Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sprawa techniczna


zagubiony31

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie czy wizyta u psychologa/psychiatry w dużej firmie w której często pracodawcy zapewniają opiekę zdrowotna pracownikom może stworzyć pewne problemy w przyszłości? Chodzi mi o "bałagan w papierach". Zastanawiam się nad wizyta tylko nie wiem czy wybrać właśnie takie bezpłatne dla mnie miejsce wizyty czy jednak poszukać czegoś odpłatnie prywatnie bez narażenia się na mieszanie sobie w papierach. NFZ jakoś mnie odstrasza i tam to już wgl chyba bym nie poszedł ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie obowiązuje tajemnica lekarska, psycholog/psychoterapeuta też jest zobligowany do zatrzymania wszystkiego co usłyszy dla siebie. Jednak w praktyce to firma jest pracodawcą tego psychiatry/psychologa, więc może być różnie. Jeżeli Cię stać to wybierz wizytę prywatną u kogoś neutralnego. Wizytę na NFZ bym też rozważył na Twoim miejscu, bo wbrew pozorom nie taki straszny diabeł jak go malują. Większość specjalistów przyjmujących na NFZ ma również swoje prywatne gabinety. Różnica jest związana z dostępnością (termin) i tym ile NFZ płaci takiemu specjaliście od jednego pacjenta, a ile wyciąga on podczas prywatnej wizyty. Niektórzy specjaliści podczas wizyty na NFZ są opryskliwi, aroganccy i chcą jak najszybciej spławić pacjenta, a podczas wizyty prywatnej zamieniają się w istne anioły, to też się zdarza. Jednak jeśli trafisz na profesjonalistę to potraktuje Cię poważnie bez względu na to gdzie Cię przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ślad wizyty pozostaje, ale powątpiewam, żeby zwykła konsultacja psychologiczna albo przebyty epizod depresyjny były w przyszłości czynnikiem, który zaważyłby na wydaniu niekorzystnego pozwolenia czy wyeliminowaniu Cię z pracy. Jeżeli mocno się tego obawiasz to wybierz po prostu wizytę na NFZ- nie jest tak tragicznie jak mogłoby się wydawać- albo gabinet prywatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×