Akatyzja

Subforum tematyczne związane ze schizofrenią. W tym miejscu można dyskutować na tematy związane z zaburzeniami schizofrenicznymi, psychozami etc.

Akatyzja

przez seaw 22 wrz 2015, 19:45
Ja ją miałem na 7,5 mg Rispolepu w szpitalu. Straszne uczucie nikomu nie życzę. Przeszła po Akinetonie.

Akatyzja

przez julusia 22 wrz 2015, 20:13
Miałam gdy wchodziłam na sertralinę i gdy zwiększałam dawkę.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 15 mg
Olanzapina 12,5 mg
Rysperydon 1 mg
doraźnie: Chlorprothixen, Alprazolam

Akatyzja

przez wiejskifilozof 23 wrz 2015, 10:20
seaw napisał(a):Ja ją miałem na 7,5 mg Rispolepu w szpitalu. Straszne uczucie nikomu nie życzę. Przeszła po Akinetonie.

Ja tego leku biorę 1mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Akatyzja

przez emi125 24 wrz 2015, 17:01
julusia napisał(a):Miałam gdy wchodziłam na sertralinę i gdy zwiększałam dawkę.

I co z tym zrobiłaś. odstawiłaś, zmniejszyłaś dawkę?

Akatyzja

przez julusia 25 wrz 2015, 16:05
Nie, jakoś wytrzymałam, akatyzja trwa parę dni, potem znika i generalnie sertralina mi służy.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 15 mg
Olanzapina 12,5 mg
Rysperydon 1 mg
doraźnie: Chlorprothixen, Alprazolam

Akatyzja

przez byrgh 01 lip 2016, 11:40
ktoś coś, czy Restonum sprawdza się na akatyzję polekową?

Akatyzja

przez NoMoreDepression 04 lip 2016, 10:10
Miałem akatyzje po risperonie 2x2mg. Po co mi w depresji risperon, tego pytajcie się lekarzy. Chyba jednak byłęm zbyt bierny odnośnie działań lekarzy :/
Pamiętam tylko, że nie da się tego stanu znieść. Ciągły niepokój i konieczność spacerowania, szlag może człowieka trafić. Też dałem sobie wmówić, że to wynik choroby a nie leku. Dodatkowo byłęm w tym samym czasie chory na grypę. Takiego combo naprawdę nie życzę nikomu, akatyzja przy grypie jest na takim samym poziomie, a do tego dochodzą objawy choroby.
Po SSRI nie mam akatyzji.

Akatyzja

przez byrgh 07 lip 2016, 21:50
jako że nie ma tematu o Restonum, a napomknąłem o nim tu, dodam jeszcze, już po zużyciu całego pudełka, że to fantastyczny lek. złagadza akatyzje polekowe, a ponadto wyraźnie podnosi dopaminę, gdy mamy jej niedobory podczas czy poza leczeniem. to zapewne zasługa kompleksu, na który składa się tak powszechnie pożądane i trudno syntezowane żelazo, któremu we wchłanianiu się pomaga witamina C i dwie najważniejsze witaminy B, już poza pospolitym magnezem, który jednak może być przyjemną asekuracją do codziennej suplementacji.

póki co, gorąco polecam i czekam na opinie i relacje innych.

Akatyzja

przez sebastian86 09 lip 2016, 22:56
akatyzja nie moze byc po czesci objawem nerwicowym??
We Are The Champions 2016(L)

Akatyzja

przez Monster6 10 lip 2016, 00:14
sebastian86,

Jeśli człowiek przeczyta na ulotce że występuję akatyzja potem poczyta w necie co to jest i sobie wkręci że ma akatyzje to będzie chodził i mówił że ma akatyzję.Podobnie jak hipochondryk że ma poważną chorobę a osoba z urojeniami że ją podsłuchuje CBA.
Tylko że to wtedy nie jest akatyzja.Akatyzja jest niepożadanym skutkiem psychotropów głównie neuroleptyków.Bardzo wkurwiającym i przykrym.
Akatyzja to nie wkręcanie sobie.

Jak dostałem w klinice olanzapine od razu dawkę 15mg to myślałem że oszaleję.Najtrudniejszy początkowy skutek uboczny do wytrzymania z psychotropów.
CHAD I rapid cyling
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.
Niemożliwe nie istnieje.

Akatyzja

przez sebastian86 10 lip 2016, 23:26
Monster6, ale czy z napiecia nerwicowego nie moze sie zrobic akatyzja?bo mi psychiatra kiedys mowil ze to moze byc napieciowe.chociaz pamietam ze to sie zaczelo od brania mianseryny...
We Are The Champions 2016(L)

Akatyzja

przez picziklaki 15 lip 2017, 00:57
Po jakim czasie stosowania propranolol w dawce 30-120 mg dziennie zaczyna działać na akatyzje ?

Akatyzja

przez refren 17 lip 2017, 14:48
NoMoreDepression napisał(a):Miałem akatyzje po risperonie 2x2mg. Po co mi w depresji risperon, tego pytajcie się lekarzy. Chyba jednak byłęm zbyt bierny odnośnie działań lekarzy :/
Pamiętam tylko, że nie da się tego stanu znieść. Ciągły niepokój i konieczność spacerowania, szlag może człowieka trafić. Też dałem sobie wmówić, że to wynik choroby a nie leku. Dodatkowo byłęm w tym samym czasie chory na grypę. Takiego combo naprawdę nie życzę nikomu, akatyzja przy grypie jest na takim samym poziomie, a do tego dochodzą objawy choroby.
Po SSRI nie mam akatyzji.

Mam podobnie, to znaczy miałam przerażającą akatyzję po rispolepcie, mam też zwykle przy grypie żołądkowej. Tego drugiego nie rozumiem, lekarz ma tezę, że to zachwianie elektrolitów. Poza tym mam taką większą skłonność w okresie marzec/kwiecień, kiedy zmienia się ilość światła.

sebastian86 napisał(a):akatyzja nie moze byc po czesci objawem nerwicowym??

Niestety może być u niektórych efektem silnego niepokoju, co pozwala lekarzom zwalać na to akatyzję po rispolepcie. Poza tym każde zaburzenie psychiczne da się spsychologizować, kiedy masz niepokój po leku, dołączają się do niego treści psychiczne, podobnie kiedy masz depresję w przebiegu CHAD, nawet sezonową, to do poczucia przygnębienia dołączają jakieś myśli. Mnie katowali neuroleptykami i uważali chyba, że pobudzenie mam z choroby. To był najciemniejszy okres w moim leczeniu.
My, paleontolodzy, mówiliśmy, że historia życia potwierdza wersję stopniowych zmian przystosowawczych, wiedząc przez cały czas, że tak nie jest.

Akatyzja

przez Powietrzny Kowal wczoraj, 01:15
refren napisał(a):Niestety może być u niektórych efektem silnego niepokoju, co pozwala lekarzom ...

Refręko.... SKĄD na boga możesz wiedzieć co pozwala lekarzom???... Obrazek
Po zalogowaniu się na forum polecam wejść na SZUKAJ oraz w polu AUTOR wpisać własny nick zawsze... ułatwia wszystko od A do Z :D

Sortuj wg