Skocz do zawartości
Nerwica.com

Coraz bliżej katastrofy...Co mam zrobić z siostrami?


Gość a777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż mój problem polega na tym,że mieszkam z trzema siostrami,mama za granicą,tato nie uczestniczy w życiu naszym. Ostatnio pokłóciła się siostra starsza z młodsza i doszło do rękoczynów i wyzwisk( zresztą przy każdej kłotni ta młodsza używa określeń,któych dziewczyna nie powinna nawet myśleć,ale jej taki agresor z wyzwiskami się uruchamia) razem z trzecią siostrą zaczęłyśmy je rozdzielać to jeszcze nam się dostało... młodsza sie wyprowadzila do chłopka,twierdzi,ze nie ma rodziny,że gdybyśmy nie rozdzieliły jej to ona by zniszczyła tą starszą..grozi tej starszej,natomiast ta starsza chce isc na policje z tym... mama jest blisko zawału,ja z tą sytuacją też juz nie daje rady... boję się,że zrobią sobie w końcu krzywdę.ta młodsza mówi,ze nikt jej z rodziny nie kocha,ze rodzice jej chłopaka daża ją wieksza miloscia niz my ... Co mam zrobić,aby było lepiej? Czy to uraz z dzieciństwa,że ojciec pił,oszukiwał nas,krzyczał na mamę...albo,że mama wyjechała ,w takim momencie ,gdy jej potrzebowałysmy... od 5 lat radzimy sobie same. ja mam 19 lat i to ja wychowywałam te 2 młodsze... Starałam się jak mogłam, żeby nie poniosła ich swoboda,brak obowiązków ,itp.. Dzięki Bogu,uczą się dobrze,mają porządnych chłopaków,pracują w weekendy,tylko,żeby miały szacunek do siebie to byłoby dobrze... Terapia rodzinna odpada,bo żadna nie chce na nią iść.

 

Pomóżcie, Proszę o jakieś rady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powinnas porozmawiac powaznie z ta mlodsza siostra, skora jak piszesz ja wychowywalas to powinna Ciebie posluchac, powiedz ze rodzice ja kochali ale sami mieli problemy ze soba, i ze Wy tez ja kochacie, tutaj strasza siostra tez powinna sprobowac zalagodzic sytuacje bo jako ta starsza powinna byc madrzejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×