Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uporczywe drapanie głowy


Gość sailorka

Rekomendowane odpowiedzi

Drapię się od dziecka, po całej głowie, do krwi, robią się strupki, a ja dalej drapię. O czym to świadczy? To z nerwów, czy jak? Ma ktoś z Was podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak że jak głowa mnie zaczęła boleć, szczególnie czułem ciężar w okolicy czołowej (co /prawie absolutnie/ przeszło, jest minimalne) to pukałem się mocno w czoło, sam nie wiem czy z ciekawości czy żeby sprawdzić czy coś się stanie.

Ale bez większych śladów.

No i mam lekkie dyskinezy twarzy od chyba zawsze (coraz mniejsze zresztą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam. Przy okazji bardzo namiętnie obgryzam skórki dookoła paznokci. Kiedyś z nerwów zdrapana została na mojej głowie cała skóra, bo tak obsesyjnie spodobało mi się drapanie.

 

Uważam, że problem leży w autoagresywnej postawie do siebie samego lub po prostu mocno zakorzenionego odruchu nerwowego polegającego na tym samym co palacze mają z trzymaniem papierosa.

 

Wnioskiem może być, że nie za bardzo trzeba drążyć, dlaczego to się ma, jedynie wyplenić ten nawyk, zajmując czymś ręce lub głowę robotą. W moim przypadku bardzo sprawdziło się w tym przypadku pielęgnacja ogrodu, czytanie książek, graniem w gry, jeżdżenie na rowerze lub co tygodniowe sprzątanie mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×