Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kwas foliowy- zapobieganie i leczenie depresji


Anna R.

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, ja bym uważała lub przynajmniej poradziła się lekarza. Są w necie wyniki badan, które stwierdzają, ze przyjmowanie powyżej jednego mg kwasu dziennie jest szkodliwe dla organizmu. Dlatego preparaty bez recepty zawierają do 0,8 mg na jedna tabletkę. Nie mowie tu o przedawkowaniu, lecz o tym, ze zaobserwowano miedzy innymi działanie rakotwórcze tej witaminy, jeśli była przyjmowana przez dłuższy czas w ilości przekraczającej 1 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie każdy organizm ma zdolność prawidłowego przyswajania kwasu foliowego. Nieprawidłowości związane z jego przyswajaniem nazywane są defektem enzymatycznym i występują u około 50% kobiet. Pomimo powszechnego występowania defekt enzymatyczny jest trudny do zdiagnozowania, a badania są kosztowne i skomplikowane."

 

Jeśli masz defekt, to zwykły kwas nic ci nie da. Trzeba przyjmować jego postać bio-dostepną tzw. metafolinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie efektów po Foliku Kasiu, to spróbuj Feminatal METAFOLIN® 800. Metafolina jest łatwiej przyswajana przez organizm.

 

 

A ja Aniu szukałem i znalazłem okazło sie że u mnie napady nerwicy lękowej i zaburzenia nastroju, powodowało awitaminoza D3 tylko 4 ng/ml przy normie 40-100 ng/ml.

 

Polecam zróbice sobie badanie D3 i poziom wapna zjoniowanego oraz parathormonu. i napiszcie jakie macie wyniki. Założe się że jest bardzo źle bo leki które wszyscy przyjmujecie dodatkowo powoduja rzopad D3 w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kwas foliowy (pod postacią preparatu Folik dla ciężarnych kobiet) zaostrzył negatywne działanie coaxilu, skutki uboczne (poczucie napięcia i jakby ucisku na mózg, lekki światłowstręt, otępienie itp.) na razie odstawiłem. Idę do psychiatry, może zmieni mi w końcu ten coaxil na jakiś inny, lepiej działający lek.

Niestety metafoliny nie udało mi się jeszcze nabyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby udzielic odpowiedzi ? To dla mnie dosyc wazne.

 

Najlepiej spytaj o to lekarza rodzinnego. Jeśli są podstawy do wykonania takich badań, to zapewne da się je zrobić w ramach NFZ.

 

 

Ok, ale musze wiedziec o co mam sie spytac :)

 

Jak nazywaja sie te badania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesięcznej przerwie wracam do kwasu foliowego(obecnie nie przyjmuje żadnych innych leków po za 5htp,omega3) bo zdecydowanie lepiej funkcjonuje na kf

 

5htp?jest seronina w tabletkach? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne no nie, że często przyczyną depresji i nerwic są zwyczajne niedobory witamin... Myślę jednak, że swoje tu też robi zdystansowane podejście do problemów... Warto czasem, spojrzeć na to co się nam przytrafia z boku i zobaczyć, że tak naprawdę trudne sytuacje uczą nas być dojrzałymi ludźmi... Powodzenia i radości ducha wszystkim życzę :)

______

elektrokardiografy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×