Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Moglby mi ktos polecic jakiegos prywatnego psychiatre w krk (tak do 100zl za wizyte) co lekka reka wypisuje to co sobie pacjent zażyczy?

Moj lekarz rodzinny wjebal mnie w alpro, a ja bym sie wolal przerzucic na clony [sa tansze i wolniej uzalezniaja (co nie zmienia faktu ze tez mozna wpasc gleboko ;))] na co moj lekarz "Clony?! Je sie tylko na padaczke wypisuje. Sa niemal tak silne i niebezpieczne jak relanium" =d

 

Edit: w sumie moglby byc tez jakis internista czy tez lekarz rodzinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletki sie bierze by sie wyleczyc a nie zeby fajnie bylo, to prosta droga do uzaleznienia

Serio?? =d

rezzo, ten post się na hyperreal nadaje, :!: bez przesady

 

w sumie to byle kto żeby tylko recepty na clony dał :mrgreen: to już mówi wszystko za siebie

Na [H] sporo pisze o roznych sposobach zdobywania lekow, jednakże raczej male szanse by ktos sie podzielil info o swoim ulubionym lekarzu nawet na pw, a publicznie to juz wogole no way ;)

 

Ale wracajac do mojego pytania - zna ktos lekarza z podejsciem jakie opisalem w poprzednim poscie? Publicznie u zwyklych lekarzy bez jakis wiekszych problemow mozna wyciagnac niemal wszystko, jednak jesli chodzi o clony to juz jest problem. Wsrod lekarzy szerza sie stereotypy, ze clony to tylko na padaczke i razem z diazepamem sa najwiekszym zlem wsrod benzodiazepin [hahaha jak zyje tylko raz w zyciu dostalem od lekarza relanium (na moja prosbe, ale mine mial taka co najmniej jak bym mu powiedzial, ze biore morfine na bol glowy xD ), natomiast masowo wypisuja ludzia alprazolam nie zdajac sobie sprawy, ze to wlasnie on jest najszybciej uzalezniajaca, najgorsza w odstawieniu wsrod benzodiazepin (no i chyba najdrozsza => )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecono mi odstawić antydepresanty i zamiast dotychczasowej indywidualnej skierowano mnie do scanmedu na terapię grupową. jeśli ktoś z was wie i się leczył w ten sposób...na czym to polega???? termin mam dopiero na grudzień i wtedy mam być zakwalifikowana...ale jeśli okaże się, że nie mogę być tam codziennie przez aż sześć godzin to co? wyrzucą mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi sie w kręgu grupa ok 10 osób i każdy mówi to co mu ślina na myśł przyniesie czyli o tym kto jaki ma problem a kazdy inny probuje mu pomoc, czasami są zajecia relaksacyjne, ćwiczenia fizyczne albo jakieś gotowanie itp, coś w rodzaju kółka emerytów i rencistów, opowiada sie na tym o swoim dotychcczasowym życiu czyli o swoich relacjach z rodzicami rodziną mamą tatą siostrą bratem ciotka wujkiem, z kolegami i kolezankami szkole pracy nauce o swoich zainteresowaniach chlopakach i dziewczynach, pierwszym i ostatnim razie, a i nie mozna za duzo opuscic spotkan (bo wtedy wykreslaja z terapii bodajrze jakies 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kółko emerytów i rencistów brzmi ok;P opowiadanie o swoich problemach grupie nieznajomych nie brzmi ok, ale może właśnie po to zostałam tam skierowana..zresztą, pewnie po jakimś czasie przestaniemy być 'nieznajomi' (Loris, mam jednak nadzieję, że nie przytulają się wszyscy w kręgu wołając kochamy-cię jak na głupich filmach).

...ciekawa jestem czy zostanę przyjęta, ale jednocześnie z góry wiem, że nie będę mogła być tam codziennie przez pełny wymiar godzin. no cóż, wszystko się okaże w grudniu, jak coś będę pisać i szukać wsparcia wirtualnego.

 

(ps. i nie na temat, odstawienie leków to jakiś koszmarny zjazd w dół dla mnie:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

 

Nie wiedziałem w jakim dziale zamieścić to ogłoszenie, ale pomyślałem, że ten będzie najbardziej odpowiedni. Mianowicie szukam osoby lub osób, które są chętne aby podjąć psychoterapię w Krakowie w Zakładzie psychoterapii (Poradnia Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych) na ul. Lenartowicza 14. Sam starałem się tam zakwalifikować 3 razy, ale jak dotąd nie udawało mi się i bedę próbował ponownie po rocznej przerwie. Szukam osób, które w najbliższym czasie chcą tam podjąć leczenie, w celu wymiany doświadczeń i opinii. Oczywiscie jeśli osoby nie mają żadnego doświadczenia w temacie psychoterapii, mogę zaproponować pomoc oraz dotrzymać towarzystwa w ścieżce kwalifikacji na grupę terapeutyczną - wiadomo, we dwójkę raźniej.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priva lub w formie odpowiedzi na tego posta.

 

Pozdrawiam serdecznie - natrętek :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie wiedziałem za bardzo w jakim temacie umieścić ten wątek, ale skoro ten dotyczy drogi do wolności to myślę, że jest odpowiedni. Na tym forum czynnie jestem od 2 miesięcy i przez ten okres udało mi się nawiązać kilka znajomości i wymienić poglądami na temat leczenia objawów związanych z zaburzeniami lękowymi. Jeśli chodzi o moje leczenie to przypomnę, że od 3 lat regularnie przyjmuję leki a od maja ubiegłego roku podjąłem psychoterapię indwidualną. Niestety w połowie listopada (czyli po pół roku terapii) okazało się, że w placówce do ktrej chodziłem wyczerpał się limit NFZ na widczenie usług psychoterapeutycznych i musiałem przerwać terapię do nowego roku. W przerwie międzyświątecznej zadzwoniłem do tej przychodni, żeby sobie zarezerwować terminy do mojej teraputki na nowy rok a tu się okazało, że nie będzie już pracować w tej przychodni. Dzwoniłem do niej ale póki co nie pracuje w żadnej poradni przyjmującej w ramach ubezpieczenia. W przychodni natomiast mi powiedziano, że na razie nie ma wolnych miejsc do innych terapeutów i mogą mnie wpisać na listę oczekujących na co przystałem, bo co mogłem inego zrobić. Dobrze, że w połowie grudnia ubiegłego roku zarejestrowaem się na wizytę do kliniki leczenia nerwic na ul. Lenartowicza w Krakowie i właśnie dziś mam pierwszą rozmowę kwalifikacyjną w sprawie przyjęcia do grupy terapeutycznej (a podchodzę tam już po raz 4-ty z nadzieją, że tym raziem się uda). Jeśli macie jakieś doświadczenia związane z tą placówką to proszę o opinie, chętnie podyskutuję na ten temat. Oczywiście trzymajcie dziś za mnie kciuki, postarm się napisać jakaś relację z dzisiejszego spotkania z lekarzem.

 

Pozdrawiam - natrętek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopic, opowiedz mi jak wygląda procedura przyjęcia tam. ja na 4 stycznia mam 1 wizyte u psychiatry tam.

Generalnie musisz tam odbyć 3-4 wizyty. Pierwszą z psychiatrą który wypyta Cie, czemu chcesz się leczyć, jak przebiegało Twoje poprzednie leczenie, na jakie terapie chodziłaś, co z nich wyciągnęłaś, jak je oceniasz itp. Po tej wizycie wyszedłem troszkę podk****y, bo lekarz namieszał i upierał się przy swoim, a żeby się z nim nie kłócić to mu przytakiwałem.Nie pamiętam ale potem chyba jeszcze miałem krótką wizytę z psychologiem. W następnej kolejności badanie psychologiczne, czyli przerysowywanie z pamięci różnych figur itp.Na końcu ostatnia wizyta u psychiatry, kwalifikacja. Zadaje różne pytania, typu czego wymagasz od terapii, nad czym chcesz pracować, co chcesz zmienić itp.

Ja starałem sie odpowiadać szczerze.

Aaa, no i w między czasie na każdej wizycie dostajesz masę testów psychologicznych do rozwiązywania, jak test depresji, Orientacji Życiowej, itp.

Na pierwszej wizycie byłem jakoś na początku października, a termin rozpoczęcia terapii mam na15grudnia. Tak więc trochę to trwa, ale według mnie to na + że dokładnie przed terapią wszystko badają/analizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś już pisałem wiadomość na forum ale dostałem wiadomość tylko od 1 osoby. Możecie mi polecić dobrego, miłego psychiatre od nerwicy NATRĘCTW(kobieta- koniecznie), która przyjmuje w ramach NFZ? Będe wdzieczny za wiadomość priv czy też na forum...Codziennie je śledzę:)

 

Jeszcze może zapytam.. Szukając tak po forach zapisuje sobie ludzi których inni polecają i tak na liście uzbierałem kilka polecanych nazwisk...mi nic one nie mówią, ale może Wam, :

 

-Dominika Dudek

-Kinga Zoła

-Urszula Grabiec

-Ewa Kozanecka

-Katarzyna Bilska - Zaremba

-Barbara Kędzierska

-dr.Dróżdż

-Dr Barczyk

 

Osób jest sporo, jeżeli macie jakieś zdanie to proszę piszcie. Każde słowo się liczy. Chciałbym by była to osoba bardzo ludzka i z ludzkim podejściem, a nie teoriami z kosmosu, filozoficznymi...

 

Dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stwierdziłeś/stwierdziłaś, że potrzebna Ci pomocna dłoń w radzeniu sobie z sobą samym lub z przeciwnościami życia, jakie Cię spotykają, oferuję Ci moją pomoc.

Jestem wykwalifikowanym psychologiem, terapeutą, trenerem. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje, by w przyszłości uzyskać certyfikat psychoterapeuty (jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym). Jestem pod stałą superwizją certyfikowanych psychoterapeutów.

Pracuję przede wszystkim w nurcie psychodynamicznym, lecz do każdego człowieka podchodzę indywidualnie, traktując jego problemy z należytym szacunkiem. Zachowuję anonimowość oraz przestrzegam tajemnicy zawodowej. Nie oceniam, zapewniam bezpieczeństwo i szanuję podejmowane przez Ciebie decyzje.

Pomagam osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom. Wykonuję niezbędną diagnostykę psychologiczną.

Oferuję pomoc indywidualną m.in. w następujących obszarach:

• Lęk, niepokój, depresja,

• Natrętne myśli i czynności, fobie, nerwice,

• Zaburzenia emocjonalne,

• Przeciążający, długo utrzymujący się stres, napięcie,

• Brak poczucia satysfakcji z życia,

• Trudności w relacjach interpersonalnych,

• Trudności w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu swoich problemów,

• Kryzys spowodowany różnymi sytuacjami życiowymi.

 

Zapraszam do kontaktu:

mgr Aleksandra Wnuk

nr tel. 0 602 67 00 62

e-mail: psycholog_krakow@onet.eu

ul. Semperitowców 13 (okolice Ronda Grzegórzeckiego), Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×