Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłby mi ktoś polecić psychiatrę w Warszawie? Od października będę studentką, przeprowadzam się spod Rzeszowa. Mam nerwicę lękową i trochę chyba nerwicę natręctw. Fakt faktem, zbyt dobrze się nie czuję. Proszę o pomoc. Najlepiej gdyby psychiatra był dostępny bezpłatnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww

wybacz moje może śmieszne pytanie - ale jak wygląda korzystanie z Poradni zdrowia psychcznego- czy nie czeka się przypadkiem paru miesiacy na wizytę ? wiem bezpłatnie ale - czy lekarz nie traktuje tych pacjentów na zasadzie - ( kolejny proszę, nerwowe spojrzenia na zegarek, co on/ona odpowiada, kiedy skończy ? ok po 30 minutach wypisuje lek i dowidzenia, jak by co prosze ponownie przyjść.

Chodzę prywatnie - nie stać mnie na inne formy leczenia poza przyjmowaniem leków ( wizyta raz na miesiąć 120 PLN ) czy w takiej poradni jest możliwe uzyskanie skierowania na pschoterpię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amonre troche mylisz pojecia, widzisz lekarz praca lekarza psychiatry polega na tym ze przychodzi do niego pacjent mowi o swoich objawach i dostaje leki. Na nastepnej wizycie mowi o skutkach ubocznych jezeli takowe wystepuja, znowu o tym jak sie czuje -dostaje nowe leki, i idzie do domu. Psychiatra nie jest psychoterapeuta. Jezeli chcesz chodzic na terapie to idziesz do psychoterapeuty, moze byc to psycholog ktory skonczyl psychoterapie i jest licencjonowanym psychoterapeuta - do takiego najlepiej isc w depresji, nerwicy, zaburzeniach obsesyjno -kompulsywnych itd, lub idziesz do psychiatry, ktory takze skonczyl psychoterapie i prowadzi ja. Tacy psychoterapeuci dziela sie na prywatnych i tych ktorzy pracuja w ramach NFZ czyli za darmo. WIzyta prywatnie, i za darmo w zasadzie niczym sie nie roznic, trwa przewaznie godzine, i jest co tydzien lub w zaleznosci od zaawansowania zaburzenia, choroby czesciej/rzadziej. Takze zamiast wydawac pieniadze na prywatna terapie, ja wole chodzic na panstwowa. Powiem Wam ze mam pare namiarow na panstwowa terapie, ukierunkowana na depresje i zaburzenie lękowo -akurat na to sie lecze wiec taka terapia mnie interesuje i jak sie dowiem wiecej dam znac. Tak mozesz dostac z poradni panstwowej skierowanie na psychoterapie panstwowa, i chodzisz na nia za darmo.

 

[Dodane po edycji:]

 

Natomiast z poradni prywatnej nie wiem czy Ci uwzglednia skierowanie na terapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i od razu mam pytanie.

chodzi o oddział dzienny przy Dolnej. dużo tutaj o nim, starałam się prześledzić wszystkie posty w tym temacie. mam nadzieję, że nie dubluję niczego.

wiecie może, jakie tam są terapie? wiadomo, że podstawa to typowa grupa, ale czy jest coś jeszcze? w stylu muzykoterapii, psychorysunku, pracy z ciałem?

 

będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź, bardzo mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze w sklad kazdej grupy na dolnej wchodza roznego rodzaju zajecia treningi itp w zaleznosci od kierunku grupy (zaburzenia lekowe depresja zaburzenia odzywiania problemy seksuologiczne itp) nie ma chyba czegos takiego jak 'typowa grupa' (cokolwiek to znaczy ;) )

ja na grupie na fs nie mialam zadnych elementow muzykoterapii psychorysunku pracy z cialem (zamiast tego mialam treningi mindfulness itp) ale w planach jakichs innych grup z tego co pamietam elementy te wystepowaly niestety nie wiem o jakim kierunku byly to grupy

jesli cie to interesuje to chyba najlepiej zadzwonic i dowiedziec sie z pierwszej reki :mrgreen:

i ewentualnie szukac gdzie indziej

wiem ze na np wacie maja tego typu zajecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie mi pomóc,szukam dobrego psychologa w Warszawie,nie chcę wyszukiwać w google z ogłoszeń chocaż mam coś takiego http://www.statek-psychologia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=4 , chodzi konkretnie o to iż jestem młodym człowiekiem zagubiłem się totalnie w życiu, mam nerwicę palę 3 paczki papierosów,chcę rzucić nie mogę bo się denerwuję, nic nie robię tylko siedzę na tyłku, ludzie pomóżcie mi bo nie dam rady podnieść się na nogi,proszę o jakiś kontakt

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejestem z warszawy i nieznam zadnego psychologa ale znam kogoś innego...kogoś kto jest z tobą zawsze...dobrego, kochającego i kogoś kto chce ci pomóc i musisz tylko chcieć mu na to pozwolić. On pragnie być twoim przyjacielem..Może uznasz mnie za wariatke ale słyszałeś o Bogu??? W warszawie są prowadzone kursy alfa to taki pakiet dziesięciu spotkań na których ludzie opowiadają co czyni Bóg i ogulnie o chrześcijaństwie i myśle ze to może ci pomuc bo to Bóg czyni cuda nie psycholog...tyle że musisz sam do niego przyjść...Te kursy zazwyczaj odbywają sie zazwyczaj we wspulnotach a w warszawie jest ich kilka.

PRZYJACIELE SĄ JAK ANIOŁY PODNOSZĄ NAS GDY SKRZYDŁĄ ZAPOMINAJĄ JAK LATAĆ....

 

Mnie podnosi...Jestem pewna że Ciebie również może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slłuchajcie skontaktowałam sie z kilkudzisiecioma psychoterapeutami od psychiatrów psychoterapeutów po psychologow psychoterapeutów i sporo osób poleca psychoterapie na Dolnej 42, poza tym w wiekszosci poradni zdrowia psychicznego sa prowadzone terapie, wystraczy pojsc spytac Jezeli chcecie bezplatnie to poradnia musi miec umowe z NFZ. Ja jeszcze szukam poradni, bo chce znalezc taka terapie która najlepiej pomoze w moim zaburzeniu nerwicowo-depresyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Pomocy Specjalistycznej Stowarzyszenia "NIEBIESKA LINIA" zaprasza do udziału w

3 edycji Grupy Rozwoju Osobistego.

 

Do udziału w grupie zapraszamy osoby dorosłe, które są zainteresowane

rozwojem osobistym.

 

Co daje grupa?

 

- pozwala na lepsze zrozumienie siebie, swoich uczuć, zachowań oraz potrzeb,

- umożliwia poznanie siebie w kontakcie z innymi,

- stwarza możliwość otrzymania informacji o tym, jak jest się postrzeganym,

- stwarza okazję próbowania nowych zachowań w kontaktach z innymi ludźmi

- mobilizuje do zmiany i rozwoju osobistego

- daje wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

- pozwala poznać i rozwijać swoje mocne strony

- daje okazję do pracy nad realizacją własnych celów

 

Czas trwania grupy:

 

Zajęcia będą odbywały się przez okres 9 miesięcy, raz w tygodniu – w czwartki,

w godz.17.30-19.30 w siedzibie Centrum Pomocy Specjalistycznej,

Warszawa-Śródmieście, ul. Żurawia 16/20

Start grupy – 29 październik 2009 r.

 

Grupa ma charakter otwarty, co oznacza, iż można do niej dołączać w dowolnym

momencie jej trwania.

 

Koszt jednego spotkania - 50zł (przy zapłacie za miesiąc z góry - 10% zniżki)

 

Rekrutacja:

 

Przed udziałem w zajęciach zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkanie wstępne,

na którym każdy uczestnik wspólnie z konsultantem omówią swoje oczekiwania

związane z uczestnictwem w grupie.

 

Osoby prowadzące:

Monika Lakowska, Tomasz Majewski, Anna Wiechcińska– psychologowie,

terapeuci Centrum Pomocy Specjalistycznej.

 

Informacje dodatkowe oraz zapisy:

osobiście:

ul. Żurawia 16/20 (Warszawa Śródmieście)

00-515 Warszawa

(pon.-pt. godz. 9.00-15.00)

 

telefonicznie:

tel. 022 499-37-33

(pon.-pt. godz. 9.00-15.00)

fax 022 625-59-43

telefon komórkowy:

0 792 884-633

przez cały tydzień godz. 8.00-20.00

http://www.cpsnl.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam raz na Sobieskiego jak miałam nagły zjazd, dostałam ochrzan że powinnam mieć stałego lekarza, ale ta pani mi wtedy pomogła. To jest izba przyjęć jeśli dobrze się orientuję, ona mnie pytała czy chcę zostać w szpitalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info , nie jestem w jakims zalamaniu naglym ale juz dlugi czas nie mialem kontaktu ze swoja lekarka a ja juz dluzej czekac nie moge bo chce zmienic lek i skonsultowac sie ogolnie :)

 

[Dodane po edycji:]

 

czy ktos chodzi lub chodzil na zajecia grupowe na ul. koszykowej???

 

[Dodane po edycji:]

 

czy ktos chodzi lub chodzil na zajecia grupowe na ul. koszykowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dolna jest najlepsza ;)

 

.......W DOPROWADZANIU PACJENTÓW DO SAMOBÓJSTWA :twisted:

 

[Dodane po edycji:]

 

Lęk napadowy to tylko do terapeutow poznawczo-behawioralnych, pare sesji i zniknie ci.

 

 

..........a potem wróci za pół roku w nasilonej formie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×