SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
205
59%

Nie
83
24%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 345

przez rolosz 11 sie 2017, 21:29
Heather, dobre ;) W sumie to do anhedonii może i dałoby się przywyknąć, chciałbym trochę większego napędu. Ale chcieć to ja sobie mogę ;) Będę próbował z większą dawką. Pogadam z lekarzem jak to widzi.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez Heather 11 sie 2017, 21:49
Jak się o niej nie myśli, to fakt, da się. Czasem czuję, że mam atak paniki... Taki atak na Zolofcie jest czymś mistycznym :lol: Bo nie czujesz lęku, tylko masz wrażenie, że on jest w pobliżu, ale nie może się przebić. Czujesz się nieswojo... Ale zaraz się otrząsacz i idziesz normalnie pracować i żartować z ludźmi albo robić obiad dla męża :P Jak sobie zaczynasz myśleć, że zaraz zwariujesz, to pojawia się też myśl "no i co z tego?" i idziesz oglądać filmiki na YT. Ot tak to wygląda, To nie jest stan idealny, ale najlepszy jaki mogę teraz mieć. Muszę się z tym pogodzić. Mój lekarz wraca z urlopu dopiero we wrześniu, więc jakoś muszę sobie to sama we łbie poukładać.

A jak się objawia u ciebie brak napędu? Bo jak siedziałam na zwolnieniu to też średnio mi się cokolwiek chciało. Dopiero jak wróciłam do pracy = mam cel, który muszę wykonać, to napęd się sam pojawił.

przez Dominik_wot 11 sie 2017, 21:53
Heather napisał(a):Powiem tak, anhedonię mam całkiem sporą, ale nie odczuwam braku napędu czy przymulenia. Tak na co dzień jest okej, wstaję, idę do roboty, jem i śpię normalnie. Dopiero jak zacznę kminić, że zamieniam się w zombie to staje się to mało przyjemne :P Ta anhedonia jest jednak zupełnie inna niż przy depresji. W depresji była totalnie obezwładniająca, przy Zolofcie jest wysokofunkcjonująca. Na niższych dawkach cały czas czułam anhedonię depresyjną, po wejściu na 150 mg poczułam "mam wyjebaną" moc sertry ;) i stąd wiem, że to dobra dawka. Coś za coś. Jak mam wybierać, wolę Zoloft. Myślę, że idealnie oddaje to ten komiks ;)

Obrazek

a mnie wyższe dawki zamuliły że tylko bym spał ...
ps. ten obrazek wcale nie jest k*rwa śmieszny!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prima 11 sie 2017, 21:56
Anhedonia na dłuższą metę zaczyna obezwładniać.U mnie przeszła w wahania nastroju a właściwie w jego spadki.3 miesiące wspierałam się sulpirydem.Trochę pomagał ale się "wypalił".O dodatkowych kilogramach nie wspomnę.Wczoraj na wizycie u psychiatry dostałam do sertraliny /biorę 150mg od pół roku/ stabilizator nastroju tegretol.Wzięłam od razu a dziś jestem już po dwóch dawkach 100mg .Działanie poczułam od razu.Nie ma anhedonii i nie było dziś spadku nastroju.Jeśli ma tak to działać dalej to jestem za.

przez Heather 11 sie 2017, 22:09
Też uważam, że nie jest śmieszny... Ale lepsze to niż depresja. Wszystko jest lepsze niż depresja...

Prima napisał(a):Anhedonia na dłuższą metę zaczyna obezwładniać.U mnie przeszła w wahania nastroju a właściwie w jego spadki.3 miesiące wspierałam się sulpirydem.Trochę pomagał ale się "wypalił".O dodatkowych kilogramach nie wspomnę.Wczoraj na wizycie u psychiatry dostałam do sertraliny /biorę 150mg od pół roku/ stabilizator nastroju tegretol.Wzięłam od razu a dziś jestem już po dwóch dawkach 100mg .Działanie poczułam od razu.Nie ma anhedonii i nie było dziś spadku nastroju.Jeśli ma tak to działać dalej to jestem za.

To ciekawe co piszesz. Czy zniesienie anhedonii powoduje powrót też tych negatywnych uczuć?

przez Prima 11 sie 2017, 23:03
Otóż nie, cały dzień byłam delikatnie wyciszona ale pogodna.Miałam w południe stresującą sytuację i nie dopadł mnie ani gniew ani rozdrażnienie a na to się zanosiło.Tak zareagowałabym jeszcze dwa dni temu i zagryzłabym to alprazolamem bo tak ostatnio zaczęłam robić.Cały dzień czułam się "normalna".Czyżby stabilizator naprawdę zadziałał?

przez Prima 11 sie 2017, 23:03
Otóż nie, cały dzień byłam delikatnie wyciszona ale pogodna.Miałam w południe stresującą sytuację i nie dopadł mnie ani gniew ani rozdrażnienie a na to się zanosiło.Tak zareagowałabym jeszcze dwa dni temu i zagryzłabym to alprazolamem bo tak ostatnio zaczęłam robić.Cały dzień czułam się "normalna".Czyżby stabilizator naprawdę zadziałał?

-- 12 sie 2017, 15:23 --

Trzeci dzień na sertralinie z tegretolem.Jest dobrze.Biorę rano i w południe.Żadnego zmulenia ani senności.Utrzymuje się pogodny nastrój.

przez vvcadavera 13 sie 2017, 01:12
Mam do odstąpienia lek asentra 50mg
Mnie nie służy.
vvcadavera@tutanota.com
chad, bordeline, osobowość dyssocjalna, politoksykomania
Pirybedyl 50mg, Topiramat 150mg, Kwetiapina 50mg, clonazepam, bromazepam, lorazepam, relanium, alprazolam, zolpidem
wcześniej: moklobemid, bupropion, opipramol-świetne leki
escitalopram, duloksetyna, pregabalina-gówno

przez Heather 13 sie 2017, 11:44
U mnie po odpoczynku, humor nieco lepszy, tj mniej mi doskwiera anhedonia. Mam motywację do działania. Jednak czynniki zewnętrzne mocno oddziaływują na samopoczucie :P
Inna rzecz, że przez ten długi weekend zdecydowałam się brać na noc 5 mg cloranxenu - lekarz powiedział, że to mi dobrze zrobi na wyciszenie układu nerwowego i miał rację.

przez Prima 13 sie 2017, 12:08
I ja dobrze wspominam cloranxen. Doskonale mnie wyciszał i nie otumaniał.Brałam go również w dzień i tolerowałam go bardzo dobrze.Nie brałam wtedy nic innego tylko nim się doraźnie wspierałam.Nie spowodowało to uzależnienia mimo,że brałam go dość długo.

przez marka 13 sie 2017, 15:58
inez3 napisał(a):U mnie w końcu chyba ta prega zaskoczyła. Jeszcze rano po porannej dawce troche jestem zakręcona, ale jes lepiej. Nastrój ok. Jest dokładnie tak jak mowil mój lekarz. Zobaczymy jak dalej. Mam tą prege brać kulka tygodni, a potem juz sama sertra znów. Jestem dobrej myśli.

Witam ;-)
Widze ,że powrót... zaczynałyśmy razem Wenlafaksynęę. Tobie się polepszyło a mi śrenio ;-).
Po roku lekarz zmienił mi na Zoloft.... i jest lepiej, tzn. było ... Ostatnio znowu mam kiepski okres, mam straszne napięcie, senność, i momentami znowu lęki. Kurcze nie wiem o co chodzi , bo pół roku było naprawdę super. W międzyczasie przeszłam psychoterapię roczną, wspomagając sie lekami , ale niestety póki co nie udało mi sie zejsc do zera. Wszystko jakoś dalej niestabilnie. Okazało sie również ,ze mam niedoczynność tarczycy... nie wiem czy to wszystko nie zazębia się .
Jestem póki co na 75 mg Zoloft , nie dałam rady wejsc na 100. ale od tygodnia mam kosmiczny zjazd, jak pisałąm powyżej, drżenia mięśni , nogi jak z waty, jakas gonitwa mysli tez... :-(
Jutro dzwonię do mojego lekarza, mam z nim naprawdę wspaniały kontakt, on słucha co do niego mówię... i ja słucham jego zaleceń ( przynajmniej się staram ;-) )
Pozdrowienia i dużo zdrowia

przez vvcadavera 13 sie 2017, 23:14
posiadam zbędne opakowanie leku
Asentra 50mg długa data ważności lek świeżo zakupiony ale jednak nie chce brać SSRI
Jeśli ktos byłby zainteresowany nabyciem leku proszę pisać na maila
vvcadavera@tutanota.com
chad, bordeline, osobowość dyssocjalna, politoksykomania
Pirybedyl 50mg, Topiramat 150mg, Kwetiapina 50mg, clonazepam, bromazepam, lorazepam, relanium, alprazolam, zolpidem
wcześniej: moklobemid, bupropion, opipramol-świetne leki
escitalopram, duloksetyna, pregabalina-gówno

przez kondzioo 14 sie 2017, 17:25
Witam, mam pytanie czy mniejsze dawki sertraliny do 100 mg spiduja a wieksze 150-200 uspokajaja ? bralem 100 i 150 teraz biore i tak jakby mnie uspokajalo a 100 taki bylem naspidowany czy tak jest ?

przez Heather 14 sie 2017, 18:12
Moim zdaniem lek w wyższej dawce zaczął lepiej działać i wyciszył ci lęki. Dobrze dobrana dawka nie powinna ani spidować ani zamulać.

Sortuj wg