o wèdkowaniu a cos nowych przepisow nie przybywa :twisted: ja rybè wrzucilam :P

 

[Dodane po edycji:]

 

waniliowe ciastka

 

 

potrzebne:

100 g masla

40 g cukru pudru

sol szczypta

cukier waniliowy

1 zoltko

1 lycha smietany

120 g màki pszennej

 

do dekoracji:50 g platkow migdalow,50 g czekolady mlecznej 1 lyzeczka masla

 

mièkkie maslo,cukier puder cukier waniliowy i zoltko ubij mikserem na jednolità masè,dosyp szczyptè soli,do gotowej masy dodaj smietanè wsyp màkè i dokladnie utrzyj;blachè wyloz papierem do pieczenia.z arkusza pergaminu zrob rozek,odetnij koniec rozek napelnij ciastem i wyciskaj wprost na blachè,pozostawiajàc odstèpy,splaszcz kleksy ciasta tak by powstaly cienkie kràzki;kazdy kràzek posyp platkami migdalow i wstaw blachè do piekarnika rozgrzanego do 190stopni na okolo 10 minut,az ciastka siè zrumienià,upiczone ciastka odstaw do ostygniècia. wtym czasie rozpuscic czekoladè i zmieszac ze stopionym maslem;napelnic szprycè cukierniczà masà czekoladowà na kazde ciastko wyciskac masè tworzàc cieniutkie linie;czekac az ostygnie i mozna jesc;

 

ciastka sà pycha i to jedyne ciastka ktore umiem zrobic :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naleśniki ze szpinakiem

* 1 op. mrożonego szpinaku

* 1 cebula

* 1 papryka czerwona

* 1 ząbek czosnku

* 1 op. sera feta

 

Szpinak rozmrozić [lub wyjąć i odstawić na 15 minut w temperaturze pokojowej]. Cebulę, obrać pokroić w kostkę i zeszklić, dodać pokrojoną w kostkę paprykę i czosnek - następnie dodać szpinak często mieszająć dusić [bez przykrycia] do momentu, aż woda całkowicie odparuje. Ostudzić farsz i dobrze wymieć z serem feta na jednolitą masę.

 

Składniki na ciasto naleśnikowe:

 

* 1 1/2 szklanki mąki

* 3 jajka

* 1 szklanka mleka

* około 1 szklanki mineralnej wody gazowanej lub piwa jasnego

* 1-2 łyżki stopionego masła

* sól

 

 

Sposób przyrządzenia:

Mąkę przesiać i wsypać do wysokiego rondelka, dodać jajka, szczyptę soli, pół łyżeczki cukru, tłuszcz i mleko. Wymieszać dobrze trzepaczką lub zmiksować. Gładką masę rozrobić wodą, przykryć i pozostawić na pół godziny. Średnią patelnię

lekko natłuścić olejem. Na rozgrzaną patelnię wylewać chochelką ciasto naleśnikowe. Ciasto rozprowadzić równomiernie na patelni i smażyć na małym ogniu, aż powierzchnia naleśnika z obu stron będzie koloru rumianego [obeschnie]. Usmażone naleśniki smarować farszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najdzie cos na mnie i nie mam ochoty na aktualna zawartosc mojej lodowki to robie salatki Dzis wyszlo mi cos takiego

 

Puszka groszku zielonego

puszka kukurydzy

puszka czerwonej fasoli

1 maly por cienko pokrojony

2 duze jablka pokrojone w kostke

papryka marynowana pokrojona w kostkę (1/3 sloika tyle mialam w lodowce)

1 opakowanie wedzonego łososia z bazyliją pokrojonego

sol pieprz do smaku

majonez

Wszystko wymieszalam schlodzilam w lodowce a teraz wcinam Jak dla mnie smaczna i delikatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubiè lososia zrobiè tà salatkè na pewno :D

 

[Dodane po edycji:]

 

kurczak w ciescie

 

 

potrzebne:

1 opakowanie ciasta francuskiego

400g szpinaku

sol

4 filety z kuraka duze

pieprz

2 lyzki oleju

1 jajko

4 pomidory

100 g masla

1 zoltko

4 lyzki bialego wina

 

ciasto rozmrozic,szpinak gotowac okolo 1 minuty,odcedzic,filety doprawic solà i pieprzem obsmazyc na oleju.

Piekarnik rozgrzac do 200 stopni oddzielic zoltko od bialka,ciasto rozwalkowac,pokroic na 4 kwadraty na kazdy nalozyc porcjè szpinaku i filet .brzegi ciasta posmarowac bialkiem,ciasto zawinàc brzegi docisnàc,paczuszki przelozyc na blachè piec okolo 20 minut.

pomidory sparzyc obrac pokroic w cwiartki potem w kostki .maslo roztopic, ubic zoltko z winem solà i pieprzem,cienkà struzkà wlewac maslo,dalej ubijac i pod koniec dodac pomidory.tak powstalym sosem polewac filety w ciescie,podawac z ziemniakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierś z kurczaka na ostro

 

* papryka 1 szt

* fasola czerwona 400 g

* koncentrat pomidorowy 1 mała puszka

* pieprz czarny 10 g

* piersi z kurczaka 1 szt

* sól 10 g

* ostra papryka w proszku 20 g

* czosnek Knorr 1 kostka

* olej 80ml

 

 

Surową pierś kurczaka pokroić na małe kawałeczki. Ułożyć na desce posolić, popieprzyć, posypać czosnkiem. Pokrojoną paprykę poukładać na doprawioną pierś kurczaka. Włożyć do lodówki na 15-20 min. Po wyjęciu z lodówki na rozgrzany olej wyłożyć przygotowaną wcześniej pierś. Całość dusić przez ok. 10 min na małym ogniu. Po 10 min dodać koncentrat pomidorowy i fasole (z puszki lub wcześniej ugotowaną) ciągle mieszając. Doprawić do smaku. Całość dusić przez 10-15 min. Smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, znalazłam przepis na bounty, ale jeszcze go nie robiłam...

 

 

SKŁADNIKI

* wiórki kokosowe 20 dkg

* śmietana kremówka 36% 100 ml

* cukier puder 7 dkg

* masło 7 dkg

* czekolada mleczna 20 dkg

* esencja rumowa kilka kropli lub 25 ml rumu

 

Masło rozpuścić ze śmietaną. Lekko przestudzić dodać kokos i puder. Wymieszać dokładnie, dodać esencję. Schłodzić w lodówce godzinę.

 

Formować kuleczki i układać na talerzu wyłożonym folia spożywczą. Schłodzić w lodówce.

 

Rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej i obtaczać bounty - można pomóc sobie wykałaczkami(obracamy je nimi).

Układamy z powrotem na talerz i do lodówki.

 

 

 

Po prostu MUUUUSZĘ je zrobić bo aż ślinka cieknie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razorbladerka_, po 30 tce jak bèdziesz jadla tyle slodkosci to w drzwi nie wejdziesz moja droga :twisted: wam mlodym dziewczynom to dobrze :D te bounty zrobiè corce jak przyjadè,ona kocha takie wynalazki i rafaello tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×