Syn partnera

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Syn partnera

przez Lusesita Dolores 16 lip 2017, 18:57
Pisze bo mam złe myśli i nie moge sobie z obecną sytuacją poradzić.
Mój partner ma syna z poprzedniego małżeństwa.
Płaci alimenty. Dzieciak ma 11 lat. Jest grzeczny i nie ma z nim problemów.
Ale ja nie potrafie go zaakceptować :(
Lubie go ale na pewno go nigdy nie pokocham.
Dziś mój partner pojechał po niego do innego miasta i wziął go na 2 tyg wakacje do siebie.
We ferie też tak robi.
Jestem zazdrosna. I nie chce mi sie nawet z nim gadać jak dzwoni a co dopiero spotykać sie z nimi.
Nie wiem jak to bedzie jak zamieszkamy razem.
Staramy sie też o własne dziecko.
Nie mam pojecia co robić. Mam różne myśli.
Jak sobie z tym poradzić?
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Afobam 0,5mg

opium

riflessione.blog.pl

Syn partnera

przez Aneta77 17 lip 2017, 10:46
Lusesita Dolores napisał(a):Pisze bo mam złe myśli i nie moge sobie z obecną sytuacją poradzić.
Mój partner ma syna z poprzedniego małżeństwa.
Płaci alimenty. Dzieciak ma 11 lat. Jest grzeczny i nie ma z nim problemów.
Ale ja nie potrafie go zaakceptować :(
Lubie go ale na pewno go nigdy nie pokocham.
Dziś mój partner pojechał po niego do innego miasta i wziął go na 2 tyg wakacje do siebie.
We ferie też tak robi.
Jestem zazdrosna. I nie chce mi sie nawet z nim gadać jak dzwoni a co dopiero spotykać sie z nimi.
Nie wiem jak to bedzie jak zamieszkamy razem.
Staramy sie też o własne dziecko.
Nie mam pojecia co robić. Mam różne myśli.
Jak sobie z tym poradzić?

Hej.
Przygladajac się watkowi można by powiedzieć że istnieje jakiś deficyt z dzieciństwa w poczuciu bezpieczeństwa,uwagi,miłości. Dziecko staje się katalizatorem w którm ból odżywa. Natomiast na podstawie tak krótkiej wypowiedzi trudno stwierdzic gdzie lezy podłoże Twojej reakcji .Pozdrawiam
Terapeuta ds.rozwoju osobowości

Syn partnera

przez wiejskifilozof 17 lip 2017, 18:23
No ja mam taką radę.Kochaj partnera,a dzieciaka możesz tolerować.No,chyba że Ci dzieciak wejdzie na głowę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Syn partnera

przez Lusesita Dolores 17 lip 2017, 21:00
Aneta77,
Tylko chodzi o to że sam dzieciak mi nie przeszkadza. Jest bardzo grzeczny i "niewymagający".
Chodzi o partnera. Wkurza mnie że w ogóle ma dziecko, że spędza czas z synem.

wiejskifilozof,
nie wejdzie mi na głowe bo ja się nim nie zajmuje a poza tym tak jak pisałam jest bardzo grzeczny

Dziś byliśmy we 3 w restauracji.A jutro też sie gdzieś wybieramy. Ale jak wracam do siebie to znowu to uczucie wkurzenia i głupie myśli.
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Afobam 0,5mg

opium

riflessione.blog.pl

Syn partnera

przez C&S 17 lip 2017, 22:03
Lusesita Dolores, to co Ty nie wiedziałaś w jaki związek wchodzisz? Dla Twojego partnera dzieciak zawsze będzie ważniejszy niż Ty. Rozumiesz tę kwestię? Jeśli nie akceptujesz takiego stanu rzeczy to odejdź.

Chcesz przeżyć przygodę? - wyznacz własną trasę!
C&S

Syn partnera

przez Madzia B 17 lip 2017, 22:20
Zawsze tak jest że dziecko jest ważniejsze niż partner to naturalne łączy ich silna więź emocjonalna. Spróbuj zaakceptować ten fakt jest to bardzo trudne zdaje sobie z tego sprawę jest to ważne ponieważ bez akceptacji ciężko będzie Tobie tworzyć związek z partnerem a przecież chcesz być ze swoim partnerem.

Syn partnera

przez Lusesita Dolores 17 lip 2017, 22:35
C&S,
Wiedziałam, że ma syna. Ale wtedy jego syn miał 5 lat. Mieszka w innym mieście i nie przyjeżdżał do niego.
To sie zmieniło dopiero od jakiegoś czasu.
Nie wiedziałam że to bedzie dla mnie takie trudne.

C&S, Madzia B,
a jak urodzi sie nasze wspólne dziecko to kto wtedy bedzie najważniejszy?
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Afobam 0,5mg

opium

riflessione.blog.pl

Syn partnera

przez Madzia B 17 lip 2017, 22:47
Będzie ważny zarówno jego dziecko z poprzedniego związku jak i wasze wspólne na równi.
Dzieci są najważniejsze dla partnerów zarówno dla kobiety jak i mężczyzny.
Nie można rozgraniczac dzieci które jest ważniejsze a które jest mniej ważne to jest błędne myślenie wszystkie dzieci są tak samo ważne czy te z poprzednich związków czy te które urodza się w nowym związku (jak u Was). Wiedz że dzieci czują kiedy ktoś uważa ich za mniej ważne dlatego nie powinno się tego robić.

Syn partnera

przez Madzia B 17 lip 2017, 22:55
Domyślam się że to dla Ciebie jest bardzo trudne dlatego nie rób nic na siłę na przymus Twoje starania nie powinny być podyktowane myślą "bo ja muszę".
To jest nowa sytuacja dla Ciebie może przeczekaj jakiś czas jeżeli masz to robić na siłę może z czasem ta sytuacja zmieni się będzie Tobie łatwiej choć odrobinkę postrac się o akceptację dziecka partnera.
Albo porozmawiaj o swoich trudnościach z partnerem jak On się na to zapatruje co On o tym myśli.

Syn partnera

przez C&S 17 lip 2017, 23:15
Lusesita Dolores, spędzaj więcej czasu sama z dzieciakiem - po prostu poznaj go i znajdź w nim jego najlepsze strony. Jeśli będziesz myślała o nim negatywnie to będziesz nakręcała się jeszcze bardziej na nie.

Gdy urodzisz to i dla Ciebie dzieciak będzie ważniejszy niż partner - będziesz miała sposobność to przekonasz się sama.

C&S

Syn partnera

przez Lusesita Dolores 17 lip 2017, 23:21
Madzia B,
Rozmawiałam. On nie widzi problemu. Kocha syna i kocha też mnie. I uważa że musze to zrozumieć.

C&S,
Nie dam rady. A chłopak jest bardzo wstydliwy nie bedzie chciał ze mną sam na sam być. Ja zreszta nie mam potrzeby by spedzać z nim czas.
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Afobam 0,5mg

opium

riflessione.blog.pl

Syn partnera

przez C&S 17 lip 2017, 23:28
Lusesita Dolores, w ogóle rozumiesz, że ten dzieciak jest częścią Twojej tworzącej się rodziny? A co jeśli jego matka umrze i będziesz z dzieciakiem mieszkać pod jednym dachem? Co znaczy nie dasz rady? Zachowujesz się i nieodpowiedzialnie i niedojrzale, a z tego co rzuciło mi się w oczy planujesz własne dziecko..

C&S

Syn partnera

przez Madzia B 17 lip 2017, 23:29
Nic nie musisz pamiętaj możesz postarac się lub przeczekać narazie żeby nie zmuszać się zobaczyć jak ta sytuacja się rozwinie i dopiero z czasem spróbować.
To zależy co teraz czujesz czy chcesz teraz spróbować czy czujesz żebyś się zmuszala i przeczekać.

Syn partnera

przez Not_found 17 lip 2017, 23:44
Poczekaj aż podrośnie ;)

Sortuj wg