Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pośmiejmy się z siebie


Alexandra

Rekomendowane odpowiedzi

To uczucie, kiedy ludzie opisują swoje dziwactwa w wątku, który z założenia miał być poświęcony OCD i nie wiesz, czy naprawdę myślą, że mają natręctwa, czy po prostu wątek wyewoluował w off-topa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja opiszę kilka swoich rytuałów.

 

1. Dotykanie różnych przedmiotów określoną ilość razy (zazwyczaj 16 razy).

2. Sprawdzanie po 4 razy czy drzwi są zamknięte.

3. Czytanie od tyłu np. jak czytam książkę i się gdzieś pomylę, przeczytam jakieś słowo inaczej to wtedy czytam to zdanie od momentu, w którym się pomyliłam wstecz aż do nowego zdania lub nowego akapitu. W ten sposób potrafię się cofnąć nawet o pół strony... Nie zdajecie sobie sprawy jakie to frustrujące. :why:

4. Pisząc jakieś zdanie na komputerze lub telefonie w momencie gdy się pomylę, kasuję całe zdanie i zaczynam je pisać od początku i tak czasami tracę bardzo dużo czasu.

5. Mówienie w myślach określonych słów i imion od tyłu. Bez powodu, po prostu zachcianka mojego umysłu.

6. Kręcenie się wokół własnej osi tzn. jeżeli odwrócę się o 180 stopni, to potem muszę przekręcić się znowu o te 180 stopni, tak aby "wrócić" w to samo miejsce i w żadnym wypadku nie zrobić obrotu o 360 stopni.

7. Kupowanie pewnych produktów w parzystych ilościach np. dwie czekolady, dwa napoje, cztery owoce, dwa serki itd. Gorzej jak są jakieś promocje wtedy ilości wzrastają nawet dwukrotnie. :D

 

I mogłabym tak jeszcze wymieniać, ale późno już, więc resztę zostawię na inny wieczór. Szczerze powiedziawszy, boję się czytać ten wątek, bo myślę, że mogą mi się udzielić niektóre wasze przyzwyczajenia, ale w tym przypadku ciekawość jest silniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzanie czy wszystko w pokoju stoi na swoim miejscu codziennie przed snem, łącznie z rzeczami na szafkach itd.

2.Zależnie od tego czy jestem zdenerwowany i zmęczony, sprawdzam po kilkanaście razy czy zablokowałem telefon i ustawiłem budzik/// wiem głupie xd

3.Informatycy mają swoje ustawienia w kompie, ale ja nie wpuszczam nikogo "na" swój komputer, ciągle wycieram biurko i okolice kompa.

4.

Mam też z tym sikaniem zawsze tak miałam. Leżę czytam książkę i potrafię sprawdzać skupiać się czy chce mi się sikać i iść do łazienki. Ale nie przytłacza mnie to zbytnio. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jeśli byłem się załatwić przed snem otwieram książkę czytam 5 stron i wiem, że zaraz zasnę to idę jeszcze raz do wc i znów sprawdzam wszystko od nowa xd

5.Dywanik na podłodze musi być zawsze tak samo, fotel, biurko itd co do mm...

6.Jak gram w strategie to często bardziej skupiam się nad tym czy ustawiam coś symetrycznie niż nad tym czy będzie to odpowiednio ustawione taktycznie.

7.Dziś po powrocie z pracy sprawdzałem z 10 razy czy nie zgubiłem gdzieś dokumentów albo czegoś.

8.Wszystko muszę robić po swojemu, jeśli się na czymś znam i widzę jak ktoś to robi inaczej niż ja bym to zrobił to jest kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam nerwicę w której boję się, że nie wziąłem dawki leku, przez co mój progress nie będzie tak idealny, jak go chcę zobaczyć.

Po prostu lekkie problemy z pamięcią, jak z zamykaniem klamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wystarcza spojrzenie na tabletkę dokładnie, żeby zapamiętać i wyryć sobie w pamięci że jednak się brało. Bo zwykle u mnie niepamiętanie wynika albo z pośpiechu, albo z braków stanu świadomości wynikających z choroby, i wtedy nawet jakbym miał "typowy kalendarzyk" na każdy dzień to i tak nie byłbym pewny, ale sobie tłumaczę - skoro robię coś automatycznie, to jednak nie mogło stać się inaczej, niż zrobiłem to poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim natręctwem jest uporczywe kasowanie historii z przeglądarek (gdziekolwiek jestem). Nie dlatego, że oglądam jakieś sprośności :P Wmówiłam sobie, że mój komputer jest obserwowany przez jakąś grupę ludzi, którzy zbierają dane o mnie. W ten sposób robię im na złość. Czasami w googlach piszę obelgi pod ich adresem i zostawiam na noc . Zdarza się też, że zrywam się w środku nocy i sprawdzam, czy wyczyściłam historię we wszystkich przeglądarkach :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem, gdy jestem wkurzony na kogoś na tym lub innym forum tupię nogami, intensywnie wymachuje rękami przed ekranem monitora i robię minę marszczenia twarzy z jednocześnie otwartymi ustami.

Identycznie jak mój brat. Też tupie nogami, też wymachuje dziwnie rękoma i też robi dziwne miny z otwartymi ustami. Dodatkowo wydaje też czasami dziwne, powtarzalne dźwięki lub słowa oraz klaszcze. Nie robi oczywiście wszystkiego na raz, czasami jedną z tych rzeczy, a czasami to się miesza, w zależności od dnia i sytuacji. Najczęściej robi to przed komputerem. Dla mnie to są objawy typowo autystyczne. Ja zawsze podejrzewałem, że on to robi z powodu stresu, ale być może jest wtedy wkurzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam stany przymusu dotykania miejsc, które dotykał ktoś przed chwilą.

 

Ja mam przymus dotykania miejsc, ale tych, których ja wcześniej dotknąłem i pomyślałem o czymś negatywnym. Muszę dotknąć jeszcze raz myśląc o czymś przyjemnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przekonanie, że musze sie bać o swoje zdrowie, jak nie bede sie bała to coś mi będzie. Lęk chroni mnie przed realną chorobą. A wynika to z tego, że zawsze im bardziej się bałam przed wizytą u lekarza tym bardziej nic mi nie było....

Dlatego nie potrafie odpuścić - dla mnie nie bać się o objawy równa się z utrata kontroli i ściągnieciem na siebie choróbska. Pieprzone perpetum mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×