Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.


mefiboszet

Rekomendowane odpowiedzi

Subtelnie działa ten lek ( olanzapina ), na 5 mg prawie w ogóle nic nie czułem. Na 10 mg dopiero coś tam poszło. Na schizy wątpię, że taka dawka by pomogła komuś. Miałem efekty uboczne przez parę dni zwłaszcza po zwiększonej dawce ale na szczęście minęły i już parę dni spokój. Jeśli chodzi o działanie to zauważyłem jedynie lepszy humor ale nie cały czas niestety no ale przynajmniej już nie mam takich stanów depresyjnych jak wcześniej więc to chyba tylko efekt uboczny tego leku był. Senności za dnia też nie mam, jedynie po wzięciu leku wieczorem megasenność. Rano o 4-5 i w dzień mam dużo energii. Zauważyłem też chęć kontaktu z ludźmi, więc może pomoże mi to się jakoś ogarnąć w sensie znaleźć pracę, wyprowadzić się od rodziców. Nerwicy niestety nie leczy, natręctw, ataków paniki, histerii ale zacząłem też brać paroksetynę, może ona to zwalczy. Urojeń ksobnych też nie leczy. Jestem też ciekaw czy psychiatra mi zwiększy dawkę olanzapiny do 15mg czy 20, byłoby nawet fajnie bo tak jak już pisałem lek ten działa ale subtelnie bez rewelacji póki co. A większe dawki to już w ogóle postawiły by mnie na nogi i wprowadziły w obroty heh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a narzekałeś że za duża dawka olanzapiny miałeś. Nie ma co też skakać odrazu na największą/najlepszą działającą dawkę, lepiej sobie "zostawić coś na później", jak się tolerancja wyrobi, chyba że zaburzenia psychotyczne tego wymagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedź rozumiem kazdy dziala inaczej i w jednym jest lepsze a w drugim słabsze, swoją drogą ten amisulpryd ponoć pobudza, ciekawe jak to działa no ale narazie wypróbuje tą olanzapine z parę miesięcy jeszcze. Nie będę przecież zmieniać co chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko i tak nie zażywam go,przynajmniej narazie, może kiedyś będzie mi dane go spróbować. A wiesz co to jest działanie sedatywne? usypiające? Na moje zaburzenia? ja mam objawy ,, schizofreni bez fazy ostrej '' coś takiego mówił psychiatra. Czyli pewno chodzi o te negatywne objawy schizofreni. W przyszłym tygodniu znów będzie, co mnie osobiście cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec trzeba miksowac je z jakimis antydepresantami bo one raczej niemaja na zadanie nastroju podnosic ;p szkoda tylko ze niektore obnizaja

w sumie na manie jakies to jest dobre ale jak ktos niema to zwyczajnie go przeciwmaniakalne działanie wpedzi w depresje

Z tego co czytałem to przykładowo, gdy próbowano zbić manię haloperidolem, to potem często depresja się pojawiała. Natomiast, gdy stosowano kwetiapinę, nie występowała depresja. Właśnie dlatego kwetiapina jest zarejestrowana do CHAD. Zbija manię, ale równocześnie nie powoduje depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec trzeba miksowac je z jakimis antydepresantami bo one raczej niemaja na zadanie nastroju podnosic ;p szkoda tylko ze niektore obnizaja

w sumie na manie jakies to jest dobre ale jak ktos niema to zwyczajnie go przeciwmaniakalne działanie wpedzi w depresje

Z tego co czytałem to przykładowo, gdy próbowano zbić manię haloperidolem, to potem często depresja się pojawiała. Natomiast, gdy stosowano kwetiapinę, nie występowała depresja. Właśnie dlatego kwetiapina jest zarejestrowana do CHAD. Zbija manię, ale równocześnie nie powoduje depresji.

A olanzapiną wiesz moze? co do haloperidolem to calkiem mozliwe bo to ciezki neuroleptyk a kweta delikatny chybaa jesli cchodzi o dzialanie przeciwpsychotyczne

Nie ma co się zbytnio tym sugerować, bo neuroleptyki różnie mogą działać na nastrój. Mnie np. sulpiryd wbijał w glebę, risperidon pobudzał w pozytywnym sensie.

no właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×