Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ktoś na siłownie lub biega przy stosowaniu ESCI ?

Czy ten lek może wpływać na obniżenie siły mięśni ?

 

Ja często biegam, nie zauważyłem obniżenia siły mięśni po tym leku.

 

-- 18 lut 2018, 01:13 --

 

Anafranil plus esci lub paro, to może być ciekawe, może by człowiek przestał w końcu żyć w bani i badz się każdego ranka....

 

 

Hej, co u Ciebie ? ....też kiedyś bałem się poranków ....... :)

 

miałeś iść do szpitala .....byłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szpitalu, obudziłem się niedawno z oczywiście silnym lękiem, strachem, niepokojem, napięciem i myślami, że jak zwykle, że tak będzie...

Jestem skończony /cenzura/

 

Że tak będzie zawsze i jesteś skończony? Nic się nie zmieni, nie masz przyszłości, nic nie ma sensu?

Znam to, uwierz, to mija. Z czym się zmagasz?

 

-- 18 lut 2018, 09:34 --

 

Taki post sprzed roku, a wydaje się więcej. Wspominam ten etap jak koszmar. Pamiętam w szatni w pracy na 7 piętrze podchodziłam do okna i zastanawiałam się czy nie skoczyć. Godzinami siedziałam na necie czytając upadek z którego piętra zabije. Teraz mam to za sobą, boję się znowu znaleźć w tym miejscu, ale nie zamierzam się poddawać. Właśnie wypiłam pierwszą dawkę 10 mg esci po roku brania 15tki. Mam nadzieję, ze obędzie się bez zjazdu.

 

14 sty 2017, 12:19

Ja biorę 50 mg wieczorem niecałe 2 tygodnie, na początku ścinał z nóg ten Pinexet, teraz działanie osłabło. Zasypiam lepiej niż bez, nie budzę się, śpię ok 8 godzin, ale takiego działania jak na początku nie ma. Może to i dobrze.

Innych działań nie zauważyłam, poprawy nastroju też. Biorę też 5 mg escitalopramu.

Dać mu szansę? Mam doła strasznego i cały czas wracają wspomnienia, które wzbudzają we mnie niechęć i lęk. Koncentracja na poziomie zero, czuję się jak debil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadundead, nie wiem dokładnie, wiem że nerwica natrectw myślowych, lękowa, życie w głowie, analizy, scenariusze, monologi itp, myśli samobójcze, przez to wszystko ciężka depresja, tak już od października kiedy przestała działać paroksetyna, przed nią aż tak nie było, to co jest po niej, jest dużo gorsze

 

 

Marek, biorę citalopram i trochę ketrelu mi dają, do środy, pozniej jak tak będzie, podobno zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek i reszta jak u Was z masą ciała na Escitalopramie??

 

Bez zmian. Waga od kilku lat waha się +- 4 kilo, raz ma okres kiedy mam wzmożony apetyt, raz mniejszy. Jak zaczęłam brać było 54, było 57 jak jadłam więcej, teraz jest 54. Dodam, że jestem bulimiczką (obecnie ataki mam kilka razy w roku), więc tycie to kluczowa sprawa. Jest jak było przed braniem. Może nawet lepiej.

 

-- 18 lut 2018, 13:33 --

 

Deadundead, nie wiem dokładnie, wiem że nerwica natrectw myślowych, lękowa, życie w głowie, analizy, scenariusze, monologi itp, myśli samobójcze, przez to wszystko ciężka depresja, tak już od października kiedy przestała działać paroksetyna, przed nią aż tak nie było, to co jest po niej, jest dużo gorsze

 

 

Marek, biorę citalopram i trochę ketrelu mi dają, do środy, pozniej jak tak będzie, podobno zmiana.

 

Scenariusze się nie spełnią, chodzą bardziej beznadziejni ludzie na tym świecie, a zabicie się będzie bardziej skomplikowane od przeczekania dołka. Najcięższe teraz będzie przeczekanie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś jazdy że już nie poczuje się nigdy nawet jak na paro, że teraz to będzie mi ciągle myślenie przeszkadzało, jak mnie to niszczy to się w głowie nie mieści

 

Będzie, będzie. Esci to mój pierwszy lek, więc miałam myślenie "nigdy już nie będzie dobrze". Siedziałam na podłodzę i kiwałam się w tę i z powrotem. Nieraz jak siedziałam z kimś to mówiłam "pomóz mi". Musi minąć, niestety nei znam sekretu jak. U mnie to zajęło parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu było apogeum jednego wieczora to się zaczęło, miałem przy tym atak paniki, jedyny w życiu.

We wcześniejszych latach jak sobie przypomnę to już miałem problemy z którymi powinienem gdzieś się udać ale niestety...

Ktoś mi mówi zmień myślenie czy coś, no kurwa nie umiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problemy a właściwie lęk np. przed szkołą zanim OCD zaczęło się na poważnie .
też miałem lęki przed szkołą nie raz, jak zmieniałem podstawowke na gimnazjum i miałem iść do nowej klasy to ryczalem że nie pójdę itp, do pracy nie chodziłem bo miałem lęki że nie będę umiał czegos i będą się śmiać albo opierdzielac.. I trochę innych, tak samo na prawko nie poszedłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane zmęczenie przy jednoczesnej potrzebie ruchu? Jest to bardzo upierdliwe, ponieważ jak mam odpocząć, skoro moje nogi ciągle chcą, abym nimi trząsł, albo chodził po pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadundead, nie wiem dokładnie, wiem że nerwica natrectw myślowych, lękowa, życie w głowie, analizy, scenariusze, monologi itp, myśli samobójcze, przez to wszystko ciężka depresja, tak już od października kiedy przestała działać paroksetyna, przed nią aż tak nie było, to co jest po niej, jest dużo gorsze

 

 

Marek, biorę citalopram i trochę ketrelu mi dają, do środy, pozniej jak tak będzie, podobno zmiana.[/quote

 

Pisalem o tym na tym forum ze paroksetyna to jedyne co moze zaszkodzic, w stanach juz nie przepisuje jej nikt bo robi spustoszenie w mózgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 Ja już nie pamiętam jak to jest robić nawet proste rzeczy w ciszy bez tych myśli czuje jak bym istniał na raz w dwóch różnych światach .

Brak koncentracji spowodowany natłokiem myśli , natręctwa pamiętam latami ale wszystko inne zapominam .

Radość nawet z małych rzeczy u mnie jest bardzo szybko zamieniana na przygnębienie za sprawą myśli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym na tym forum ze paroksetyna to jedyne co moze zaszkodzic, w stanach juz nie przepisuje jej nikt bo robi spustoszenie w mózgu

 

Kamral

pierwszy raz o tym słyszę :shock: ?

Gdzie Ty o tym słyszałeś / czytałes - podaj wiarygodne info .

Gdyby w USA lek zaczynali wycofywać , znaczyłoby to ,że lada " dzień " zniknąłby z Europejskich aptek .

"Spustoszenie w mózgu "- to tak ogólny i szeroki temat ,że naprawdę ciężko w to uwierzyć .

Przecież byli na Tym Forum ludzie , którym Paroksetyna bardzo pomogła , postawiła na nogi .

U mnie też przez 4 lata działała i swego czasu wyciągnęła mnie z niezłego gówna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym na tym forum ze paroksetyna to jedyne co moze zaszkodzic, w stanach juz nie przepisuje jej nikt bo robi spustoszenie w mózgu
- bro science

 

 

In 2006, paroxetine was the fifth-most prescribed antidepressant in the U.S. retail market, with more than 19.7 million prescriptions. In 2007, sales had dropped slightly to 18.1 million but paroxetine remained the fifth-most prescribed antidepressant in the U.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadundead, nie wiem dokładnie, wiem że nerwica natrectw myślowych, lękowa, życie w głowie, analizy, scenariusze, monologi itp, myśli samobójcze, przez to wszystko ciężka depresja, tak już od października kiedy przestała działać paroksetyna, przed nią aż tak nie było, to co jest po niej, jest dużo gorsze

 

 

Marek, biorę citalopram i trochę ketrelu mi dają, do środy, pozniej jak tak będzie, podobno zmiana.[/quote

 

Pisalem o tym na tym forum ze paroksetyna to jedyne co moze zaszkodzic, w stanach juz nie przepisuje jej nikt bo robi spustoszenie w mózgu

automatycznie zwiększenie lęku jak to przeczytałem..... Też takie myśli miewam że mi bardziej umysł popsuł popsuła... Czyli już nie ma ratunku dla mnie?

 

-- 18 lut 2018, 22:37 --

 

joker27 Ja już nie pamiętam jak to jest robić nawet proste rzeczy w ciszy bez tych myśli czuje jak bym istniał na raz w dwóch różnych światach .

Brak koncentracji spowodowany natłokiem myśli , natręctwa pamiętam latami ale wszystko inne zapominam .

Radość nawet z małych rzeczy u mnie jest bardzo szybko zamieniana na przygnębienie za sprawą myśli .

otóż to otóż to, przed paro było strasznie, ale po paro to jest horror, myśli, lęk strach niepokój napięcie, tak ciężkiej depresji nie miałem wcześniej, a trwa już od października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym na tym forum ze paroksetyna to jedyne co moze zaszkodzic, w stanach juz nie przepisuje jej nikt bo robi spustoszenie w mózgu
- bro science

 

 

In 2006, paroxetine was the fifth-most prescribed antidepressant in the U.S. retail market, with more than 19.7 million prescriptions. In 2007, sales had dropped slightly to 18.1 million but paroxetine remained the fifth-most prescribed antidepressant in the U.S.

 

No właśnie o tym pisze, 10 lat temu w USA wszyscy go przepisywali, a popatrzcie na dzisiejsze statystki. Psychiatrzy w stanach doszli do wniosku ze więcej szkodzi niż pomaga. I czemu wszyscy mówią ze jakiś Lek go wyleczył. O wyleczeniu można mówic jak się lepiej czujesz po odstawieniu jak przed zaczęciem kiedy to ludzie zrozumiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc w takim razie uwiarygodnij to co piszesz

,,Pisalem o tym na tym forum ze paroksetyna to jedyne co moze zaszkodzic, w stanach juz nie przepisuje jej nikt bo robi spustoszenie w mózgu''
odnośnikiem do badań/statystyk czegokolwiek tak jak zresztą poprosił cię o to Kalebx3 Gorliwy, inaczej jest to typowe - bro science

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane zmęczenie przy jednoczesnej potrzebie ruchu? Jest to bardzo upierdliwe, ponieważ jak mam odpocząć, skoro moje nogi ciągle chcą, abym nimi trząsł, albo chodził po pokoju?

 

A robiłeś badania pod kątem zespołu niespokojnych nóg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×