Relaksacja Jacobsona

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Relaksacja Jacobsona

przez Biedrona20 12 sie 2017, 10:00
Witam. Mógłby sie ktoś wypowiedziec kto stosuje relaksacje jacobsona?
Moje ciało jest bardzo spięte i postanowiłem spróbować lecz nie czuje rozluznienia mieśni.
Polega to na tym żeby napiąć dane mieśnie przez kilka sekund i niby powinno nastąpić rozluźnienie. ale wcale tego rozluznienia nie czuje, ciało dalej jest spięte
Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?

Relaksacja Jacobsona

przez Metamorphosis 12 sie 2017, 11:05
Sam jeszcze tego nie stosowałem, lecz chyba spróbuję. Podobno na efekty trzeba jednak poczekać jakiś czas, wykonując ćwiczenie przynajmniej raz dziennie.
E di notte
e di notte
per non sentirti solo
ricorderai
i tuoi giorni felici

Relaksacja Jacobsona

przez wiejskifilozof 12 sie 2017, 12:53
Pachnie mi czarną magią z Beninu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Relaksacja Jacobsona

przez SCF 12 sie 2017, 23:58
Stosowalem to jakis czas lecz na mnie to nie dzialalo wcale a nawet pogarszalo moj stan.NIE POLECAM takiego bullshitu jakim jest relaksacja. Moja byla niedorobiona pozal sie Boże psycholog opiewala tę metodę. Jakbym mogl to bym tę babę z robory na zbity ryj wywalił...
SCF

Relaksacja Jacobsona

przez ( Dean )^2 13 sie 2017, 00:29
Zdaje się że relaksacje to metoda o naukowo udowodnionej skuteczności,sam stosowałem ale chyba nie Jackobsona.Coś tam pomagało.
Najgorszy jest wiatr.

Relaksacja Jacobsona

przez SCF 13 sie 2017, 15:07
Ja jacobsona stosowalem i nie pomagal absolutnie nic.
Troche pomagał mi trening Schulza ale w momentcach bardso silnych leków to i to nie pomagało. Relaksacja na nerwice to jest tylko marnej jakosci półśrodek . to tak jakby miec zapalenie wyrostka i brac na to leki przeciwbólowe
SCF

Relaksacja Jacobsona

przez HAniaa 14 sie 2017, 20:55
A ja lubię trening Jacobsona i często go stosuje - zwykle pomaga mi wyluzować i rozluźnić mięśnie. Zawsze sobie obiecuję, że zacznę regularnie go stosować, żeby dojść do perfekcji, ale jakoś nie mogę się zebrać. Trening Schulza też mi się zdarzyło stosować, ale on już wymaga moim zdaniem więcej wysiłku i czasu - ale po nielicznych próbach widzę w nim duży potencjał:) Mój problem z napiętymi mięśniami trwa od wielu lat - praktycznie non stop któreś mięśnie mam ściśnięte i albo nie mogę przełykać, albo oddychać, albo wszystko na raz. Moim zdaniem warto stosować:)

Sortuj wg