Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bylem na lenartowicza w zeszłym tygodniu. Nawet rok temu miałem umówioną wizytę ale nie poszedłem z różnych powodów no i niestety nie dość, że czekałem miesiąc nic nie robiąc bo myślałem, że tam mi faktycznie pomogą to dr. Tokarz po 20min stwierdził, że jeśli jestem uzależniony od alkoholu (nie pije 10 miesięcy, mam kompletną awersję bo traumie jaką mi zafundował w pażdzierniku) to proponuje najpierw terapie odwykową bo jego zdaniem gdy zaczyna leczyć się nerwicę to człowiek najpierw musi się rozbić by potem sie poskładał do kupy a ja oczywiście jego zdaniem moge nie wytrzymać rozbicia i sięgnąc po alkohol także super...do ośrodka leczenia uzależnień na wielickiej mam awersję mimo tego, że "podobno" jest dobry zna ktoś jakieś inne? Przez mojego byłego rodzinnego wpadam w klona bo mu zaufałem i pytając na lenartowicza gdzie mogę w takim razie iść do psychiatry na szybko żeby mi tylko zaczął robić odstawianie i zamienianie leków dostałem od babci w sekretariacie liste którą widziałem w necie milion razy powiedziałem jej to no i sobie poszedłem...nie warto sie nastawiać i czekać z jedną tylko opcją;/ a nawet mój obecny l. rodzinny leczył swoją nerwicę na lenartowicza i też bardzo sobie chwalił ehhh;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis spróbuję się zapisać do p Barbary Sokół - idę w ciemno, muszę cos z sobą zrobić. Na Słąskiej leczyłam się przeszło 8 lat temu, ale nie podobało sie i nic nie pomogło niestety.

 

 

leczyłam się u niej.doskonały specajlista, psychiatra i terapeuta w jednym więc od razu leki zapisuje itp

przerwałam terapie bo 130 zł za godzine terapii mocno nadwyrężyło moj budżet :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od pewnego czasu (jakby na to szerzej spojrzec to od zawsze) mam problemy ze soba - wahania nastrojów, rozchwianie emocjonalne, problemy w nawiazywaniu nowych i utrzymywaniu starych znajomosci itp. Bylem w przychodni ScanMed Psyche w Krakowie i tam P. Mączka skierował mnie na psychoterapie grupowa.

 

Stad moje pytanie. Gdzie w krakowie mozna zapisac sie na dobra psychoterapie grupowa refundowana z NFZ? ScanMed odpada - tam maja tylko opcje 3 miesięczna pon-piat, po 6h dziennie. Jest to dla mnie niemozliwe do zrealizowania.

Słyszalem o przychodni Pro Psyche na Śląskiej - co sadzicie o tamtejszej psychoterapii grupowej?

 

Czy mozecie polecic jeszcze jakies inne miejsca?

 

Czy psuchoteriapia grupowa to dobry wybor? Moze powinienem zapisac sie na indywidualna?

 

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafiłam w to upalne niedzielne popołudnie na to forum w poszukiwaniu kogoś kto moze mi pomoc...wiem ze to brzmi banalnie, ale już wyjaśniam. poszukuję psychoterapeuty w Krakowie, ktory moze pomoc przy leczeniu nerwicy. cierpie na nerwice lekowa od 3, 5 roku. mialam kontakt z kilkoma terapeutami w krakowie, ale podsumowanie tych doswiadczen jest raczej bardzo smutne. Zazwyczaj albo osoby te patrzyly tylko na swoj zysk, albo rozkladaly rece i twierdzily ze nie sa w stanie pomoc. Ostatnio zglosilam sie do poradni na lenartowicza- ale zanim dostane sie na terapie musze przejsc kwalifikacje, a to wszystko potrwa jeszcze ze dwa miesiace. Czy ktos z Was zna dobrego terapeute w Krakowie ktory moze mi pomoc? Blagam o wiadomosc. bo juz po prostu nie mam sily...nie jestem w stanie pracowac, ani normalnie zyc. niedawno stracilam prace, a teraz rozpada sie moj zwiazek. z gory dziekuje za pomoc i podrawiam wszystkich na forum. Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w koncu w tym Scanmedzie na Armii Krajowej i co sie okazało :shock: jestem wariatem. Nie mam jednak depresji (przynajmniej klinicznych objawów) takie symptomy jak zmęczenie i ciągła ospałość to objaw zaburzeń osobowości które można wyleczyć jedynie za pomocą wieloletniej i dlugotralej psychoterapi grupowej. Nadaje się jedynie na oddział 7 f w szpitalu im Józefa Babińskiego. Ponoć jestem niereformowalny, nie potrafie przystosowac sie do zycia w spoleczenstwie, system mnie nie chce, nie mam prawa do swoich dziwactw i odchyleń, testy psychologiczne trakują moje zachowania, teorie, i potrzeby jako wynaturzone i dewiacyjne :o .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loris, ja też leczyłam się na Armii Krajowej. Tamtejszy lekarz wysłał mnie do Kobierzyna, gdzie spędziłam prawie miesiąc. A kiedy stamtąd wyszłam stwierdził, że mam zaburzenia osobowości, które można wyleczyć tylko poprzez półroczny pobyt w Kobierzynie, na co się nie zgodziłam, więc stanęło na 3miesięcznej terapii grupowej, ale uciekłam stamtąd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ja akurat tez trafilam do tej pani przypadkiem/ tez pierwszy wolny termin/

jak na razie bylam na jednej wizycie...ktora trwala dwie godziny

zainkasowano ode mnie 160 zl ...po czym sie dowiedzialam ze pani terapeutka wyjezdza na ponad miesieczny urlop i bedzie po 20 wrzesnia..../ wczesniej nikt nie udzielil mi takiej infrmacji...bo i po co:)

to sie nazywa podejscie poznawczo behawioralne w praktyce

brac jak daja i spie.....

 

pozdr

ania

 

Witam. A ja mam pytanko, odnośnie psychoterapii w ośrodku "Mensana" na ul. Józefitów w Krakowie. Pracują oni w nurcie poznawczo - behawioralnym, a umówiłem się na terapię z panią Alicją Widerą, bo akurat u niej był pierwszy wolny termin. Moim problemem jest nerwica natręctw. Zna ktoś ten ośrodek, ewentualnie tę panią psychoterapeutke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nerwicę natręctw - natrętne mycie rąk, ciała....

 

Możecie mi polecić dobrego, miłego, wyrozumiałego psychatrę z Krakowa(najlepiej kobieta..) zarówno refundowanych przez NFZ jak i przyjmujących prywatnie, bardzo proszę o pomoc, licze na Was...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

wczoraj dowiedzialam sie ze zostalam zakwalifikowana na terapie grupowa na lenartowicza

z jednej strony bardzo tego potrzebuje a zdrugiej troche sie obawiam

czy jest moze wsrod was ktos kto byl na tej terapii albo ktos kto tez sie wybiera?

bardzo prosze o kontakt

 

pozdrawiam wszystkich

ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stwierdziłeś/stwierdziłaś, że potrzebna Ci pomocna dłoń w radzeniu sobie z sobą samym lub z przeciwnościami życia, jakie Cię spotykają, oferuję Ci moją pomoc.

Jestem wykwalifikowanym psychologiem, terapeutą, trenerem. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje, by w przyszłości uzyskać certyfikat psychoterapeuty (jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym). Jestem pod stałą superwizją certyfikowanych psychoterapeutów.

Pracuję przede wszystkim w nurcie psychodynamicznym, lecz do każdego człowieka podchodzę indywidualnie, traktując jego problemy z należytym szacunkiem. Zachowuję anonimowość oraz przestrzegam tajemnicy zawodowej. Nie oceniam, zapewniam bezpieczeństwo i szanuję podejmowane przez Ciebie decyzje.

Pomagam osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom. Wykonuję niezbędną diagnostykę psychologiczną.

Oferuję pomoc indywidualną m.in. w następujących obszarach:

•Lęk, niepokój, depresja,

•Natrętne myśli i czynności, fobie, nerwice,

•Zaburzenia emocjonalne,

•Przeciążający, długo utrzymujący się stres, napięcie,

•Brak poczucia satysfakcji z życia,

•Trudności w relacjach interpersonalnych,

•Trudności w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu swoich problemów,

•Kryzys spowodowany różnymi sytuacjami życiowymi,

•Chęć rozwoju samego siebie.

Zapraszam do kontaktu:

mgr Aleksandra Wnuk

nr tel. 0 602 67 00 62

e-mail: psycholog_krakow@onet.eu

Przyjmuję w Gabinecie Pomocy Psychologicznej przy Rynku Kleparskim w Krakowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. wróciłam do krakowa co oznacza, że wróciłam też do szukania terapeuty/terapeutki. mam dość błąkania się w ciemno od gabinetu do gabinetu. jakiś czas temu polecano mi ośrodek na śląskiej, ale jeśli to nzoz to oznacza, że trzeba płacić prawda? nie mam teraz pracy i nie stać mnie na płatną terapię. może ktoś polecić dobrego psychologa z nfz? proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem, że nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi, więc nie wiem czy nie będę się powtarzała. czy ktos kojarzy dr n. med. Barbarę Kumela.

 

Mialam u niej termin na 12 października, jednak nie pojechalam, bo jakoś tak wyszło no i nie wiem czy warto sie do niej umawaiać czy jednak próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erWin, jasne mnie wyciągnęła z nerwicy( w stopniu że żyje i funkcjonuje) ta Kobieta lek. med. Danuta Markowicz-Deja konkretna rzeczowa i wie co mówi cenowo jest średnio prywatnie ,ale naprawdę godna polecenia byłem tylko u Tych dwóch Pań doktor wiec strasznego rozeznania nie mam jak chcesz coś wiedzieć pisz śmiało ;)

 

mógłbyś/mogłabys to pierwsze raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×