Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem zdania żebyś tego rispo nie brał. Te neuroleptyki pchają w anhedonie, depresje, pustke. Eksperymentuj z antydepresantami, cos zadziała

 

-- 07 lis 2017, 11:21 --

 

3 dzień na dawce 40 mg wcześniej prawie miesiąc na 20 mg, narazie nie działa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten risperidon to dobry pomysl, biorę go ponad tydzien do paro, i w sumie moze jakby mysli hmm troooszeczke spokojniejsze, ale jakby zaczela mnie glowa bolec, a same zle opinie o tym leku widzialem...

joker27, nie wiem jak Ty masz ustawione leczenie poszpitalne , ale dla mnie Rispo to samo zło .

Miałem po tym gównie takie depresje ,że ho ho .Nie od razu , ale tak po ponad 2 tygodniach zaczeło się . Są lepsze leki na lęki i wyciszenie . Tylko teraz sobie nie wkręcaj ,,,

Dużo jeszcze zależy od dawki Rispo i obstawionej dawki SSRI .

Rispo 2mg wieczorem, paro od dzis zwiększone do 60mg rano... tez myslę aby ten risperidon odstawic bo to jakby nie na moje objawy, zawsze myslalem zeby wierzyc lekarzowi, ale oni nie siedzą w glowach i raczej tez strzelają, chyba was poslucham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ci, że ja się leczyłem całe 5 lat, z czego nie wiem czy tak długi "epizod" nie był winą odstawienia Olanzapiny.

Wiesz, okołoporodowe uszkodzenie mózgu, te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 miesiąca na 20mg śmigałem, było naprawdę fajnie, energia do działania, motywacja itp. A teraz już od dwóch tygodni czuję się tak jak przed braniem fluo. Zero chęci i siły do czegokolwiek. Co robić?

 

Zwiększ dawkę, jestem zdania, że jeśli nie ma żadnych skutków ubocznych, to należy zwiększać dawkę do maksymalnej, aby pózniej nie wracać do tego samego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dajmy po 6 tygodniach czy 8 juz by nie zadzialala? znaczy ja jeszcze z 2 tygodnie pobiore na wszelki wypadek zeby miec pewnosc. Brałem miesiąc 20 mg potem 40 mg pare dni i teraz 60 mg od dzisiaj

 

-- 10 lis 2017, 18:58 --

 

Po jakim czasie najdłuższym na Was zadziałała? Czy jest sens brać np. 2 miesiące gdy po miesiącu nie ma efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę sulpiryd 100 mg od rodzinnego byłem u psychiatrii kazał zwiększyć o 50 mg teraz biorę 150mg na noc biorę lerivon 30mg po 10 dniach stan się pogorszył pojawili się lęki w nocy i wciągu dnia trudno mi spać osłabłem sił nawet przy komputerze pracuje coraz mniej mam myśli samobójcze myśli o śmierci trudno to wytrzymać czy lerivon blokuje noradrenalinie mam jej coraz mnie czy dawka sulpirydu jest wysoka co mam robić proszę o pomoc wasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do powyższego pytania.

Zjadłem jak na razie 30 tabletek 20mg, po przyjęciu dawki, za jakiś czas mam lepkie ręce, ciało jest mniej zmęczone, ruchy szybsze, ale nie jest to wena czy energia wynikająca z dobrego nastroju. Myślę, że taki efekt zostanie i wtedy to nie wiem czy rozglądać się za innym lekiem czy nie. Trudno powiedzieć jakbym się czuł po odstawieniu, może gorzej.

 

-- 18 lis 2017, 20:16 --

 

Głównie chodzi mi o to czy pocące się dłonie to znak, że lek się jeszcze nie przyjął i czekać dalej?

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seronil

Witam serdecznie nerwuski.

Biorę od końca sierpnia seronil, wydaje mi się, że czuję sie dużo lepiej. Miałam cały ogrom objawów somatycznych.

Niepokoi mnie jeden fakt. Mianowicie mam mocne bicia serca, wyczuwalne w całym ciele, do tego uczucie gniecenia w klatce piersiowej ( cegłówka),

Czy to może być skutek uboczny seronilu?

Biorę także propranolol i on na te dolegliwości pomaga.

Prosze o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seronil

Witam serdecznie nerwuski.

Biorę od końca sierpnia seronil, wydaje mi się, że czuję sie dużo lepiej. Miałam cały ogrom objawów somatycznych.

Niepokoi mnie jeden fakt. Mianowicie mam mocne bicia serca, wyczuwalne w całym ciele, do tego uczucie gniecenia w klatce piersiowej ( cegłówka),

Czy to może być skutek uboczny seronilu?

Biorę także propranolol i on na te dolegliwości pomaga.

Prosze o radę

 

Może tak być, leki ssri często dają taki efekt. U mnie również. Fluoksetyne musiałem kiedyś odstawić nawet, bo nasilała moje zaburzenia rytmu serca. Do dzisiaj żałuję, bo bardzo ciężko na nią wchodziłem, a potem naprawdę pomagała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się zapytać o to, czy jeżeli jest napisane, że w składzie leku (Fluoksetyna Egis) znajduje się laktoza, to dobrze rozumiem, że jest ona w składzie kapsułki i jeżeli ją jakoś otworzę i połknę proszek znajdujący się wewnątrz to nie będę miał z nią kontaktu ? (Jestem uczulony) Czy też znajduje się ona w tym właśnie proszku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za poprzednim razem Seronil pomógł około 40 dniu od początku zażywania, jak to Seronil pomógł. Żadnych skutków ubocznych nie miałem.

Dwa razy brałem seronil i dwa razy po około 35 dni, tyle stracić xd

Nie no na mnie i tak by nie zadziałał raczej bo brałem jeszcze citalopram, paroksetynę też około 40 dni i nie zadziałały. Więc u mnie SSRI są słabe, nie wiem po co biorę tą sertraline teraz ale chyba tak sobie tylko dla jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×