Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Głównie tak, jednak czytałem, że dobrze radzi sobie też z ciężką depresją, a i lękowcy z nerwicowcami chwalili sobie takie połączenie.

Gdzieś, ktoś tu na forum opisał dokładniej mechanizm tego połączenia, o ile dobrze pamiętam podniesienie poziomu dopaminy w określonym rejonie mózgu, chyba w korze czołowej, ale nie udało mi się tej wypowiedzi odnaleźć i być może wcale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej w to wątpię ,że zwiększa poziom dopaminy , zresztą mowa o jakich dawkach ? chyba,że się grabarz wypowie to może uwierzę

Atypowe neurolepy blokują rec. 5-HT2a w szlaku nigrostratialnym zmniejszając objawy uboczne (głównie EPSY), będące wynikiem blokowania rec. D2 w tym samym obszarze.

Ilustracją z książki S. Stahla:

 

figure%2B2.png

 

antipsychotic-agents-82-638.jpg?cb=1425106457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe nie wiedziałem o tym jak chodzi o olanzapine , ja pobieram 20 mg fluoksetyny aktualnie zamiast 75 mg klomipraminy i na razie jestem zadowolony bo bardziej mnie aktywizuje , jestem ciekawy efektów za dwa miesiące czasu, w zakresie natręctw myślowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś seronil nie pomógł mi biorę od miesiąca sulpiryd 100mg lekarz rodziny przepisał mi pomaga na nerwice natręctw psychiatra kazała zwiększyć dawkę o 50mg więcej czyli 150 mg w ciągu dnia a wieczorem mam brać lerivon 30mg na noc bo nie potrafiłem spać bo przez miesiąc brałem relanium teraz czuje się brak mi emocji z świata ten cały świat który mnie otacza jest zobojetniały te sprawy które mam do załatwienia były dla mnie obojętnie jakby pogodziłem się z depresją nawet własną śmiercią przez co tak się czuje potrzebuje pomocy czy ja umrę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile brałeś ten seronil bo ten lek ponoć może zaskoczyć po 1.5-2 miesiącach nawet. Ja też mam już drugie podejście do niego, tym razem biorę go razem z olanzapiną no i mam nadzieję, że poprawi nastrój i pobudzi do działania. Wcześniej za krótko go brałem, żeby stwierdzić czy będzie działał czy nie. Ogólnie to ponoć dobry lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga na natręctwa myśli i depresję a na lęk i niepokój to pewnie są lepsze leki. Z tym, że na likwidację natręctw trzeba trochę dłużej poczekać niż na działanie antydepresyjne. Sam biorę ten lek i mam nadzieję, że niedługo depresja minie. Ale nie mam pewności niestety czy mi pomoże. Na to liczę ale jak będzie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale chyba bardziej by pomogły leki jak paroksetyna, klomipramina, amitryptylina, doksepina, opipramol, citalopram. Ale z fluoksetyną też możesz spróbować. Myślę, że też może pomóc w takim przypadku jeśli depresja i lęk są spowodowane przez natrętne myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie powinien być efekt? Czy 25 dni to jeszcze za krótko?

 

-- 06 lis 2017, 09:54 --

 

4 tydzień już biorę fluo, na razie zero efektu

Może za mała dawkę bierzesz. Ja zażywałem 60 mg, ale nic też mi to nie dawało.

Biorę 40 mg od wczoraj

 

-- 06 lis 2017, 09:59 --

 

a jesli depresja i lęki są powodowane przez natretne impulsywne muyslenie?

No możesz też testować do wysokich dawek np. 80 tak jak pisał kolega

 

-- 06 lis 2017, 10:00 --

 

Jest różnica między 40mg, a 60mg? Kiedyś byłem na 40mg, ale nigdy nie brałem wyższej dawki.

 

Chce powrócić do fluo, bo pamiętam, że działa na mnie tak delikatnie, jakby w tle.

Nie aż taka jak z 0 mg w porównaniu do 20 mg ale jakaś jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te rady panowie, jednak dzis przed wyjsciem ze szpitala poprosilem jeszcze moją lekarkę o zwiekszenie paro z 40 na 60, czy to może coś zmienic i wroci mi dobre samopoczucie jak na paro jeszcze z 3 tygodnie temu? do tego mam brac wieczorem 2mg risperidonu, kurcze nie wiem co robic... czy ten risperidon to dobry pomysl, biorę go ponad tydzien do paro, i w sumie moze jakby mysli hmm troooszeczke spokojniejsze, ale jakby zaczela mnie glowa bolec, a same zle opinie o tym leku widzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten risperidon to dobry pomysl, biorę go ponad tydzien do paro, i w sumie moze jakby mysli hmm troooszeczke spokojniejsze, ale jakby zaczela mnie glowa bolec, a same zle opinie o tym leku widzialem...

joker27, nie wiem jak Ty masz ustawione leczenie poszpitalne , ale dla mnie Rispo to samo zło .

Miałem po tym gównie takie depresje ,że ho ho .Nie od razu , ale tak po ponad 2 tygodniach zaczeło się . Są lepsze leki na lęki i wyciszenie . Tylko teraz sobie nie wkręcaj ,,,

Dużo jeszcze zależy od dawki Rispo i obstawionej dawki SSRI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×