Brak własnej osobowości?

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

Brak własnej osobowości?

przez superb 16 lip 2017, 14:44
Metamorphosis napisał(a):Jestem w bardzo podobnej sytuacji. Również brak wzorca męskiego w rodzinie i tak dalej. Do tego depresja, ocena osobista jak to stwierdziła terapeutka "poniżej dna", a psychiatra "o matko..."
Ciągłe dostosowywanie zachowania do otoczenia. Każdy uważa, że dobrze się z Tobą dogaduje, ale to dlatego, że zmieniasz się w takiego jakim chcą Cię widzieć.
Zna ktoś jakieś sprawdzone sposoby na odnalezienie własnego "ja"? Może ktoś przeżył coś takiego, może mu się udało.
Póki co skaczę po wszystkim jak leci, szukam hobby, szukam swojego stylu muzyki, ubioru, gustów, smaków, zdania o różnych sprawach, ale zawsze jestem tym "sceptycznym typem", który stoi obok i się tylko przygląda, nie utożsamia.
Można powiedzieć, że w rozmowie z innymi jestem jak lustro.

A jakbys okreslil pewnosc w siebie?

Masz takie cos, w czym czujesz sie mocny? Dobry? Moze najlepszy?
Takie cos, na temat ktorego mozesz z kazdej strony cos powiedziec, konwersowac na ten temat?

Brak własnej osobowości?

przez Metamorphosis 16 lip 2017, 16:44
superb napisał(a):A jakbys okreslil pewnosc w siebie?

Masz takie cos, w czym czujesz sie mocny? Dobry? Moze najlepszy?
Takie cos, na temat ktorego mozesz z kazdej strony cos powiedziec, konwersowac na ten temat?

Właśnie nie mam nic takiego. W żadnym temacie nie czuję się pewnie. Jedyne co mi zawsze sprawiało przyjemność to pomaganie innym. Terapeutka również przyznała, że posiadam cechy charakterystyczne dla psychoterapeuty, ale poza tym nic... Staram się czasem nawiązywać jakieś dyskusje, ale to bardziej polega na tym, że chcę poznać zdanie innej osoby do tematu. Sam rzadko wydaję konkretną opinię. Często nie chcę wyrazić się o czymś nieprzychylnie aby nie urazić kogoś swoimi słowami. Przekładam dobro innych ponad swoje w każdej dziedzinie.
E di notte
e di notte
per non sentirti solo
ricorderai
i tuoi giorni felici

Brak własnej osobowości?

przez Reghum 30 lip 2017, 12:26
U mnie brak a raczej coś w rodzaju wielokrotnej osobowości albo jej rozszczepienia (co sama definicja słowa schizofrenia mówi) występował przez chorobę.
Whatever is life sense now

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak własnej osobowości?

przez jestem-bogiem 30 sie 2017, 02:32
Ja jestem jakiś /cenzura/ niedorozwinięty, jak czytam swoje stare posty to mam ochotę strzelić sobie w łeb
"Nick jest nawiązaniem do paktofoniki ;)"
Powinienem wiedzieć od razu że to żart ale nie ja jestem zbyt upośledzony żeby to zjarzyć

Brak własnej osobowości?

przez superb 30 sie 2017, 07:00
jestem-bogiem napisał(a):Ja jestem jakiś /cenzura/ niedorozwinięty, jak czytam swoje stare posty to mam ochotę strzelić sobie w łeb
"Nick jest nawiązaniem do paktofoniki ;)"
Powinienem wiedzieć od razu że to żart ale nie ja jestem zbyt upośledzony żeby to zjarzyć

Też tak mam nie raz, że jak spojrze, jaki miałem kiedyś problemy,
jak gdzieś zobacze, co zajmowało mój dzień,
....to mam wrażenie, że ktoś inny to czasem pisał :D
Ale o to chodzi w rozwoju, dążeniu do lepszej wersji siebie.
Takie checkpointy najlepiej pokazują, że tylko na pozór jest stagnacja,
a naprawdę wszystko idzie w dobrą stronę :)

Sortuj wg