Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Analogiczne analizy przeprowadzone wśród osób młodych w wieku 12-20 lat prezentuję poniżej.

Grupa liczyła 4303 osoby, wśród których było 62 pacjentów leczonych SSRI.

Omawiane wyniki wymagają dalszych badań. Okres dojrzewania jest kluczowy dla tworzenia szczytowej BMD, a ta wartość, obok tempa zmniejszania się BMD, to istotny czynnik wpływający na występowanie złamań.

Wykazanie takich związków nie będzie łatwe, wymaga długotrwałej obserwacji aż do okresu starości.

Nie ma tutaj nic o wpływie SSRI (ani escytalopramu) na uzębienie i wypadanie plomb.

Jest tutaj mowa o wpływie SSRI na kościec, a osoby badane były w wieku 12-20 lat, gdzie kościec jeszcze rośnie, nic o wpływie na kościec u dorosłych (czyli nas).

 

... esci przoduje w dezintegracji uzębienia.

Kolejna wymyślona bajka, żeby wystraszyć potencjalnych użytkowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---ze wszystkich antydepów najgorzej po uzębieniu ( szkliwie i plombach ) daje Anafranil .

Plomby to nie problem , bo zawsze można zęba znowu zalepić , ale szkliwo to już gorzej .

Nie wiem jak z kośćmi ,ale jak dotąd nigdy się nie połamałem - i oby tak zostało ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna wersja anglojęzycznej wikipedii na temat SSRI,gdzie na 1 miejscu z działań ubocznych stwierdzono o170% większe ryzyko złamań kości,czyli negatywny wpływ na gospodarkę wapniową w rezultacie i zęby.Sądzę ,że zamknie to w końcu tę dyskusję a raczej hejt pod moim adresem.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Selective_serotonin_reuptake_inhibitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...negatywny wpływ na gospodarkę wapniową w rezultacie i zęby.

Ciekawa interpretacja. :lol:

W badaniu zacytowanym w literaturze z wikipedii, nie ma nic o zębach i wypadaniu plomb po escytalopramie, który, rzekomo, najbardziej wpływa na nie negatywnie, a jedynie o potencjalnie negatywnym wpływie na mineralizację kości i większe ryzyko złamań podczas upadków podczas stosowania SSRI. Ni mniej, ni więcej. Jak już zabierasz się za interpretację badań, to wypadałoby robić to na tyle poprawnie, aby nie zmieniać ich wyniku/ów. To, co robisz ty, to naciąganie, a nawet wymyślanie skutków ubocznych na potrzeby dyskusji, tylko po to, aby po raz kolejny nie wyszło, że nie masz racji i tworzysz jakąś nową psychofarmakologię, choć obok psychofarmakologii to nawet nie stało...

 

Sądzę ,że zamknie to w końcu tę dyskusję a raczej hejt pod moim adresem.

Skoro o hejcie mowa, to powielę poniżej twój post, który nieco wyjaśni twoją osobę:

 

Pomimo leków jestem podbuzowany i drobna nawet sprawa urzędowa czy skarbowa mnie cieszy i zajmuje.Ale tego wroga chyba podswiadomie przeniosłem na żonę,rodzinę.Nie jestem lubiany.Mam dużą wiedzę ogólną i zawodową i udawadniam swoje racje z pozycji "mentora"....

Niedawno w taki sposób pisałeś o mnie... Jak widzisz prawda jest całkiem inna...

 

...To zaczyna mnie martwić.Latem jeździłem na rowerze,na łyżwy trochę się już boję. Gdzie znajdę przeciwnika,wroga.Czy można mi pomóc? Czy ktoś ma podobny problem? Czy można uzależnić się od mentalnej walki?

Odpowiem ci na to pytanie twoim cytatem:

Narcystyczne zaburzenia osobowości są nieuleczalne.Ten typ tak ma.Można psychoterapii i stania na jajach ale to nic nie da.Zresztą musi chcieć.

Tak więc przykro mi, nie ma na to rady, pozostaje współczuć żonie...

 

Mam już swoje lata.Leczę się od ok.20 lat na MD,GAD.Jednak na krętej drodze terapii w/w przypadłości,los nie zetknął mnie z escitalopramem.Może inaczej,zetknął ale w czasach gdy dostępny był tylko oryginał i jego cena w stosunku do moich zarobków, wykluczała dłuższą terapię.
Jestem już wiekowy.Piastowałem rożne wysokie i bardzo wysokie stanowiska w spółkach prawa handlowego.Zarządzałem też finansami dużego miasta.Zawsze na stanowiskach "operacyjnych" bez polityki.

Taki bogacz na stanowiskach, a nie stać go na paczkę Lexapro za 200 zł miesięcznie...

 

Szkoły różne pokończone..Żonaty.Zawód -liczby i wyciąganie z nich wniosków..

Mam co do tego poważne wątpliwości, skoro nie umiesz nawet wyciągnąć prawidłowego wniosku z zacytowanego przez siebie badania:

 

Wisienka na torcie: niesamowita umiejętności czytania zdjęć RTG, z dokładnością lepszą niż lekarze diagności:

Cześć,moja żona cierpiała na podobną przypadłość.Osłabienie i brak energii.Przez kilka albo kilkanaście lat rozwijał się u niej rak piersi z powodu zaburzeń hormonalnych tzw.rak hormonozależny.Robiła co roku mammografię i przez lata było wszystko OK.Aż ja zauważyłem drobną zmarszczkę koło brodawki.USG,operacja,tamoxifen.Lekarka,która robiła i opisywała ostatnią mammografię,powiedziała,że opisałaby to zdjęcie tak samo-bez zmian nowotworowych.

Zona wróciła do życia i z czasem wzrosła jej energia życiowa.Piszę to ku przestrodze,że badania krwi ,moczu,mammografia mogą nie wykryć nowotworu hormonozależnego.

 

Skoro już uprawiasz powoływanie się na artefakty (publication bias), to ja, ponownie, dodam swoje argumenty:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27495351

In terms of specificity, the majority of available data have limitations due to either confounding by indication or channeling bias. Self-controlled case series address some of these limitations and provide relatively strong observational evidence for a causal relationship between SSRIs and fracture. In doing so, they suggest that falls contribute to fractures in SSRI users. Whether there are also underlying changes in skeletal properties remains unresolved. Initial studies provide some evidence for skeletal effects of SSRIs; however, the pathways involved need to be established before biological plausibility can be accepted. As the link between SSRIs and fractures is based on observational data and not evidence from prospective trials, there is insufficient evidence to definitively determine a causal relationship and it appears premature to label SSRIs as a secondary cause of osteoporosis. SSRIs appear to contribute to fracture-inducing falls, and addressing any fall risk associated with SSRIs may be an efficient approach to reducing SSRI-related fractures. As fractures stemming from SSRI-induced falls are more likely in individuals with compromised bone health, it is worth considering bone density testing and intervention for those presenting with risk factors for osteoporosis.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23196265

Bone properties were found to be stable over 12 months under therapy with SSRIs. Whether SNRI and TCA indeed increase trabecular vBMD need to be shown in larger cohort.

 

To byłoby tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego niby mam się wstydzić?Nie ukrywam swych wad.Napisałem to na małym "niskoczytanym forum".Ciebie na ujawnienie swoich wad nigdy by Cię nie było stać.Haniebne jest to ,że posługujesz się metodami niegodnymi.

Hańba.

 

-- 04 gru 2017, 22:47 --

 

A już posługiwanie się opisem choroby mojej żony pisany ,to skrajna podłość.

 

-- 04 gru 2017, 22:51 --

 

CO TY CHCESZ UDOWODNIĆ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, brać dalej! Dopiero po około miesiącu możesz poczuć poprawę. Te uboki to normalna sprawa, też tak miałam, trzymały mnie ponad 3 tyg. i następnie zaczęło się poprawiać. Na lęki to b. dobry lek, na deprechę też. Wytrzymaj to i bierz dalej!!!

Dziękuję Mirunia. Pocieszyłaś mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak samopoczucie? Wydaje mi się że 5mg to niestety za mało..

 

 

Wiem że 5 mg ESCI to mało ale na początek miałem tak właśnie brać przez tydzień ..... a potem 10 mg :)

Na razie czuję się tak średnio ..... ale wiem że trzeba czekać na efekt kilka tygodni ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej tizziano :)

 

Obiecałem Ci napisać jak na ESCI :)

 

Mija ósmy dzień od odstawienia PREGABALINY 300mg. Brałem z przerwami przez kilka miesięcy i zastąpiłem ją ESCITALOPRAMEM 5mg oraz MIANSERYNĄ 30mg. Trochę bałem się tego odstawienia PREGI ale nie było większych problemów. Najciekawsze jest to że teraz mam takie odczucie jak gdyby ulgi po odstawieniu. Trudno to nawet określić ale ogólnie pozytywnie. Wrażenie ciszy i że coś się zmieniło. Zobaczymy co będzie dalej :)

Jutro zwiększę ESCI na 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci mianseryna-masz problemy ze snem?? Esci 5mg myślę że nic Ci nie da Marek, wrzucaj 10mg, ja np na początek mam takie zalecenia, że od razu 10... Czemu Prege wyrzauciłeś? bardzo dużo się pisze że prega w mixie z ssri czyni cuda :P

 

Hej tizziano :)

 

Problem w tym że nie ma leków które czynią cuda :)

 

Brałem Pregę z małymi przerwami od lipca, raz było lepiej, raz gorzej. Brałem ją samodzielnie lub z SSRI. Przerabiałem różne warianty. Myślę że to dobry lek ale po kilku miesiącach nie był już tak skuteczny jak na początku. Przynajmniej u mnie .Poza tym im dłużej ją brałem tym bardziej czułem działania uboczne takie jak zawroty głowy, rozdrażnienie, niepokój ruchowy, pocenie się, napięcie mięśni i wiele innych. Myślałem że to od nerwicy ale po odstawieniu Pregi wiele objawów ustąpiło i ogólnie czuję się lepiej, tak jakoś spokojniej, napięcie mniejsze i byle tak dalej. Możliwe też że to Escitalopram zaczyna się rozkręcać i robi swoje. Postanowiłem zostać jednak na dawce 5mg bo skoro jest w miarę dobrze to nie chcę niczego zmieniać. Mianserynę biorę bo.....walała się w szufladzie :) .... trochę bałem się tego odstawienia PREGABALINY ....chciałem coś osłonowego i akurat to było pod ręką ..... Okazało się że odstawienie Pregi przeszło bardzo gładko, z dnia na dzień z 300 mg do zera :)

 

Ale z nerwicą to jest tak.... dzisiaj lepiej.... a jutro może być tragicznie ..... nauczyłem się już że te pozorne poprawy mogą szybko prysnąć jak bańka mydlana......

 

A Ty jak się czujesz i co aktualnie łykasz ?

 

-- 12 gru 2017, 00:21 --

 

Biorę 3mg escitalopramu i ok. 200mg wellbutrinu (zależy jak sie ukroi). Jest git.

 

A jak produkujesz 3mg ?

Masz wagę apteczną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę esci 9 dzień, początkowo 10mg teraz zwiększono mi na 20mg + Ketrel 4 razy dziennie po 1 tabl. 25mg, mam straszne skutki uboczne czuje się jakiś spowolniony, mam dziwne ruchy takie niczym robot, w głowie karuzela, jakby głowa miała mi cały czas opadać w dół. Dziwne nogi takie miękkie jakbym miał zaraz upaść. Nic mi się nie chce, zero zainteresowania. Ucisk z tyłu głowy. Boję się, że mam jakąś poważną chorobę głowy. Trudności w zasypianiu, brak sił. Czy powinien zwiększyć dawkę czy coś dołożyć, czy ten mix z Ketrelem tak działa? Mam jeszcze hydroksyzynę przypisana ale nie biorę. Cały czas kręci mi się w głowie. Proszę o jakiekolwiek wskazówki bo boję się strasznie o swoje zdrowie. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę esci 9 dzień, początkowo 10mg teraz zwiększono mi na 20mg + Ketrel 4 razy dziennie po 1 tabl. 25mg, mam straszne skutki uboczne czuje się jakiś spowolniony, mam dziwne ruchy takie niczym robot, w głowie karuzela, jakby głowa miała mi cały czas opadać w dół. Dziwne nogi takie miękkie jakbym miał zaraz upaść. Nic mi się nie chce, zero zainteresowania. Ucisk z tyłu głowy. Boję się, że mam jakąś poważną chorobę głowy. Trudności w zasypianiu, brak sił. Czy powinien zwiększyć dawkę czy coś dołożyć, czy ten mix z Ketrelem tak działa? Mam jeszcze hydroksyzynę przypisana ale nie biorę. Cały czas kręci mi się w głowie. Proszę o jakiekolwiek wskazówki bo boję się strasznie o swoje zdrowie. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

 

Mój psychiatra zalecił mi abym powoli wchodził na ESCI, tak od małej dawki - 5mg. Jestem dziesiąty dzień na 5 mg i praktycznie zero skutków ubocznych. Ty być może za szybko wszedłeś na 10mg a teraz jeszcze zwiększono Ci na 20 mg. Trudno cokolwiek radzić ale chyba nie powinieneś na razie zwiększać dawki ESCI.

 

Co do HYDROKSYZYNY to dosyć popularny i w miarę bezpieczny lek uspokajający. Jeśli masz takie zalecenia - to ją bierz.

 

Te różne skutki uboczne po psychotropach niestety tak występują, zwłaszcza na początku. Trzeba wytrzymać. Po kilku tygodniach powinno być lepiej a jeśli nie - lekarz powinien zmienić leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info, ja już kiedyś brałem 10mg na start i nie miałem skutków ubocznych, przerwałem na jakiś czas i znowu wróciło, to od razu zalecił mi żeby zacząć od 10mg. Straszne skutki uboczne miałem - chwiejny chód nawet. A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info, ja już kiedyś brałem 10mg na start i nie miałem skutków ubocznych, przerwałem na jakiś czas i znowu wróciło, to od razu zalecił mi żeby zacząć od 10mg. Straszne skutki uboczne miałem - chwiejny chód nawet. A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

 

 

Ten szum w uszach może być od zapalenia zatok a niekoniecznie od ESCI . Złe samopoczucie też w dużej części może wynikać z tego zapalenia. Najlepiej wybierz się do laryngologa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę Lexapro 1.5 miesiąca na zaburzenia lękowe. Przez pierwszy miesiąc byłam na dawce 5 mg, teraz trzeci tydzień na 10 mg. Czy możliwe by skutki uboczne wystąpiły dopiero w 3 tygodniu od zwiększenia dawki? Przy 5 skutki uboczne niby trwały całe 3 tygodnie i nastąpiła chwilowa poprawa a przy 10 dopiero teraz czuję że lek się wkręca.

 

-- 14 gru 2017, 17:04 --

 

A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

 

Szum w uszach i zapalenie zatok to skutki uboczne - pisze w ulotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, chyba nadszedł ten czas, gdzie zacznę brać escitalopram. Wiadomo dużo wątpliwości: uzależnia - nie uzależnia; brać - nie brać itp.

 

Brałem prawie 2 lata paroksetynę i faktycznie pomogło i pytanie jakie według waszej wiedzy i doświadczenia są szansę, że escitalopram też zadziała?

 

Jakie są różnicę w escitalopramie i paroksetynie? Czego mogę się spodziewać? Ktoś brał paroksetynę i escitalopram? Jak można porównać te leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa na was Escitalopram?Nie chciałbym żeby działał zbyt pobudzająco. Mam GAD i prebagabalina nic niedziała

 

Na mnie działa "niepobudzająco" - w tym negatywnym znaczeniu. Jak przechodziłem z duloksetyny na escitalopram to właściwie od pierwszej tabletki poczułem ulgę, zeszła ta negatywna stymulacja po Dulsevi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info, ja już kiedyś brałem 10mg na start i nie miałem skutków ubocznych, przerwałem na jakiś czas i znowu wróciło, to od razu zalecił mi żeby zacząć od 10mg. Straszne skutki uboczne miałem - chwiejny chód nawet. A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

 

 

Ten szum w uszach może być od zapalenia zatok a niekoniecznie od ESCI . Złe samopoczucie też w dużej części może wynikać z tego zapalenia. Najlepiej wybierz się do laryngologa :)

 

Marek jak tam Esci? coś Cię nie widać tutaj więc pewnie dobrze działa? :P na jakiej dawce jedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Marek jak tam Esci? coś Cię nie widać tutaj więc pewnie dobrze działa? :P na jakiej dawce jedziesz?

 

 

Hej witam :)

 

Czuję się dość dobrze i faktycznie ostatnio przestałem już tu zaglądać :)

Pozostaję na MIANSERYNIE 30mg oraz ESCITALOPRAMIE 5mg.

 

A co u Ciebie ? Jak samopoczucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×