Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy po pewnym czasie organizm adaptuje się do trującej substancji (Arypiprazol czy kazdy inny neuroleptyk) i czy skutki uboczne w postaci ociezalosci spowolnienia po pewnym czasie sa mniejsze?? chodzi mi o trening sztuk walki i zastanwiam sie czy gra jest warta swieczki wchodzenia w neuroleptyki, ale jestem juz w takim stanie, ze bede musial zaryzykowac.. ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę go w dawce 10mg rano. W ogóle nie czuję jego działania. Działa całkowicie w tle. Dopiero jak go odstawiam to mi się w głowie różne myśli pałętają. Uboków w ogóle nie stwierdziłem. Miksuję z Rysperydonem 2mg (wieczór). Zaczyna martwić mnie fakt, że coraz lepiej toleruję neuroleptyki i coraz gorzej bez nich się czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dokładkę Abilify 5mg jako dodatek do Sertaliny i Mirtazapiny. Ma to mnie zaktywizować i przyspieszyć działanie serty i mirty.

Jak na razie podskoczyło mi tętno i ciśnienie, czuję lekkie pobudzenie ale bez akatyzji ale jest trochę nerwowo. Podobno to działanie z czasem słabnie. Czy ktoś z Was brał to dłużej, i jak działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Biore abilify rano 15 mg, problem w tym ze przez caly dzien jestem senny i mi sie zamykaja oczy jak siedze albo stoje w miejscu, przed abilify tego nie mialem, wie ktos jak to zniwelowac, czy jak bede bral abilify na noc to nie bede senny w dzien i czy efekt terapeutyczny bedzie taki sam jakbym go brał w dzien? 

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AlexCCC napisał:

Co sądzicie o mixie 7,5mg abilify rano i wieczorem 10mg lub 5mg olanzapiny? 

pod warunkiem konieczności brania olanzapiny, bo jeśli na sen to nie warto, lepiej coś mniej inwazyjnego, bo olanzapina może psuć stymulujący efekt arypiprazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 13:39, Carica Milica napisał:

@Pawełkk, biorę abilify w dawce 15 mg właśnie na noc, bo na dzień mnie mulił. Efekt terapeutyczny u mnie jest ten sam, jakbym brała na dzień. Po wzięciu na noc, w dzień funkcjonuję całkowicie normalnie. 

Ja zaczolem brac na noc, sen byl taki sredni, budzilem sie kilka razy w nocy i sen byl troche plytki, jak myslisz z cz asem moge spac lepiej? 

Bierzesz cos oprocz arypiprazolu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 13:39, Carica Milica napisał:

 

Na sen nic nie biore, uwazam ze nie bede przez cale zycie bral tabletek na sen. Ale zamierzam zmienic wenlaflaksyne na cital lub wellbutrin ale wole wellbutrin bo cital podobno na stale uszkadza funkcje seksualne nawet jak sie odstawi lek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak cital bardo może uszkodzić narządy seksualne i myślenie seksualne. Ja cital przyjąłem od lekarza chociaż nie chciałem ale mi na siłę wcisnęła  i zacząłem brać, to po około 2 tygodniach miałem już skręcone tam na dole wszystko, a na koniec tak się tam pozapychało, że musiałem dostać antybiotyk i leki na popęd moczowy. Fajka się mi zablokowała i nawet sikać się nie dało. Ale to tylko MÓJ własny przypadek. Dla mnie są zakazane leki SSRI i tyle, bo bardzo mi szkodzą a efekty jakie przynoszą to znaczne pogorszenie stanu fizycznego co łączy się z psychiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym ze jak bralem 7.5 mg to bylem troche depresyjny z wygladu takze nie wiem czy to za mala dawka abilify czy czy to ze przechodzilem z jednego leku na drugi i tak czasami bywa przy przejsciu? 

Kurcze to otepienie coraz bardziej mi dokucza...

Edytowane przez Pawełkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jakies ok 3 miesiace na 15 mg... 

Chce tylko zapytac jakie macie spostrzezenianna temat tego leku? 

Znacie jakis jeszcze neurolrptyk ktory aktywizuje i nie ma skutkow ubocznych takich jak: impotencja, tycie?

Podobno flunaxol jest tez dodatkowo na dpreche czyli na nerwice natrectw tez no i aktywizuje tylko pisze w ulotce ze sie tyje i libido jest mniejsze, co o tym myslicie,jak na was działał? 

Pozostaje kwestia tych drgawek i sennosci... 

Edytowane przez Pawełkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×