Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi jest ????


Eric

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegoś czasu zmagam sie z wrażeniem że jestem chory psychicznie.Miewam dziwne myśli,wogole nie zwiazane z sytuacja.Jestem w II klasie liceum,na matematyce podczas odpowiedzi myśle o jakiś glupotach,o brudnej gabce o niezmazanej tablicy o rozwiazanych sznurowadłach czy o wczorajszym filmie i nie moge sie skupić,na przerwach nie moge myślec gdy słysze ten gwar,to naprawde nie do wytrzymania.Myślałem ze cierpie na psychoze,dla pewnosci szukałem w internecie czegoś o tej chorobie i było...byłem przerażony

długo trwająca depresja

chwiejność nastroju

zapalczywość - zwłaszcza u osób, które dotąd brały wszystko lekko

uderzająca potrzeba samotności, która przedtem nie występowała

postępująca zgorzkniałość

nieufność w stosunku do ludzi

stwierdzenie przez chorego, że każdy jest przeciw niemu, że nikt go nie kocha

grożenie gwałtem sobie i innym osobom lub wprowadzenie tego w czyn

chory może usiłować popełnić samobójstwo,

przestaje interesować się pracą i rodziną

zajmuje się zanadto swymi marzeniami

nie potrafi zająć się przez dłuższy czas jedną sprawą

zachowuje się i mówi bezsensownie,

postępuje tylko według swoich myśli, które nie maja związku z rzeczywistością

nie poznaje przyjaciół

nie wie gdzie jest, nie orientuje się w czasie

podaje nie prawdziwe informacje o sobie.

może twierdzić, że przeznaczony jest do specjalnej misji,

przywiązuje niezwykłą wagę do religijnych rozmyślań, chociaż przedtem nie interesował się sprawami religii

przybiera postawę nadsłuchującą

przejawia zaburzenia pamięci.

To jakbym widział swój życiorys.Prosze o pomoc,co robić,iść do psychiatry?Nie chce zeby rodzice sie dowiedzieli,prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też doszukiwałam się wszystkich objawów psychotycznych u siebie (tzw. nakręcanie się). Niektóre z nich zaczęły się uaktywniać dopiero po przeczytaniu (co dla niektórych może wydawać się komiczne) interesującego mnie artykułu , szczególnie o schizofrenii. Drogi Ericu, nie zwlekaj z wizytą u psychiatry i nie zaniedbuj leczenia, tak jak ja to zrobiłam. Pozdrawiam i trzymaj się. :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eric nie diagnozuj się sam bo tylko się nakręcasz. Objawy psychozy i innych zaburzen i chorób psychicznych sa podobne i odróżni je najlepiej psychiatra. Do tego jeszcze piszesz że jesteś w 2 klasie l.o. - to wiek w którym organizm dosłownie szaleje. Twoje objawy mogą być zwykłą choroba traczycy. Objawy prawdziwego przypadku choroby tarczycy żeby nie było że zmyślam - łatwe popadanie w złość, OGROMNE problemy ze skupieniem się, rozdrażnienie, zmiany wagi. Dodaj do tego stresy kilka lęków i kompleksów - i masz z 100 diagnoz z każdej dziedziny medycyny. Co do psychozy to z tego co się orientuję chorzy na nią dowiadują się o niej od innych i są przekonani że inni się mylą a oni mają rację. Skoro tu piszesz to chyba psychozę można se darować. :)

Idź do lekarza pierwszego kontaktu. Oprócz tego do jakiegoś psychologa możesz się udać.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dopiero od jakiegoś czasu zastanawiam sie ze skoro parenaście osób mi juz mówiło:Eric,zmieniłes sie,Eric to,Erc tamto.Jesteś chory to moze cos w tym jest.Szukam psychologów,w moim mieście,jakieś poradnie ale jak wchodze na strone jest duży napis....cennik.Za wizyte musze płacić 100zł a z tym juz problem.Bede musiał poświecic kase bo to jest mniej ważne niz zdrowie psychiczne ale rodzice...oni by mnie zaraz po wizycie do zakładu psychiatrycznego do kawtanu wyslali bo taka jest ich wiedza o tych chorobach.Chory to dla nich psychol i koniec,jak Hanibal Leckter a jeszcze jak nazywa sie Eric to pewnie Eric Harris.Mam tego dość.Jak mam im powiedziec o terapii o moich problemach z psychiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eric jeśli chodzi o znalezienie psychiatry, czy psychologa nie musisz koniecznie korzystać z prywatnych tego typu usług. Poszukaj sobie w necie adresu odpowiedniego do Twojego miasta zamieszkania jakiejś Poradni Zdrowia Psychicznego - są to przychodnie refundowane przez NFZ gdzie całe leczenie jest w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×