Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

niech ktos powie czy jest jakies ryzyko laczenia anfarnil,paroksetyna,fevarin to byb ylo dobre kombo na natrectwa wlasnie dodalem fevarin

 

Fevarin czyli fluwoksamina jest NAJGORSZYM lekiem do miksow ze wzgledu na rozpierdol jaki robi z enzymami watrobowymi. CYP1A2 odpowiada za metabolizm klomipraminy wiec moze sie okazac ze masz we krwi dawke kilka razy wieksza niz bys chcial. wiec lepiej uwazac, bo mozesz sie nie obudzic kiedys

 

Fluvoxamine inhibits the following cytochrome P450 enzymes:[21][22][23][24][25][26][27][28]

 

CYP1A2 (strongly) which metabolizes agomelatine, amitriptyline, caffeine, clomipramine, clozapine, duloxetine, haloperidol, imipramine, phenacetin, tacrine, tamoxifen, theophylline, olanzapine, etc.

CYP3A4 (weakly) which metabolizes alprazolam, aripiprazole, clozapine, haloperidol, quetiapine, ziprasidone, etc.

CYP2D6 (weakly) which metabolizes aripiprazole, chlorpromazine, clozapine, codeine, fluoxetine, haloperidol, olanzapine, oxycodone, paroxetine, perphenazine, pethidine, risperidone, sertraline, thioridazine, zuclopenthixol, etc.

CYP2C9 (moderately) which metabolizes nonsteroidal anti-inflammatory drugs, phenytoin, sulfonylureas, etc.

CYP2C19 (strongly) which metabolizes clonazepam, diazepam, phenytoin, etc.

CYP2B6 (weakly) which metabolizes bupropion, cyclophosphamide, sertraline, tamoxifen, valproate, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Witam wszystkich, którzy biorą Anafranil, ewentualnie ta sama substancję pod inną nazwą. Ja od wczoraj zaczęłam brać ten lek. Wcześniej przez 5 tygodni brałam Escitil ale źle się czułam na tym leku i lekarz mi zmienił. Jak oceniacie te tabsy?

 

 

 

Hej

w jakiej dawce bierzesz? na co cierpisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Witam wszystkich, którzy biorą Anafranil, ewentualnie ta sama substancję pod inną nazwą. Ja od wczoraj zaczęłam brać ten lek. Wcześniej przez 5 tygodni brałam Escitil ale źle się czułam na tym leku i lekarz mi zmienił. Jak oceniacie te tabsy?

 

 

 

Hej

w jakiej dawce bierzesz? na co cierpisz?

Hej. Na razie zaczęłam od małych dawek. Wczoraj 5 mg, dziś i jutro 10 mg i stopniowo zwiększać po pół tabletki do 20 mg na dobę w dwóch dawka, po 10 mg rano i wieczorem. Cierpię na zaburzenia lękowe z derealizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Witam wszystkich, którzy biorą Anafranil, ewentualnie ta sama substancję pod inną nazwą. Ja od wczoraj zaczęłam brać ten lek. Wcześniej przez 5 tygodni brałam Escitil ale źle się czułam na tym leku i lekarz mi zmienił. Jak oceniacie te tabsy?

 

 

 

Hej

w jakiej dawce bierzesz? na co cierpisz?

Hej. Na razie zaczęłam od małych dawek. Wczoraj 5 mg, dziś i jutro 10 mg i stopniowo zwiększać po pół tabletki do 20 mg na dobę w dwóch dawka, po 10 mg rano i wieczorem. Cierpię na zaburzenia lękowe z derealizacją.

 

Ja biorę stosunkowo niedawno 7my tydzień , najpierw 50mg , potem 150mg, skutki uboczne będą zabójcze , ale wierz mi , że wsszystko minie,

Ja miałem :

- nasilenie wszystkich lęków

- suchość w ustach

- otumanienie, zmęczenie

 

Bierzesz bardzo małą dawkę, takę lekarz Ci zalecił? dawka terapeutyczna zaczyna się od 75mg/150mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN do 6 grudnia na pewno będę brać taka dawkę. 15 lat temu też brałam taka dawkę i lęki minęły.

 

-- 17 lis 2017, 12:34 --

 

Jest w ogole 10 mg anafranilu w tabletce ? Zapytaj go

 

-- 23 lis 2012, 17:01 --

 

Jest w ogole 10 mg anafranilu w tabletce ? Zapytaj go

Tak, jest. Lekarka mi przepisała tabletki 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady pod względem leków. Jestem w szpitalu. Aktualnie dostaję 225 Anafranilu + 20mg Olanzapiny. Teraz będę miał przejście ze zwykłego Anafranilu do tabletek o przedłużonym uwalnianiu.

 

Wcześniej brałem duloksetynę, paroksetynę i wenelaflaksynę. Jedynie ta 3cia sprawiła, że tydzień była bardzo duża poprawa.

 

Mam zdiagnozowaną depresję, natomiast mam wysoce niespecyficzne objawy. Otóż czuję bez przerwy swojego rodzaju ból wewnętrzny zlokalizowany w klatce piersiowej. Nasila się on od 5/10 (teraz przy tej dawce Anafranilu jest zazwyczaj 5,6/10) do 8,9/10, gdzie 10 to nie do wytrzymania. Ten ból jakby odgradza mnie od świata, sprawia, że nie potrafię się niczym cieszyć, ani nie czuję właściwie nic poza tym bólem.

 

Oprócz tego moim głównym objawem jest brak energii. Na klomipraminie było kilka dni poprawy, gdzie miałem trochę więcej energii i czułem coś poza bólem.

 

Już 8smy tydzień Anafranilu, więc jak mniemam jego właściwe działanie powinno już mieć miejsce.

 

Moje pytania to:

- jaka jest różnica między Anafranilem a Anafranilem SR

- co sądzicie na temat ewentualnego łączenia klomipraminy z wellbutrinem? Ten drugi pomógł mojemu ojcu wyjść z depresji, choć moje objawy są zupełnie inne niż on miał; boję się ataków padaczkowych, gdyż dostałem ataku kiedy dostałem doraźnie tisercin

- jakie jeszcze połączenia mogły by mieć sens na moje objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno anafranil to najsilniejszy lek na natręctwa mysli i lęki, to prawda?

 

 

zdecydowanie!

Brałem 15lat paro 60mg, ale przestawał działać już tak mocno,

TLPD biorę 2 pełnie miesiące i w końcu moge napisać swoją recenzję:)

 

PLUSY-

fobia, nerwica lękowa 90% skasowana

depresja, wahania nastroju - skasowane

przymulenie, otępienie- minęło po miesiącu

 

Pozdostał

-lekka suchość w ustach

- natręctwa myślowe, choć po miesiącu skasowane w 10%...a po dwóch miesiącach ..30%

 

Lekarz mój znów okazał się geniuszem . Kazał nie zmieniać dawki150mg i mówił że natręctwa są najtrudniejsze i trzeba minimum 3 MIESIĄCE!

więc pokornie biorę i za miesiąc wizyta u lekarza.

Ciesze się , że zabronił mixów tylko solo ten lek.

 

A wszystkim , którym paro się wypaliło jak mi, polecam TLPD, bo oprócz serotoninki daje tez po nordrenalinie

Efekt?

Nie ma takiego przymulenia , jest się żywszym, koncentracja się poprawia - choć trzeba 2 miesiące czekać na pełny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno anafranil to najsilniejszy lek na natręctwa mysli i lęki, to prawda?

 

 

zdecydowanie!

Brałem 15lat paro 60mg, ale przestawał działać już tak mocno,

TLPD biorę 2 pełnie miesiące i w końcu moge napisać swoją recenzję:)

 

PLUSY-

fobia, nerwica lękowa 90% skasowana

depresja, wahania nastroju - skasowane

przymulenie, otępienie- minęło po miesiącu

 

Pozdostał

-lekka suchość w ustach

- natręctwa myślowe, choć po miesiącu skasowane w 10%...a po dwóch miesiącach ..30%

 

Lekarz mój znów okazał się geniuszem . Kazał nie zmieniać dawki150mg i mówił że natręctwa są najtrudniejsze i trzeba minimum 3 MIESIĄCE!

więc pokornie biorę i za miesiąc wizyta u lekarza.

Ciesze się , że zabronił mixów tylko solo ten lek.

 

A wszystkim , którym paro się wypaliło jak mi, polecam TLPD, bo oprócz serotoninki daje tez po nordrenalinie

Efekt?

Nie ma takiego przymulenia , jest się żywszym, koncentracja się poprawia - choć trzeba 2 miesiące czekać na pełny efekt

jak juz wspominalem mi paro przestalo dzialac po 3 latach, czuję się teraz okropny, obsesje myslowe ze juz z tego nie wyjde, doszla depresja mocna, natrectwa myslowe chyba najgorsze, od nich sie wszystko zaczelo 10 lat temu wraz z atakiem paniki przez nie wtedy... teraz nikt mi nie odstawil paro, biore nadal, a jakas prywatna psychiatra dodala mi tylko pregabaline, po kilku dniach dzis moze troche mniejszy lęk ktory mam calymi dniami, czy moze byc tak ze jak natrectwa to napedzają to po tym minie depresja i lęk, a natrectwa będą, bo ciezko mi w to uwierzyc, z gory dzieki za odpowiedz

 

-- 26 lis 2017, 15:04 --

 

bierzesz to z czyms co dziala na serotonine czy to tez na nią dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno anafranil to najsilniejszy lek na natręctwa mysli i lęki, to prawda?

na natręctwa dosyć skuteczny w odpowiedniej dawce , jednak lek bardzo siermiężny jeśli chodzi o dotkliwość uboków .

Joker a co aktualnie łykasz na poprawę zdrowia ?

aktualnie nadal paro ktore juz nie dziala od chyba poltora miesiaca albo wiecej, doraznie cloranxen 10mg, i od kilku dni pregabalina, moze dzis lekko mniejszy lęk calodniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joker ZDECYDOWANIE odstawiłbym paro i wszedł z biegu na Esci .Pregę brał dalej jak bierzesz dotąd .

Miałem podobnie na Paro . Brałem 4 lata i siadła . Przeszedłem na zakładkę na Esci , był to dobry wybór .

escitalopram pobudza podobno, nie wiem czy to dobre dla mnie, na te mysli i lęk... psychiatra mi to odradzila ostatnio, bylem prywatnie ale ona malo co kumala... kiedys kilka dni bralem mozarin, ale tak mnie wykrecilo w nocy ze ze strachu odstawilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kilka dni bralem mozarin, ale tak mnie wykrecilo w nocy ze ze strachu odstawilem...

 

bo to się zaczyna brać z głową delikatnie na zakładke z paro .

Ja zaczynałem z esci ( będąc na paro ) od 2,5 mg .

Dziś już łykam samo Esci ( paro odstawiłem ) 2,5 roku w dawce 10-12,5 mg . Na początku lek może pobudzać , potem przymulac , czasem działać bez zarzutów , ale lepsze to niż siedzenie na leku , który nic nie pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, ze szpitalami psychiatrycznymi też nie mam dobrych wspomnień .

Pacyfikuja równo , napierdzielają lekami ile się da , nie podchodza indywidualnie , podmiotowo do pacjenta .

Fabryka .

Rozumiem ,żę są wypadki kiedy trzeba sie połozyc , ale to ostateczność .

Joker , mówię Ci POSTAW się lekarz na miejscu i powiedz je ,ze walisz w to Paro i chcesz tutaj zaraz Esci , a nie Ty jak zimna klucha łyaksz co tylko Ci wypisze .

Widzisz sam , czytasz Forum , ogarnij Temat , bądż facetem i postaw się , bo obecnym sposobem( na którym jedziesz ) , to będziesz tylko jęczał i nic poza tym .Ja wiem ,że Ci ciężko , bo ja to przechodziłem , ale musisz próbować , męczyć konia lekarz , szukac innych rozwiąząn niż paro ( jest jeszcze antylękowy spamilan i wiele innych ) . Jak będziesz choć minimalnie twórczy to coś znajdziesz dla siebie , co zaskoczy da ulge i postawi na nogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×