Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Źle się wyraziłem z tą nadprodukcją, po prostu przez blokadę wychwytu zwrotnego jest ich większe stężenie ale dla mózgu to nie jest stan normalny tak jak nie jest nim zwiększenie za pomocą narkotyków. Narkotyki też zwiększają ilość serotoniki czy dopaminki tyle że tysiące razy ale po ich odstawieniu jest zjazd. Tak samo jest z wenlą, jak bierzesz np 375 czujesz się przez jakiś czas dobrze i mózg się przyzwyczaja, że jest wieksza ilość serki i norki w przestrzeni między synaptycznej ale to nie jest dla mózgu stan równowagi na dłuższą metę. Tak więc doprowadzanie mózgu do

równowagi co wciska nam wielu psycholi jest ściemą. Kiedyś mi nawet jeden z nich się przyznał bez bicia, że hipoteza serotoninowa i adrenalinowa została obalona w badaniach a działanie LPD opiera się na neuroplastyczności mózgu, czyli mózg się dostosowuje do nowych warunków. Dlatego po 3 epizodach psychiatrzy zalecają branie leków do końca życia. Może ci co krótko biorą nie mają takich problemów, podobnie jak początkujący narkomani ale ludzie po wielu latach brania tak jak ja i wiele osób z tego forum dostrzega też ciemne strony leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj prawda co piszecie o tych lekach

Nawet specjalna grupa jest przeznaczona do tego na facebokuu.

 

-- 17 lut 2018, 18:37 --

 

I jeszcze pytanie sprawdzi się wenfla na

Silna depresję,lęk uogólniony,lek paniczny ,napadowy i PTSD i fobie społeczna?

 

I czy wenlafaksyne można łączyć z mitrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można a nawet uzyskuje się dzięki temu najsilniejsze antydepresyjne combo zwane California rocket fuel :) jest cały wątek o tym

 

Myślisz że sprawdzi się na moje zaburzenia wenlafaksyna?

 

-- 17 lut 2018, 18:59 --

 

Można a nawet uzyskuje się dzięki temu najsilniejsze antydepresyjne combo zwane California rocket fuel :) jest cały wątek o tym

 

Myślisz że sprawdzi się na moje zaburzenia wenlafaksyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od dzis 150 wenli leci . takze powolutku sukcesywnie zwiekszamy. z lerivonem 60 na noc czuje norke

 

-- 17 lut 2018, 18:43 --

 

mirta 30mg chyba lepiej zwiekszy sert i net. niż lerivon 60 ? do wenli ?

 

-- 17 lut 2018, 18:45 --

 

to CRF to wogole dobry mix czy wuj wie , bo tu na nerwice opinie ma slabe , w dziale o CRF . musze jak najszybciej sie stłumić i zadziałać antydepresyjnie , a wenle wole zwiekszac powoli bo patrze na moj organizm i wiem ze tak musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od dzis 150 wenli leci . takze powolutku sukcesywnie zwiekszamy. z lerivonem 60 na noc czuje norke

 

-- 17 lut 2018, 18:43 --

 

mirta 30mg chyba lepiej zwiekszy sert i net. niż lerivon 60 ? do wenli ?

 

-- 17 lut 2018, 18:45 --

 

to CRF to wogole dobry mix czy wuj wie , bo tu na nerwice opinie ma slabe , w dziale o CRF . musze jak najszybciej sie stłumić i zadziałać antydepresyjnie , a wenle wole zwiekszac powoli bo patrze na moj organizm i wiem ze tak musi byc

 

Z Wenlą lepiej mi się komponowała Mirta niż Miansa.

CRF to duże dawki wenli i mirty. Widziałem tutaj gagatków co brali małe dawki jednego i drugiego uważając, że siedzą na California Rocket Fuel, a chvja prawda, bo trzeba brać bardzo wysokie dawki jednego i drugiego według Stahla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashton no nie do końca. Wg Stahla w drugiej edycji książki faktycznie chodziło o duże dawki wenlafaksyny gdyż uważal ze to ona daje double boosta na dopamine w wysokich dawkach. W czwartej edycji książki już nie pisał o wysokich dawkach a na rysunku przy double boost dopaminy było już o wpływie mirty a wenli nie. Poza tym nie spotkałem się akurat w jego pracach o wzmiankach na temat wysokich dawek mirty do crf. Co innego użytkownicy oni faktycznie na forach najbardziej zachwalaja wysokie dawki tego i tego.

Elendil nie wiem. Najlepiej sprawdź na sobie.

Benzowiec jak chcesz przytlumienia to po co walisz w nore? Coś za coś. Albo więcej energii z norki i gorsze tłumienie albo serotoninowy zamul i lepsze wyciszenie. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od dzis 150 wenli leci . takze powolutku sukcesywnie zwiekszamy. z lerivonem 60 na noc czuje norke

 

-- 17 lut 2018, 18:43 --

 

mirta 30mg chyba lepiej zwiekszy sert i net. niż lerivon 60 ? do wenli ?

 

-- 17 lut 2018, 18:45 --

 

to CRF to wogole dobry mix czy wuj wie , bo tu na nerwice opinie ma slabe , w dziale o CRF . musze jak najszybciej sie stłumić i zadziałać antydepresyjnie , a wenle wole zwiekszac powoli bo patrze na moj organizm i wiem ze tak musi byc

Brałem ten mix , powiem żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na dość wysokich dawkach wenli i mirty i sobie chwalę. Wyciagnelo mnie to z niezłego szamba. Do tego bieżnia 3-5 razy w tygodniu. Krótkie dystanse ale regularnie żeby się nie zniechęcić i jakoś pcham ten wózek. Nie zawsze jest super ale staram się tam w jakiś sposób nad sobą pracować. Jeszcze nikt od gadania w kółko jak mu źle nie wyzdrowial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na dość wysokich dawkach wenli i mirty i sobie chwalę. Wyciagnelo mnie to z niezłego szamba. Do tego bieżnia 3-5 razy w tygodniu. Krótkie dystanse ale regularnie żeby się nie zniechęcić i jakoś pcham ten wózek. Nie zawsze jest super ale staram się tam w jakiś sposób nad sobą pracować. Jeszcze nikt od gadania w kółko jak mu źle nie wyzdrowial

Masz rację :)

Stwierdzam że wysiłek fizyczny, sport, ruch, siłownia są oprócz leków jedne z najważniejszych aby wyjść z dołka. Najgorsze to zamknąć się w domu i rozmyślać - wtedy same leki mogą nie zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 + 90 ale w zasadzie co to za różnica? Każdemu pasują inne dawki. Jednego takie wyrwa z butów innego zamula. Każdy musi dobrać odpowiednie dla siebie leki i dawki i jeśli ma możliwość dorzucić trochę ruchu albo po prostu skupiać się na tym co go cieszy. Spacer książka mechanika kwantowa oglądanie nocnego nieba albo nawet śmieszne memy w necie. Ważne żeby sprawiało radość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałbym dawki wenlafaksyny do 450 mg z 90 mg mianseryny ale ze względu na jej działanie oreksjogenne ,a mam nadwagę ten miks u mnie odpada , tzn kiedyś brałem dawki wenli + 300 mg i mianseryny 30/60 mg ale krótko i nie jestem w stanie wysunąć wniosków bo myślę ,że prawdziwy CRF to nie był i za krótko brałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jest może dostępny wykres uwalniania Efectinu ER lub innego ER? Macie coś?

 

Lekarka powiedziała, ze mam brać 150 mg wenlafaksyny rano i 75 mg po południu. Trochę tego nie rozumiem, bo biorąc rano 150 mg czuję się źle, po dołożeniu 37,5 er rano trochę lepiej, więc nie rozumiem w jakim celu rozbijać tą dawkę. ?

 

Bierze może ktoś ten lek podobnie?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz kiedyś coś takiego chyba w tym wątku podsylal. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Z tego co pamiętam maksymalne stężenie po około 6 godzinach później spada. Ja zazwyczaj dzielę dawki i mam energię do wieczora. Z tym że jak masz samą wenle to może Ci być ciężko zasnąć jak będziesz brał drugą dawkę po południu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama wenla mocno rozwala sen, ja brałem 300 w jednej dawce rano bo wenla działa jakieś 15h z metabolitami więc akurat do wieczora. Można też z rana i max o 15 drugą dawkę, z mirtą można dzielić na dwie dawki, po mircie śpi się jak ta lala.

CRF to najlepjej się czuje jak wenla jest o natychmiastowym uwalnianiu, wtedy bierze się toto 3 razy dziennie ale nie wiem czy jeszcze jest efectin dostępny w takiej postaci. Z tym o modyfikowanym uwalnianiu nie ma takiego działania dlatego wiele osób jest rozczarowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec jak chcesz przytlumienia to po co walisz w nore? Coś za coś. Albo więcej energii z norki i gorsze tłumienie albo serotoninowy zamul i lepsze wyciszenie. Wybór należy do Ciebie.

 

ja mam wszystkie epizody depresji , melanholia,brak energii , i inne , a jak bys wiedział to wenla to też silny SERT , ktoś tu podawal rownowaznik jak wypadal w porownaniu do paro.

brałem duloksetyne co jest wiele razy silniejsza od welni w NET i SER i czułem uspokojenie , jak bym celował w NET to bym jadł samą reboksetyne albo bym zmieszał z wellbutrinem

 

 

https://www.nerwica.com/download/file.php?id=21031

 

i tu nie masz kompletnie racji , idzie polaczyć jedno z drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem duloksetyne co jest wiele razy silniejsza od welni w NET i SER i czułem uspokojenie , jak bym celował w NET to bym jadł samą reboksetyne albo bym zmieszał z wellbutrinem

benzowiec84, uspokojenie , fajny stan ,,, ale pewnie i także nie-zaciekawe uboki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro Ciebie SNRI uspokajaja to chyba dobrze celujesz :)

 

celuje jak z procy :) czyli a nóż oko wy*ebie

 

-- 18 lut 2018, 18:50 --

 

brałem duloksetyne co jest wiele razy silniejsza od welni w NET i SER i czułem uspokojenie , jak bym celował w NET to bym jadł samą reboksetyne albo bym zmieszał z wellbutrinem

benzowiec84, uspokojenie , fajny stan ,,, ale pewnie i także nie-zaciekawe uboki ?

 

na wenli 150 oprocz bolow glowy brak ubokow , no i problem z zasnieciem , czy dziala nie wiem , za krotko biore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro Ciebie SNRI uspokajaja to chyba dobrze celujesz :)

 

powiedzialem ci tylko jak dulo na mnie dzialala , jak lek mocno uspokajajacy . bralem ją zaraz po selegilininie , więc może aż tak to odczułem nie wiem .

pamietajmy ze wenla to nie jest NRI ale SNRI , wiec powinna działać na wszelkie depresje

 

-- 18 lut 2018, 18:55 --

 

Sama wenla mocno rozwala sen, ja brałem 300 w jednej dawce rano bo wenla działa jakieś 15h z metabolitami więc akurat do wieczora. Można też z rana i max o 15 drugą dawkę, z mirtą można dzielić na dwie dawki, po mircie śpi się jak ta lala.

CRF to najlepjej się czuje jak wenla jest o natychmiastowym uwalnianiu, wtedy bierze się toto 3 razy dziennie ale nie wiem czy jeszcze jest efectin dostępny w takiej postaci. Z tym o modyfikowanym uwalnianiu nie ma takiego działania dlatego wiele osób jest rozczarowanych.

 

głupota kuwa głupoa i jeszcze raz głupota , dziala do 15h max , jak masz o zmodyfikowanym albo przedluzonym bierze sie raz rano zaraz po przebudzeniu na czczo 1 dawkę , lekarze to idioci , a potem idziesz do takiego magika i mowisz ze spac nie mzoesz , doklada kolejny lek , ludzie myslcie sami , nie wiem cyz slyszałeś o leku pristiq to metabolit wenlafaksyny Deswenlafaksyna , i to ona głownia odpowiada za to że nie możesz spać , ale jak bierzesz drugą dawke o 15 to nic dziwnego , rano jak sie budzisz wpie*alasz 150-225-czy 300 i wuj . nie dzieli się wenli na 2x.

 

co do natychmiastowego uwalniania sie nie wypowiem , ale wtedy sie bierze 3x dziennie a to bez sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietajmy ze wenla to nie jest NRI ale SNRI , wiec powinna działać na wszelkie depresje

 

 

 

teoretycznie powinna działać na depresje , ale czy na wszystkie to bym mocno wątpił .

Genez i korzeni tej choroby może byc multum , nie ma pewności co zaskoczy .

Dzisiaj zdecydowałem ,że zakupię INOZYNĘ:

>>>Inozyna

Inozyna

Farmakokinetyka

Inozyna (łac. Inosinum) – organiczny związek chemiczny, nukleozyd purynowy zawierający hipoksantynę jako zasadę azotową. Stanowi prekursor w biosyntezie AMP i GMP.

 

W dużym stężeniu naturalnie występuje w mięsie ryb[6]. W organizmie człowieka powstaje jako metabolit pośredni puryn, rozkładając się dalej głównie do kwasu moczowego[7].

 

Wpływa na aktywność limfocytów, zwiększając ich aktywność przeciwwirusową. W postaci kompleksu z kwasem 4-acetamidobenzoesowym i 1-dimetyloamino-2-propanolem (tzw. pranobeks inozyny) stosowana jest jako lek przeciwwirusowy, np. przeciw wirusom Herpes simplex typu I lub II i Varicella zoster[7].

 

W badaniach klinicznych wykazuje również działanie antydepresyjne i neurostymulujące[6].

>>>

Zauważyłem juz dawno ,że przeciwwirusowy Praboneks Inozyny działa na mnie bardzo wyczuwalnie antydepresyjnie ,,, choć uboki też są (w postaci lekkiej nerwowości, w ulotce leku piszą o nadpobudliwości nerwowej )- dużo zależy od zażytej dawki .

Wszelkie noradrenalinowce ( wenla, itp) powoduja u mnie zawsze wkurwa .Senkju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×