NERWICA NATRĘCTW-pytania do psychologa

W tym dziale umieszczane są tematy, w których została udzielona odpowiedź przez psychologa współpracującego z forum nerwica.com. Dział jest zamknięty na nowe tematy. Do tego miejsca trafiają wyselekcjonowane wątki z innych kategorii.

przez ekspert_abcZdrowie 29 maja 2017, 16:38
amandi75, opisane przez Ciebie objawy: lęk o zdrowie swoje i najbliższych, przeświadczenie, że inni stanowią zagrożenie dla zdrowia, izolowanie się od ludzi, napięcie psychiczne, stres, czytanie w Internecie o chorobach, mogą świadczyć o rozwoju zaburzeń nerwicowych. Przez Internet jednak nie da się postawić diagnozy, dlatego zachęcam Cię do konsultacji u specjalisty. Pozdrawiam!
Psycholog

przez Marysiak 16 lip 2017, 00:08
Witam. Mam ogromny problem z nagminnym i długim myciem rąk. trwa to już od 8 miesięcy. na początku po toalecie myłam same dłonie ok 5-8 min i do łokci ok 5 min czyli mniej więcej myję sie po toalecie ok 10-13 min i tak zostało do tej pory. później zaczełam tak myć ręce po wszystkim tzn po jedzeniu, po dotknieciu sie czegokolwiek, po wstawieniu prania itp. chciałam z tym skończyć już dawno ale nie mogę . boję się że jak wyjdę z łazienki i umyję sie w 2 min to wszystko czego sie dotknę bedzie brudne i do mycia :why: mąż już nie daje rady ze mną ciągle mi powtarza żebym przestała ale ja nie mogę z tym skończyć. jak wchodzę do toalety zrobić siusiu to wychodzę po pół godz :why: (samo wytarcie zajmuje mi ok 10 min problem jest też w tym że podcieram sie strasznie długo żeby być czystym ,bo jak wytre się przykładowo 4 papierkami to myślę że bedzie ode mnie czuć moczem :bezradny: ) . Gdyby ktoś mi powiedział i przemówił do rozsądku że wszystko bedzie czyste po dotknięciu przy umyciu dłoni przez 2 min spełniłoby sie moje najwieksze marzenie. mąż mi tak przemawia non stop i juz nie ma siły a do mnie to i tak nie dociera. Proszę o pomoc .

przez Lusesita Dolores 16 lip 2017, 00:22
Marysiak,
Odpisałam Ci w tamtym temacie ale sie nie wyświetliło to napisze tu jeszcze raz.
Miałam identycznie jak Ty. Musiałam umyć rece bardzo dokładnie, kilka razy i długo. Za każdym razem jak dotknełam czegoś "brudnego" leciałam myć rece. Partner mi tłumaczył i wysyłał mnie z bezradności do lekarza albo psychologa. A ja uważałam że to nie ja mam problem tylko on.
Gdy partner wyjechał na 3 dni do rodziców na wieś i zostałam sama w mieszkaniu straciłam kontrole nad tym. Woda sie lała całe 3 dni a rachunek to 500zł. Dostałam wtedy psychozy i trafiłam do szpitala psychiatrycznego.
Dopiero za 5 pobytem w szpitalu udało sie dobrać leki które mi pomogły.
W tej chwili musze umyc rece 2 razy dokładnie ale całość zajmuje mi ok 8min i 1-2 razy dziennie.
Tego sobie nie przetłumaczysz. Ja ci radze pedzić do psychiatry po leki. Terapia długo trwa. Ja chodze na terapie od 2011r i niewiele pomogła.
Idź do lekarza bo bedzie tylko gorzej.
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Relanium 2mg - doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 17 lip 2017, 21:17
Gdyby ktoś mi powiedział i przemówił do rozsądku że wszystko bedzie czyste po dotknięciu przy umyciu dłoni przez 2 min spełniłoby sie moje najwieksze marzenie

Marysiak, przemawianie do Twojego rozsądku nic tutaj nie da, ponieważ to nie o rozsądek tutaj chodzi, a o Twoje emocje. Podejrzewam, że masz nerwicę natręctw z silnym przymusem mycia rąk. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry i podjęcie leczenie (leki i/lub psychoterapia). Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg