Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3 Gorliwy - masz rację, faktycznie, zapomniałam, jak tylko tańsza będzie reagila to ją wypróbuję. myślący91 - muzykę, którą gdzieś grają, na przykład w kościele, albo puszczę na you tube, czy z telewizji w reklamach -to ona mi się potem odtwarza przez kilka dni w głowie a potem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dawka 1/2 i już dobrze ale nie do końca orientuje się co się dzieje wokół mnie, lek mam wrażenie że w działaniu jest podobny do deprexoletu, który jest na depresję. Pierwszy lekarz postawił diagnozę u mnie schizofrenia, drugi lekarz, że to są zaburzenia schizoafektywne, a trzeci, że zespół lękowo-depresyjny. No i być tu mądrym. Zostaje na dawce 1/2 z 5 mg na razie. Ale co to jest za typ nerwicy to nie wiem. Wiem , że myślę non stop o przeszłości i liczę się przedmioty, muzyka mi gra się w głowie, którą wcześniej gdzieś grali, na pewno depresja i lęk też występują. Lęk był od początku. Nie wiem co mam za nerwicę, ale jedno wiem na pewno jak wprowadzą na rynek reagilę to od razu ją wypróbuję.

Też nie wiem co mam za typ nerwicy czy chuj wie co, też często powtarza mi się w głowie dużo, coś co pomyślałem albo z tv albo ktoś do mnie powiedział, ale nie utrzymuje się to kilka dni, jest częste ale znika i inne potem.

 

-- 17 lut 2018, 23:26 --

 

ale jedno wiem na pewno jak wprowadzą na rynek reagilę to od razu ją wypróbuję.

 

przecież ona juz jest na Polskim rynku , z tym ,że opakowanie 28 tabsów kosztuje 573 zł , ku-ewsko drogo !

 

https://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=16195

możesz poprawić link? Bo mi się otwiera strona żeby się tam zalogować tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz testowalem kiedys mi lekarz przepisal chyba 5mg albo 10mg na sen i po 30min mnie scinalo do spania ze lewo mowilem,a jak juz wskoczylem na 20mg to zaczely sie problemy z usnieciem,i czy ktos ma doswiadczenie z tym jesli chodzi o sen? lepsze 10mg niz 20mg?jak to u was dzisiaj sprobuje zamist 20mg 10mg zobaczymy jak bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można nic się nie stanie z tym ,że jest to bezsensu i jedynie pójdziesz spać

 

To az tak uwala do spania z alkoholem ?

 

Szczerze mówiąc nigdy nie mieszałem Olanzapiny z alkoholem, ale alkohol to depresant, a Olanzapina zwiększa depresyjne działanie na OUN, więc tak, w odpowiedniej ilości uśpi (albo zaszkodzi). Ogólnie mieszanie leków z alkoholem to słaby pomysł. Nawet jak nic się nie stanie, to i tak odbija się to negatywnie na leczeniu.

 

Ja stosowałem Olanzapinę przez krótki okres czasu. Dobrze mi się po niej funkcjonowało. Niestety miałem po niej zbyt duży apetyt i ją odstawiłem. O dziwo w dawce 5mg w ogóle mnie nie przymulała. Później z jakiś przyczyn to się zmieniło i 5mg usypiało mnie na 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne jest to, że przez jakiś miesiąc jak ją brałem nie byłem w ogóle senny :shock:

 

Dopiero później zaczęła działać na mnie nasennie (po kilkumiesięcznej przerwie).

 

Schizofrenii nie mam, ale świetnie działała na problemy z myślami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

od soboty biorę olanzapinę i mocno już mi podskoczył apetyt to ogólnie pierwszy lek po którym chce mi się mocno jeść, inne 12 leków co brałem nie wpływały zbytnio na apetyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
,a co myślałeś ? przecież wszędzie to pisze,że powoduje działanie oreksjogenne i bierz to dalej ,a za parę miesięcy będziesz miał nadwagę o ile już nie masz :tel2:

ten lek powoduje kalectwo

 

jakie kalectwo ?

 

-- 21 lut 2018, 22:06 --

 

pije piwosza z olanzapinką wasze zdrowie wariaty :mrgreen:

 

-- 02 mar 2018, 13:46 --

 

wie ktoś kiedy powinienem poczuć poprawę mając przewlekłe zaburzenia lękowe ?, biorę 2 tydzień i jak dotąd nie ma poprawy

 

-- 05 mar 2018, 18:59 --

 

Dostał ktoś cukrzycy po tym leku ?

 

-- 05 mar 2018, 18:59 --

 

Dostał ktoś cukrzycy po tym leku ?

 

-- 05 mar 2018, 19:00 --

 

,a co myślałeś ? przecież wszędzie to pisze,że powoduje działanie oreksjogenne i bierz to dalej ,a za parę miesięcy będziesz miał nadwagę o ile już nie masz :tel2:

ten lek powoduje kalectwo

 

jakie kalectwo ?

 

-- 21 lut 2018, 22:06 --

 

pije piwosza z olanzapinką wasze zdrowie wariaty :mrgreen:

 

-- 02 mar 2018, 13:46 --

 

wie ktoś kiedy powinienem poczuć poprawę mając przewlekłe zaburzenia lękowe ?, biorę 2 tydzień i jak dotąd nie ma poprawy

 

-- 05 mar 2018, 18:59 --

 

Dostał ktoś cukrzycy po tym leku ?

 

-- 05 mar 2018, 18:59 --

 

Dostał ktoś cukrzycy po tym leku ?

 

Dostał ktoś z was cukrzycy po tym leku ?

 

-- 12 mar 2018, 19:49 --

 

Kończę z tą olanzapiną co chwilę płaczę czuje się źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Ja dalej płaczę i się źle czuje po tym leku. Lekarka chciała sprawdzić jak zareaguję na ten lek, no to ma pogłębienie wszystkiego x3, wychodzi na to że muszę brać tylko leki stymulujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×