Brak przyjemności

Subforum tematyczne związane ze schizofrenią. W tym miejscu można dyskutować na tematy związane z zaburzeniami schizofrenicznymi, psychozami etc.

Brak przyjemności

przez damian22 12 lip 2017, 18:06
Witam. Czy to normalne, żeby neuroleptyki powodowały całkowity brak odczuwania przyjemności? Każdy dzień to cierpienie. Lekarze musieli się pomylić z dawkami leków.

Brak przyjemności

przez Kalebx3 12 lip 2017, 18:15
Czy to normalne, żeby neuroleptyki powodowały całkowity brak odczuwania przyjemności

myslę ,że mogą dawać takie objawy , szczególnie jeśli ich dawki są wysokie ,,,i nawet po odstawieniu neuroleptyków może byc jeszcze długo lipa ,,, ale to tylko " może ". Każdy ma inaczej . Ja z reguły staram się nie sięgać po neurozjebki , ale wiesz moje schorzenie może wymagać innego leczenia niż Twoje .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

Brak przyjemności

przez damian22 12 lip 2017, 18:33
Kalebx3 napisał(a): myslę ,że mogą dawać takie objawy , szczególnie jeśli ich dawki są wysokie ,,,i nawet po odstawieniu neuroleptyków może byc jeszcze długo lipa ,,, ale to tylko " może ".

Długo po odstawieniu to się utrzymuje? Odstawiłem 3 miesiące temu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak przyjemności

przez nieboszczyk 12 lip 2017, 20:20
damian22 napisał(a):Witam. Czy to normalne, żeby neuroleptyki powodowały całkowity brak odczuwania przyjemności? Każdy dzień to cierpienie. Lekarze musieli się pomylić z dawkami leków.

masz na myśli polekowy spadek dopaminy do zera kiedy jakość życia sięga dna?niedobór dopaminy może spowodować nawet zawał serca.

Brak przyjemności

przez Reghum 12 lip 2017, 21:39
Dla mnie odczuwanie stanów euforycznych było związane z stanami psychozy, natłoków myśli, braku racjonalnego myślenia.
Teraz jestem bardziej w stanie depresji i myślę, że jak to minie, czyli neuroprzekaźniki całkowicie się uregulują, to raczej będę normalnie odczuwał przyjemność.
Schizofrenia prosta -> depresja poschizofreniczna -chyba-> depresja (?).
Osiągnąłem to co chciałem, będę wchodził na forum co jakiś czas.

Brak przyjemności

przez damian22 12 lip 2017, 22:12
Reghum napisał(a):Dla mnie odczuwanie stanów euforycznych było związane z stanami psychozy, natłoków myśli, braku racjonalnego myślenia.
Teraz jestem bardziej w stanie depresji i myślę, że jak to minie, czyli neuroprzekaźniki całkowicie się uregulują, to raczej będę normalnie odczuwał przyjemność.

Ja też miałem w psychozie euforię, natłok myśli, tylko myślałem.

Brak przyjemności

przez wowo21975 31 lip 2017, 00:50
Już tej przyjemności może nie być tyle co przed psychozą. Jednak kiedy już leki zostaną dobrane a dawki obniżone na podtrzymujące można czerpać odrobinę przyjemności z życia.

Brak przyjemności

przez damian22 11 sie 2017, 18:10
Wowo odpisałem Tobie w temacie źle dobrane leki. Zerknij

Brak przyjemności

przez wiejskifilozof 11 sie 2017, 18:27
Są na świecie,dwa rzeczy.Które dają radość .Endorfiny i sachatyny.

Sortuj wg