Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez bialanoc 11 kwi 2017, 10:42
hej hej, zaglada tu kto jeszcze?
mam pytanie o sugestie polaczenia SSRI ( w moim przypadku citalopramu ale nie musi to koicecznie byc cit) z czyms co dodawaloby energii i motywacji.
Citalopram wiadomo jest zamulajacy (dawka obecna 20 mg) jestem na njim juz kilka dobrych lat i jestem nim zmeczona.. sennosc, obojetnosc i zero motywacji do czegolwiek.

Moim problemem jest nerwica plus w mniejszym stopniu depresja.

Uprzedzam pytania o proby... wiec ostatnio dolozony buprioprion , w ktorym pokladalam nadzieje niestety wycisza mnie i uspokaja zamiast dodac kopa, niby jest motywacja ale nie ma energi do dzialania ( chyba musze miec ADHD skoro taka odpowiedz na niego)

Mysle nad spobowaniem dolozenia reboksetyny , kilka lat temu byla proba zamaiany ale w monoterapi i myslalam ze zejde tak mnie nerwica dopadla i leki ze porzucilam po kilku dnia... teraz mysle nad dorzuceniem tego do citalopramu

Byla proba SNRI - duloxetyna, dzialanie gorsze niz SSRI plus wscieklosc i nerwowosc.

Trazodon w monoterapii,, to sano, wscieklosc i nerwowosc za to motywacja i naped super, coz z tego jak mialam ochote wszystkich pozabijac.

Czy ktos ma jakis pomysl???????

przez xcx 08 maja 2017, 14:45
Witam. Czy wie ktoś jak jest z braniem leków na przeziębienie/grypę (głównie chodzi mi o te zawierające pseudoefedrynę) przy takiej kombinacji psychotropów:
fluoksetyna 80mg, amitryptylina 25mg, wenlafaksyna, topiramat, klozapina, memantyna?
xcx

przez magic 08 maja 2017, 15:35
Bierzesz 6 lekow psychotropowych na co chorujesz i jaki lekarz ci to zapisuje?
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xcx 08 maja 2017, 17:58
Leki przepisuje mi profesor psychiatrii. Trudno było je dobrać, ale jestem na nich od dłuższego czasu i dobrze się czuję więc nie ma problemu. Niestety do wizyty jeszcze trochę czasu a jestem dość mocno przeziębiona i chętnie wzięłabym Sudafed, ale nie jestem pewna czy mogę :/
xcx

przez INTEL 1 08 maja 2017, 19:57
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/ ... ho=patient

i wszystko w temacie

wpisujecie po kolei leki które bierzecie/chcecie brać i wychodzi czy sa interreakcje czy tez nie...
Można jednoczesnie sprawdzić nawet 10 leków

Pozdrawiam
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

przez miuciia 16 maja 2017, 11:33
xcx napisał(a):Witam. Czy wie ktoś jak jest z braniem leków na przeziębienie/grypę (głównie chodzi mi o te zawierające pseudoefedrynę) przy takiej kombinacji psychotropów:
fluoksetyna 80mg, amitryptylina 25mg, wenlafaksyna, topiramat, klozapina, memantyna?

Xcx jak na topamax reagujesz?Nie zamula?

przez Natrętnik 28 maja 2017, 13:55
bialanoc napisał(a):hej hej, zaglada tu kto jeszcze?
mam pytanie o sugestie polaczenia SSRI ( w moim przypadku citalopramu ale nie musi to koicecznie byc cit) z czyms co dodawaloby energii i motywacji.
Citalopram wiadomo jest zamulajacy (dawka obecna 20 mg) jestem na njim juz kilka dobrych lat i jestem nim zmeczona.. sennosc, obojetnosc i zero motywacji do czegolwiek.

Moim problemem jest nerwica plus w mniejszym stopniu depresja.

Uprzedzam pytania o proby... wiec ostatnio dolozony buprioprion , w ktorym pokladalam nadzieje niestety wycisza mnie i uspokaja zamiast dodac kopa, niby jest motywacja ale nie ma energi do dzialania ( chyba musze miec ADHD skoro taka odpowiedz na niego)

Mysle nad spobowaniem dolozenia reboksetyny , kilka lat temu byla proba zamaiany ale w monoterapi i myslalam ze zejde tak mnie nerwica dopadla i leki ze porzucilam po kilku dnia... teraz mysle nad dorzuceniem tego do citalopramu

Byla proba SNRI - duloxetyna, dzialanie gorsze niz SSRI plus wscieklosc i nerwowosc.

Trazodon w monoterapii,, to sano, wscieklosc i nerwowosc za to motywacja i naped super, coz z tego jak mialam ochote wszystkich pozabijac.

Czy ktos ma jakis pomysl???????

Sprobuj neuroleptyku Fluanxol w dawce 1-2 mg. Podobno dodaje motywacji i energii. Mi rozjasnil umysl, ale motywacja kiepska

przez raphael 22 cze 2017, 17:31
Witam, jestem już po czterech tygodniach przyjmowania Apoescitaxin'u ORO (10mg) i Trittico na sen (75mg), do tego 3 tabletki Propranololu (10mg) dziennie. Dzisiaj byłem u psychiatry i dawki zostały zwiększone podwójnie, czyli Apoescitaxin ORO 20mg, Trittico 150mg jedynie Propranolol został tak jak był czyli 10mg. Gdy wklepałem te leki na stronie którą podesłał użytkownik u góry (http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list;jsessionid=57557209E1451DC71C0213B001959F3A.blozapp1?who=patient) wyskoczyło że Trittico i Apoescitaxin brane razem ze sobą mogą wywołać zespół serotoninowy, na czerwono było napisane że to jest DUŻA INTERAKCJA. No i teraz mętlik w głowie, ale raczej psychiatra by mi nie przepisywał tych leków gdyby wiedział że coś będzie nie tak, prawda? Tutaj pojawia się pytanie - jest się czego obawiać, czy mogę je śmiało przyjmować tak jak lekarz mi zalecił?

przez paramparam 22 cze 2017, 18:25
Bierz tak, jak Ci lekarz zalecił.
escitalopram 15mg | cetyryzyna 10mg | kwetiapina SR 50mg
F 41.2 | F 60.3
"(...)And walked upon the edge of no escape
And laughed I've lost control
I could live a little better with the myths and the lies,
When the darkness broke in, I just broke down and cried.(...)"
II MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Noopept i Phenotropil. Połączenia leków i interakcje

przez nelta 01 lip 2017, 09:48
Witam wszystkich serdecznie.

bardzo proszę o odpowiedz osób mających wiedzę i doświadczenie na temat zażywania
Noopeptu 10mg oraz Phenotropilu 100mg
czy te dwie pozycje można zażywać jednocześnie ?

przez Jacek czerski 05 wrz 2017, 01:13
Witam, mam pytanie o połaczenie Tianesalu (tianeptyna) z Prilligy (dapoksetyna), można?
Jacek czerski

przez deoodeoo 05 wrz 2017, 14:36
elo zazywam 150 anafranilu 40 paro 5 selegiliny 50 pirebydyl 10 olanzapiny i kwetiapine do 100 czy ktores sie z ktoryms gryzie czy nie xd ? :D wczesniej jeszcze 300 wenli ale nie mam musze wziasc ;d

przez Klaudia Kate 11 wrz 2017, 13:59
Hejo :) Musicie mnie wesprzeć mam zmienić lek, strasznie się boję :hide: Obecnie biorę escitalopram 20 mg citalopram 10 mg i lamotrygina 50 mg. Od jutra odstawka 20 mg escitalopram, i lamotryginy, mam wziąć citalopram 20 mg, dutilox 30 mg i trittico 25 mg. ZESRAM SIĘ :? Boję się zespołu serotoninowego, a jednocześnie nagłego zejścia z escitalopramu. Ktoś coś?? Niby citalopram i dutilox będa podtrzymywać, ale z drugiej strony strasznie się boję tego zespołu serotoninowego.
I Miss Forum

przez Monster6 11 wrz 2017, 14:11
Klaudia Kate, Nie ma co się bać.Tutaj ładuję faceci trazodon do ssri na poprawę seksualnych spraw i nic im złego się nie dzieje.Poza tym trazodon masz w malutniej dawce 25.A citalopram to też tylko 25mg.
Dutolix to tylko noradrenalina więc zespołu serotoninowego też nie może sprawić.
Gdybyś miała dostać zespołu serotoninowego to już byś go dostała na esci i citalopramie.Teraz nie ma nawet co się obawiać.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje
Arypiprazol 10mg,Lamotrygina 100mg,Walproinian sodu 900mg,Moklobemid 300mg,Benzo

Sortuj wg