Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ze wględu na potencjał uzależniający alprazolamu powinno się go brać na to, na co został on dopuszczony do obiegu farmaceutycznego - na lęki. I nic więcej.

 

Kwestia tkwi w psychice, nigdzie indziej. Pamiętam jak na obozie sportowym nie mogłem usnąć i poszedłem do pielęgniarki, by wziąć coś na sen. Dała mi tabletkę, łyknąłem, położyłem się i natychmiast usnąłem.

 

Dopiero zwierzając się mojej matce jakiś czas później, powiedziała, że dostałem zwykłą polopirynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie prawien tak samo jak Xanax dziala Nervomix. A jak nie wiedzialam co to jest nerwica a mialam jazy to ani xanax nie pomagal, ani asertin, ani clonazepamum. Czasem sie zastanawiam czy te leki to nie pic na wode. Takie placebo, wiecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Xanax sr 0,5 przez 7 dni na dostawkę do Veraxinu. Mieszanka piorunująca, od xanaxu ból głowy i totalne wyczerpanie. Ale ta dawka podobno byla za duża i za długo, wiec w pojedyńczych przypadkach może zadziała inaczej. Mam też normalny nie sr 0,5 do podzielenia w razie ataku paniki, ale mój lęk przed lekami był zawsze silniejszy, więc jeszcze go nie wypróbowałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isj, przyczyny bezsenności są różne, więc nie masz racji twierdząc, ze alprazolam nie ułatwia zasypiania. Jeśli niemożność zaśnięcia ma podłoże nerwicowe lub lękowe Afobam/Xanax zadziała lepiej niż leki typowo nasenne.

 

Na bezsenność cierpię od 10 lat, przetestowałam wszystkie możliwe leki nasenne oraz antydepresyjne i stwierdzam z całą stanowczością, ze alprazolam usypia mnie najskuteczniej. Nie byłam w stanie zasugerować się jego działaniem nasennym, bo biorąc ten lek nie miałam pojęcia, ze tak na mnie zadziała. Przed zaśnięciem mam zawsze natłok myśli i wewnętrzny niepokój, a leki typowo nasenne powodują u mnie efekt odbicia. Afobam brany na noc wywołuje w moim przypadku uczucie spokoju i zadowolenia, co skutkuje natychmiastowym odpłynięciem w sen.

 

Nie znaczy to rzecz jasna, ze usypiam się na co dzień benzo. Aby zasnąć potrzebuje niestety kombinacji leków, np mianseryny i trazodonu, lub mianseryny i lewomepromazyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilam teraz Zomiren SR 05, mg zamiast Xanaxu SR 0,5 mg ale tylko dorznie, juz nie chce sie bawic w ciągle branie lekow, juz jest na tyle dobrze ze mną ze nie musze...

 

Na pierwszej stronie wyczytalam ze leki na depresje nie uzalezniaja i Zomiren tez nie ? :lol: Ponoc Zomiren to to samo co Xanax a Xanax uzaleznia zajebiscie mocno.

 

p.s. To Zomiran jest na depresje? ja go mam na ataki paniki/lęku . Nigdy nie slyszalam o leczeniu depresji takim lekiem... napewno nie jest to lek do brania na dluzsza mete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,zomiren to to samo co xanax,i na pewno uzaleznia.Tez go biore,jest on glownie na leki,ale na ulotce jest napisane,ze dziala tez lekko przeciwdepresyjnie,jednak nalezy go stosowac tylko doraznie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ile placilas za xanax 0,5 SR?ja kupuje afobam0,5 i place 25zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren i Xanax bardzo uzależniają. Ale są faktycznie leki na depresję które nie uzależniają. Z tych co brałaś to takim jest Asentra (to samo co Zotral, Zoloft czy Setaloft).

 

[Dodane po edycji:]

 

A co do depresji - to alprazolam (niezależnie czy pod nazwą Zomiren czy Xanax) to jest benzodiazepiną. Przede wszystkim na lęki. Ale dość wyjątkową benzodiazepiną bo faktycznie wpływa pozytywnie na nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Namiestnikiem. Benzodiazepiny są lekami przedewszystkim na lęki. Asentra wiem, ze nie uzaleznia, dlatego bralam 'na stałe' :smile: Nie polecam nikomu jeść Xanaxow, Zomirenów i innych benzo dłużej niż miesiąc bo sie mozna po uszy zakopac. Zresztą najlepiej dzialają doraznie.

Grubciu- u mnie Xanax SR 0,5mg kosztuje w granicach 30-35 zl, a za Zomiren SR 0,5 mg zaplacilam 18 zl. Spora roznica ceny,a ten sam sklad i ilosc kapsulek. Poprostu Zomiren jest made in Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore afobam doraznie 0.25 mg bo inaczej nie dalabym rady chodzic na zajecia oprocz tego biore anafranil 10mg rqaz na dobe. na wakacjach mialam 3 miesiace przerwy a przedtem bralam 8 miesiecy te tabletki i wszystko bylo ok. niewiem czy jestem uzalezniona czy nie ale nie przeszlabym studiow gdyby nie afobam. mysle ze sa to male dawki a jak mam wybierac: nie brac tabletek czy studia to wole studia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni biorę Zomiren 0,5 mg - wspaniałe uczucie. Rozluźnia, uspokaja, nawet przestaję bać się wychodzić z domu. Co dziwne - pomaga mi na moją psychozę - pozwala mi nie przejmować się Nimi :)

Honey_lady - chyba przepłaciłaś, ja za ten lek zapłaciłam 10 zł z groszami - może dlatego, że na recepcie miałam napisane, że moja choroba jest przewlekła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren zwykły 0.5 działa około 7h i po tym czasie w szybkim tempie znika z organizmu.Natomiast Zomiren 0.5 ale SR to lek o przedłużonym uwalnianiu,Czyli działa znacznie dłużej niż zwykły 0.5.Tym samym może być droższy (chociaż osobiście nie sprawdzałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×