Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

A jakie jest działanie neurol sr 0 5mg w porównaniu do zwykłego afobam 0,25mg. Siła działania mniej więcej ta sama czy neurol sr działa mocniej? Ostatnio udzielił mi się mocny stres i nie wiem który brać przed sytuacja stresową dla mnie? Chciałbym pobrać z tydzień żeby się wyciszyć nie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, czy to prawda, że alprazolam najszybciej uzależnia? jeśli tak to po co lekarze to w ogóle przepisują, skoro są mniej uzależniajace benzodiazepny. Ja biorę 0,25mg, jak już nie wyrabiam i teraz pytanie - czy biorąc 2-3 razy w tygodniu 0,25 lub 0,5mg mogę się po kilku tygodniach uzależnić? Czy to chodzi o branie codziennie wiekszych dawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, czy to prawda, że alprazolam najszybciej uzależnia? jeśli tak to po co lekarze to w ogóle przepisują, skoro są mniej uzależniajace benzodiazepny. Ja biorę 0,25mg, jak już nie wyrabiam i teraz pytanie - czy biorąc 2-3 razy w tygodniu 0,25 lub 0,5mg mogę się po kilku tygodniach uzależnić? Czy to chodzi o branie codziennie wiekszych dawek?

0.25 to są dawki śmieszne chyba że cisniesz je kilka miesięcy. Ja doraźnie biorę 3mg . 2-3 razy w miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek ma tak duży potencjał do nadużywania w celach rekreacyjnych, że traktuję go na równi z narkotykami. Działa bardzo podstępnie, już pierwsza połknięta tabletka zasiewa w nas ziarno uzależnienia, nawet o tym nie wiemy. Ten lek jest po prostu zbyt przyjemny, to zwyczajna używka. Tym, którzy od lat stosują go doraźnie i konsekwentnie trzymają się ustalonych dawek, chylę czoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie słyszę i czytam, że xanax tak cudownie odpręża, że łatwo sie uzależnić. A ja mam odwrotnie! Mam przepisany Alpragen 0,25 doraźnie w razie lęku... Robiłam już 3 podejścia i niestety zero odprężenia, tylko - większy niepokój, robi mi sie taka gula w gardle, ciężko przełykać ślinę. Wczoraj po walce z tym wzmożonym niepokojem po Alpragenie ścięło mnie z nóg i spałam, ale bardzo niespokojnie. Czy ktokolwiek też źle reaguje na alprazolam?? Tak Wam zazdroszcze tego uczucia odprezenia. Mi chyba tylko alkohol pozostaje :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, idź do lekarza rodzinnego. Ja, gdy posmakował mi Alprazolam, to zamiast do pracy, to pobiegłem właśnie do lekarza rodzinnego. W gabinecie odstawiłem taką scenę, że wypisał. Nawet wysyłałem znajomych, aby chodzili do swoich lekarzy rodzinnych, właśnie dla mnie po Alprazolam. Oni też dostawali recepty, które później trafiały do mnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja praca od jakiegoś czasu łączy się w dużym stopniu z podróżowaniem samochodem. Pisałem już w innym temacie, ale spróbuje jeszcze tutaj.

Słyszy się o coraz częstszych narkotestach u policji, na których wychodzi również benzo i można stracić prawko. Żałóżmy, że łykam wieczorem 0,5 Zomirenu...po jakim czasię mogę bez obaw wsiąść za kierownicę?

Posiada ktoś taakie informacje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj informacje zawarte w ulotce chociażby. Tam są informacje o czasie działania leku oraz o tym w jakim czasie i ilości jest wydalany z organizmu. Pamiętam, że Alprazolam dość szybko znika z naszego organizmu. W ulotce klonazepamu jest napisane by nie prowadzić auta przez 3 dni od odstawienia leku, a tutaj to myślę, że kwestia kilkunastu godzin. Pamiętaj o tym, że lek kumuluje się w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on to słabiutki lek , uzupełnia wraz z doksepiną działanie przeciwlękowe klomipraminy , w zasadzie z tylu leków które biorę ciężko powiedzieć jak się czuje po konkretnym leku bo to jest po prostu mieszanka wielu leków , wiem na pewno że ułatwia zasypianie, redukuje ilość przebudzeń w ciągu nocy , nie mam męczących snów w tym koszmarów sennych , reguluje rytm około-dobowy czyli zegar biologiczny , z rana nie czuję ,że go brałem , kiedyś w celu uspokojenia,wyciszenia zażyłem 300 mg w dzień i poczułem ogromną senność , zasnąłem na 1-2h po czym jak wstałem nie czułem kompletnie jego działania tylko byłem bardziej pobudzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triazolowa pochodna benzodiazepiny wykazująca działanie anksjolityczne, nasenne, uspokajające, miorelaksacyjne i przeciwdrgawkowe. Należy do grupy pochodnych benzodiazepiny o pośrednim czasie działania. Mechanizm działania pochodnych benzodiazepiny nie został dokładnie wyjaśniony; miejscem ich działania jest makromolekularny kompleks obejmujący receptory GABAA, receptory benzodiazepinowe i kanały chlorkowe. Receptory benzodiazepinowe przez alosteryczną interakcję z receptorami GABAA powodują otwarcie kanałów chlorkowych i zwiększają przenikanie jonów chlorkowych do wnętrza neuronów. Pochodne benzodiazepiny, działając poprzez układ GABA-ergiczny, nasilają hamujące działanie GABA w OUN, głównie na układ limbiczny, podwzgórze i wzgórze. Alprazolam podany p.o. wchłania się dobrze i szybko. tmax wynosi 1–2 h. Stan stacjonarny występuje po 2–3 dniach stosowania. tmax po podaniu tabl. o przedłużonym działaniu wynosi 5–11 h. W ok. 80% wiąże się z białkami osocza. t1/2 wynosi 10–16 h, u chorych w podeszłym wieku, otyłych lub z marskością wątroby może ulec wydłużeniu. Metabolizowany w wątrobie, głównie do czynnego α-hydroksyalprazolamu (jego aktywność biologiczna jest o połowę mniejsza niż alprazolamu) i nieaktywnego benzofenonu. Alprazolam oraz jego metabolity są wydalane głównie z moczem,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie dotyczące alprazolamu. Od stycznia brałam Zomiren, najpierw 0,25 potem 0,5 a teraz zażywam 0,75 mg. Widzę że tolerancja rośnie. Wczoraj wzięłam 0,5 bo juz nie miałam tabletek i dostałam ataku mocnego lęku,ból mięśni i ogólny niepokój,miałam też niespokojny sen.I tu pytanie jeśli ten lek mi mimo wszystko pomaga to do jakiej bezpiecznej dawki moge dojść? Czy bardzo sobie zaszkodze? Oprócz tego zażywam Asertin 100 mg. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego zażywam Asertin 100 mg. Bardzo proszę o odpowiedź.

Asertin jest lekiem przeciwlękowym, tylko może pozwól mu się rozkręcić, no i nie uzależnia w przeciwieństwie do Afo.

 

Asertin zażywam 12 lat...zwiększenie dawki mi niewiele pomogło na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego zażywam Asertin 100 mg. Bardzo proszę o odpowiedź.

Asertin jest lekiem przeciwlękowym, tylko może pozwól mu się rozkręcić, no i nie uzależnia w przeciwieństwie do Afo.

 

Asertin zażywam 12 lat...zwiększenie dawki mi niewiele pomogło na lęki.

Pora zmienić leki a benzo nie są rozwiązaniem na dłuższą metę. Można wpaść z deszczu pod rynnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×