Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie działa tak samo obojetnie czy biore na noc czy rano, lekarz mówił, że chodzi o stałe stężenie we krwi a kiedy biore to nie ma znaczenia .. :mhm:

 

a co do tego ile biorę 150mg nie redukuje mi natręctw niestety, są tez stany lekowe, 225 mg napedza wręcz leki i natręctwa.. 300mg mocno redukuje już natręctwa i leki..

i mocno działa na nordrenaline.

Natretnik a dlaczego nie mozna brac 300mg? lekarz mi powiedział, żebym wykorzystał dawke max zanim zdecyduje się znów robić burdel w mózgu innymi lekami:)

 

Przypisał mi wenle, ale twierdzi, że działanie pobudzające obie maja podobne, ale to lek znacznie słabszy na natręctwa i moge potem żałowac //

Sam nie wiem co mam robić :(

 

-- 09 mar 2018, 18:53 --

 

Klomipramina zaczęła mnie zamulać, lepiej brać ją na noc czy zmniejszyć dawkę i za dnia ?

a jestes pewny że to nie prega? ja tez miałem mix z prega i mnie muliło, a po odstawieniu pregi znów mnie klomi solo pobudza..

 

-- 09 mar 2018, 18:54 --

 

Seba 300 mg to juz powyzej max, max to 250 mg. Nie jest to dawka do stosowania dlugoterminowego. Bo takie 150 mg to i 10 lat mozna brac, az sie klomi "wypali".

60mg paroksetyny też nie jest do brania długoterminowego a u mnie to trwało 15 lat:P

ja niestety tak mam, że dopiero nq max dawkach na mnie zaczyna działać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie tez i to w ponad maksymalnych, ale akurat klomi na 150 juz czuje wyraznie, dawka na ktorej czuje sie lekko, energicznie, a co najwazniejsze coraz lepiej z dnia na dzien, na natrectwa tez. Bez porownania z poprzednim tygodniem. Zdaje sie ze juz zaczyna dzialac, dawno tak dobrze sie nie czulem. Ale pewnie jakbym bral sama klomi to juz by tak fajnie nie bylo.

 

-- 10 mar 2018, 14:45 --

 

I chyba juz wchodze w ten stan, ktory lubie na klomi+trazodon, a mianowicie chodzi o "tarcze" przeciw naglym, stresujacym sytuacjom. Dzis rano samolot przekroczyl bariere dzwieku i bylo wielkie BUM. Ona malo co z krzesla nie spadla, a ja niczym nie wzruszony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę 250 mg klomipraminy + 150 mg trazodonu i inne tam leki wspomagające ale 17 dzień na czysto bez alkoholu i dalej nie działają leki , bez benzodiazepin nie wyjdę do ludzi, już dwa tygodnie regularnie codziennie jem benzo alpre i klorazepan czasami oksazepam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od listopada zero benzo, fevarin mi wykasowal lęki, a teraz ten efekt wrecz sie wzmocnil, nie czuje leku nawet w sytuacjach, gdzie zdrowy czlowiek go odczuwa. No ale w koncu wszystkie 4 leki ktore biore dzialaja przeciwlekowo. Mi taki stan pasuje, mimo ze czesc pozytywnych emocji tez sie zmniejszyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od listopada zero benzo, fevarin mi wykasowal lęki, a teraz ten efekt wrecz sie wzmocnil, nie czuje leku nawet w sytuacjach, gdzie zdrowy czlowiek go odczuwa. No ale w koncu wszystkie 4 leki ktore biore dzialaja przeciwlekowo. Mi taki stan pasuje, mimo ze czesc pozytywnych emocji tez sie zmniejszyla.

 

 

Natrętnik miałeś racje.. te 300mg klomi tylko troche bardziej tłumi leki i natręctwa, ale problem jest z nordrenalina

TEGO solo nie mozna brac!! pobudza ..ale w taki sposób że chodzi człowiek wk...wionyna wszystko i wszystkich.

Nie pamietam kiedy tak ostatnio bluzgałem wszystko i i wszystkich. Wszystko mnie denerwowało !

dodałem 150mg trazodonu i dziś jak aniołek, szczesliwy bez agresji.

Jednak klomi samo to negatywna nordrenalina :-/

 

Natretnik rozpisz tu prosze jeszcze raz jaki leki masz i w jakich dawkach.

a wenla u mnie lezy awaryjnie i sam teraz nie wiem co robic?? nie che od początku wszystko zaczynac a jak mi wróca natręctwa??

Jak długo brałes wenle i po jakim czasie dostałeś natręctw? było one lekkie stłumione a może silne nie do wytrzymania?

 

-- 11 mar 2018, 15:52 --

 

Ja od listopada zero benzo, fevarin mi wykasowal lęki, a teraz ten efekt wrecz sie wzmocnil, nie czuje leku nawet w sytuacjach, gdzie zdrowy czlowiek go odczuwa. No ale w koncu wszystkie 4 leki ktore biore dzialaja przeciwlekowo. Mi taki stan pasuje, mimo ze czesc pozytywnych emocji tez sie zmniejszyla.

 

 

Natrętnik miałeś racje.. te 300mg klomi tylko troche bardziej tłumi leki i natręctwa, ale problem jest z nordrenalina

TEGO solo nie mozna brac!! pobudza ..ale w taki sposób że chodzi człowiek wk...wionyna wszystko i wszystkich.

Nie pamietam kiedy tak ostatnio bluzgałem wszystko i i wszystkich. Wszystko mnie denerwowało !

dodałem 150mg trazodonu i dziś jak aniołek, szczesliwy bez agresji.

Jednak klomi samo to negatywna nordrenalina :-/

 

Natretnik rozpisz tu prosze jeszcze raz jaki leki masz i w jakich dawkach.

a wenla u mnie lezy awaryjnie i sam teraz nie wiem co robic?? nie che od początku wszystko zaczynac a jak mi wróca natręctwa??

Jak długo brałes wenle i po jakim czasie dostałeś natręctw? było one lekkie stłumione a może silne nie do wytrzymania?

 

jak bierzecie klomi ? rano i wieczorem czy wszystko wieczorem? ja i tak i tak ale roznicy nie widze. lekarz mowi ze to bez znaczenia wazne by utrzymac ciagle stężenie leku we krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od listopada zero benzo, fevarin mi wykasowal lęki, a teraz ten efekt wrecz sie wzmocnil, nie czuje leku nawet w sytuacjach, gdzie zdrowy czlowiek go odczuwa. No ale w koncu wszystkie 4 leki ktore biore dzialaja przeciwlekowo. Mi taki stan pasuje, mimo ze czesc pozytywnych emocji tez sie zmniejszyla.

 

 

Natrętnik miałeś racje.. te 300mg klomi tylko troche bardziej tłumi leki i natręctwa, ale problem jest z nordrenalina

TEGO solo nie mozna brac!! pobudza ..ale w taki sposób że chodzi człowiek wk...wionyna wszystko i wszystkich.

Nie pamietam kiedy tak ostatnio bluzgałem wszystko i i wszystkich. Wszystko mnie denerwowało !

dodałem 150mg trazodonu i dziś jak aniołek, szczesliwy bez agresji.

Jednak klomi samo to negatywna nordrenalina :-/

 

Natretnik rozpisz tu prosze jeszcze raz jaki leki masz i w jakich dawkach.

a wenla u mnie lezy awaryjnie i sam teraz nie wiem co robic?? nie che od początku wszystko zaczynac a jak mi wróca natręctwa??

Jak długo brałes wenle i po jakim czasie dostałeś natręctw? było one lekkie stłumione a może silne nie do wytrzymania?

 

-- 11 mar 2018, 15:52 --

 

Ja od listopada zero benzo, fevarin mi wykasowal lęki, a teraz ten efekt wrecz sie wzmocnil, nie czuje leku nawet w sytuacjach, gdzie zdrowy czlowiek go odczuwa. No ale w koncu wszystkie 4 leki ktore biore dzialaja przeciwlekowo. Mi taki stan pasuje, mimo ze czesc pozytywnych emocji tez sie zmniejszyla.

 

 

Natrętnik miałeś racje.. te 300mg klomi tylko troche bardziej tłumi leki i natręctwa, ale problem jest z nordrenalina

TEGO solo nie mozna brac!! pobudza ..ale w taki sposób że chodzi człowiek wk...wionyna wszystko i wszystkich.

Nie pamietam kiedy tak ostatnio bluzgałem wszystko i i wszystkich. Wszystko mnie denerwowało !

dodałem 150mg trazodonu i dziś jak aniołek, szczesliwy bez agresji.

Jednak klomi samo to negatywna nordrenalina :-/

 

Natretnik rozpisz tu prosze jeszcze raz jaki leki masz i w jakich dawkach.

a wenla u mnie lezy awaryjnie i sam teraz nie wiem co robic?? nie che od początku wszystko zaczynac a jak mi wróca natręctwa??

Jak długo brałes wenle i po jakim czasie dostałeś natręctw? było one lekkie stłumione a może silne nie do wytrzymania?

 

jak bierzecie klomi ? rano i wieczorem czy wszystko wieczorem? ja i tak i tak ale roznicy nie widze. lekarz mowi ze to bez znaczenia wazne by utrzymac ciagle stężenie leku we krwi

 

Seba, wenla nasilila mi natrectwa tak, ze byly ciezkie do wytrzymania, meczace i odbierajace nastroj. Zaczelo sie jakies 2 tyg. po odstawieniu klomi. W moim podpisie masz jakie leki biore, jakie dawki. Anafranil narazie biore tabletke rano i przed snem.

 

-- 11 mar 2018, 19:35 --

 

Tylko nie zawsze sie ten podpis wkleja, nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, wenla nasilila mi natrectwa tak, ze byly ciezkie do wytrzymania, meczace i odbierajace nastroj. Zaczelo sie jakies 2 tyg. po odstawieniu klomi. W moim podpisie masz jakie leki biore, jakie dawki. Anafranil narazie biore tabletke rano i przed snem.

 

-- 11 mar 2018, 19:35 --

 

Tylko nie zawsze sie ten podpis wkleja, nie wiem czemu.

 

jestes pewny , że to wenla solo a nie mirta? jak długo byłes na tej wenli ogólem?

widze podpis Twój, widze też , że na Ciebie te wszystkie leki działają bardzo podobnie jak na mnie dlatego tak podpytuje:)

ja zszedłem klomi 150 i triticco 100 czyli plan wyjsciowy wraca :D

 

nigdy więdzej pregi do klomi, tak mi nasiliło depresje, ze byłem bliski sepuku , lekarz aż mi w to nie wierzył a ja wyłem do księżyca.. nigdy nawet bez leków nie miałem takich nasilonych depresyjnych stanów, jak se przypomne to aż mnie ciary przechodzą.

Teraz widze jak lekami łatwo mozna sobie krzywde tylko zrobić jak nieumiejętnie sie je dobierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie powiedzialem, ze nawet jak klomi przejdzie w tryb zamulenia, to nie zmienie na nic innego. Dzis po 2,5 tyg. wiem, ze nie ma lepszego i szybciej dzialajacego leku na wszelkie zaburzenia, nie tylko OCD (razem z trittico przeciwlękowo). Mozna powiedziec ze pierwszy raz biore klomi, bo tym razem zero alko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie powiedzialem, ze nawet jak klomi przejdzie w tryb zamulenia, to nie zmienie na nic innego. Dzis po 2,5 tyg. wiem, ze nie ma lepszego i szybciej dzialajacego leku na wszelkie zaburzenia, nie tylko OCD (razem z trittico przeciwlękowo). Mozna powiedziec ze pierwszy raz biore klomi, bo tym razem zero alko.

mnie muli w godz 11-15 tylko, ale ratuje się kawą siekierą :D

triticoo tez na początku zamula a po 2 tyg dopiero pobudza , trzeba czekać ..

samo klomi mnie mocno pobudzało ale to była okropna forma nordrenaliny, nabuzowanie i wk.urf nasz wszystko i wszystkich brrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lykasz rano fluanxol, potem poprawiasz rowno w poludnie i nie bedzie zamuly 11-15 ;)

 

-- 12 mar 2018, 16:45 --

 

Choc chyba zaczne druga dawke lykac o 14. Lepiej kopie. O 12 chyba slabiej dziala, bo sie kumuluje. A z fluanxolem to jest tak, ze 1 mg na raz to max, bo dalej, to im mniejsza dawka tym lepiej kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lykasz rano fluanxol, potem poprawiasz rowno w poludnie i nie bedzie zamuly 11-15 ;)

 

-- 12 mar 2018, 16:45 --

 

Choc chyba zaczne druga dawke lykac o 14. Lepiej kopie. O 12 chyba slabiej dziala, bo sie kumuluje. A z fluanxolem to jest tak, ze 1 mg na raz to max, bo dalej, to im mniejsza dawka tym lepiej kopie.

no tylko jak to zdobyć mam?

Lekarz juz sie wkurzył, że mu narzucam co chwila leki :D i że z forum czerpie wiedze i ciągle wymyslam :D

Pytał się po cholere mi fluaxanol i to nie jest na moją chorobe, , gdzie mam znaleźć ugodowego lekarza teraz ?:-/

i dalej bedzie zamuła 11- 15 buuuu

 

a kawę w jakich godzinach pijecie? ja siekierę z rana, potem o 11 i o 16, 3 siekiery musze wypić aż.. czasem dodaje red bulla jak juz czuje brak energii :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu myślę o romansie z klomipraminą, bo mimo swojej przedpotopowości wywierała na mnie jakiekolwiek wrażenie (nawet jak wpędziła mnie w tak ostrą manię, że po wszystkim byłem nie do życia).

 

No i gratis była, chlip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klomi zwiekszylo obroty, cos sie zaczyna dziac, wczoraj lekka hipomania na wieczor, ciary przez cale cialo, a dzis od rana odwrotnie, lekkie lęki i obsesja seksualna z rana :D ale nie przejmuje sie tym, bo wiem ze to nawóz na cos lepszego w niedalekiej przyszlosci. Przynajmniej czuc ze dziala i sie rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dodać do 225 mg klomipraminy z 75 mg amitryptyliny na noc przed snem, z rana działa jej czynny metabolit nortryptylina ,który jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrelaniny przez co odczuwa się po wstaniu energetycznego kopa na resztę dnia , poza tym amitryptylina jest silnym antagonistom receptora serotoninergicznego 5-HT2C ki(nM) - 4.0 -Human gdzie taka fluoksetyna ma 5-HT2c -72.6 ,a już jest nazywana ,,dysinhibitor noradrenaliny i dopaminy'',a jak wiadomo antagonizm wobec tych receptorów prowadzi do nasilenia przekaźnictwa noradrenergicznego i dopaminergicznego , z rana wtedy ma się naprawdę energetycznego kopa co uwielbiam w amitryptyline , na noc usypia , zwiększa długość snu, redukuje ilość przebudzeń w ciągu nocy, nie mam po niej męczących snów w tym koszmarów sennych ,a co najważniejsze wstaje z rana wyspany i mam energię na początek dnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwiekszyłem triticco 150 i od razu nasiliły się natręctwa..teraz mam pewnosc , że to triticco bo klomi solo jak brałem to natręctwa były mocno stłumione.

Wracam do dawki 75mg :) więcej nie zawsze znaczy lepiej!

 

jak wy te leki załatwiacie? mówicie lekarzowi że chcecie to to i to bo tak doradzali na forum?

Ja chciałem fluoxanol to mi sie oberwało, żebym nie czytał forum tylko słuchał lekarza bo wie lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ponad rok temu, lekarz sam zaproponowal fluanxol do klomi z trittico na odmulenie.

 

-- 15 mar 2018, 09:28 --

 

Dzisiaj mija rowno trzy tygodnie. Antydepresyjnie jak to klomipramina - profesjonalnie. Natrectwa - roznie bywa, ale ogolnie sa slabe i szybko odpuszczają. Budze sie rano rzeski i wypoczety, nawet jak wstaje o 5. Troche mnie trzesie tylko, łapy z rana lataja, ze jak kawe robie to rozsypuje dookola kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ponad rok temu, lekarz sam zaproponowal fluanxol do klomi z trittico na odmulenie.

 

-- 15 mar 2018, 09:28 --

 

Dzisiaj mija rowno trzy tygodnie. Antydepresyjnie jak to klomipramina - profesjonalnie. Natrectwa - roznie bywa, ale ogolnie sa slabe i szybko odpuszczają. Budze sie rano rzeski i wypoczety, nawet jak wstaje o 5. Troche mnie trzesie tylko, łapy z rana lataja, ze jak kawe robie to rozsypuje dookola kubka.

 

NAtrętnik mam pytanie, czy jak wróciłeś do klomi + trazodon, to czy była zamuła i sedacja jak to na poczatku po triticco czy od razu obyło sie bez tego? i wstawałeś wypoczety?

Ja jak pierwszy raz miałem ten mix to po 2 tyg sedacja i zamuła po triticco mineły i wstawałem rześki i wypoczęty

Potem zacząłem brac tylko z prega a potem solo wysokie dawki , łącznie miesiąc

Teraz wróciłem do klomi i triticco, ale znów mam to co na poczatku okropna zamuła i sedacja, zwłaszcza z rana... i sie zastanawiam czy triticco na nowo musi sie rozkręcać po przerwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, po odstawieniu fevarinu moj mix od razu wystrzelil mnie na orbite, zadnej zamuly.

 

Swoja droga, palicie fajki ? Wlasnie wyczytalem ze fajki znacznie zmniejszaja stezenie we krwi kilku lekow antydepresyjnych i m.in. klomipraminy wlasnie, co sie moze wyraznie odbic na leczeniu. Ciekawe czy to sie tyczy takze e-papierosa, ktorego jaram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, po odstawieniu fevarinu moj mix od razu wystrzelil mnie na orbite, zadnej zamuly.

 

Swoja droga, palicie fajki ? Wlasnie wyczytalem ze fajki znacznie zmniejszaja stezenie we krwi kilku lekow antydepresyjnych i m.in. klomipraminy wlasnie, co sie moze wyraznie odbic na leczeniu. Ciekawe czy to sie tyczy takze e-papierosa, ktorego jaram.

jeśli chodzi o nikotyne to pewnie epapieros też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie głowiłem jak ten fluanxol załatwić a tu jak po dotknęciu czarodziejskiej różdżki dzis rano budze się bez zamuły i anhedoni i tak cały dzień.. po tygodniu powrotu do mixu klomi+trazodon,

jednak równo z tym trochę nasiliły się natręctwa,.. jak brałem klomi solo to nie było ich czyli to triticcoo.. aktywizuje - zwiekszaja sie też natręctwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×