Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Fluoksetyna często zaburza łaknienie. Jest to przecież lek stosowany np przy bulimii. Jeśli po miesiacu nadal nie będziesz mogla jeść, trzeba poprosić lekarza o środek na apetyt, lub zmienić antydepresant na inny. Co do alkoholu, to moim zdaniem można czasem nieco wypić (z moich doświadczeń wynika, ze upija się szybciej i nie ma się kaca), ale nie polecam ciągłego mieszania fluo i alkoholu. Taka kombinacja na co dzień może zadziałać depresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że nie można brać dziurawca przy braniu antydepresantów.

 

czy to możliwe, że fluoksetyna u mnie nie działa, a seronil tak? przecież w teorii to jest to samo. Czy wszsytkozależy od substancji dodatkowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

verdemia, raczej mało prawdopodobne, to ta sama substancja aktywna.........od substancji pomocniczych mogą zależeć skutki uboczne,ale one powinny przejść....

Choć, już się zdarzało, że ludzie koszmarnie się czuli gdy w zamian stałego leku brali jego inny odpowiednik....także sama nie wiem......

 

Dziurawiec+ fluoksetyna = możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć znaczenie efekt placebo. Albo poprostu się fluoksetyna aktywowała wraz ze zmianą leku na seronil. Jak uważasz, że tak lepiej to bierz seronil - w aptece można wziąć wymiennie na tą samą receptę.

 

A z tym dziurawcem to nie nie uogólnia się na wszystkie antydepresanty. Przecież nawet jest składnikiem (istotnym/podstawowym) niektórych ziołowych antydepresantów. Ale akurat z fluoksetyną to nie wolno go brać. Tak jak pisze Linka, możliwość wystąpienia ZS. To się dotyczy nie tylko fluoksetyny, ale ogólnie grup leków SSRI, SNRI i zapewnie kilku jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blagam pomocy. biore seronil(jak sie skonczyl to fluoksetyne) od 22 sierpnia juz miesiac minal a ja dalej jem jem jem jem i bez konca!!! jem pomimo blagań mojego zoladka"stop" to i tak ciagle mi sie CHCEEE:(

 

 

fluo rzeczywiscie poprawila mi nastroj i to jest fajne ale ja sie robie z dnia na dzien coraz grubsza jestem PRZERAZONA... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszek, a ile bierzesz seronilu? Wiem, że na objadanie się to pomagają raczej większe dawki - coś koło 60 mg na dobę.

 

linka656, a jak się ma myszek opanować? Przecież nie chce. Bierze leki bo nie potrafi świadomie zapanować nad tym. Tak samo można powiedzieć komuś z nerwicą czy depresją weź się w garść. A jak ktoś ma lęki to powiedzieć, że ma się nie przejmować i nie stresować. No fajnie by tak było - ale nie da się. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiestnik, To nie jest kompulsja - tylko skutek uboczny leku

Nie mówimy tu o obzarstwie chorobliwym ;)

 

...jedzenie można kontrolować, to nie jest tak, że leki robią z nas marionetki, bez przesady, poprostu chce się jej jeść i tyle - jest to skutek uboczny Seronilu.

Dieta + ruch albo zmiana leków - nic innego się nie da zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zazwyczaj seronil powoduje brak apetytu i chudnięcie. Ale zdarza się (dość rzadko, ale jednak), że lek ten (podobnie jak wiele innych) działa odwrotnie - i wzmaga apetyt.

 

A teraz po tym co linka656 napisała to nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Bo ja zrozumiałem, że Ty masz problem z jedzeniem (np. bulimię, albo inne zaburzenia związane z przerostem apetytu) i próbujesz leczyć to seronilem. Czy dobrze zrozumiałem? Czy jest to skutek uboczny tego lub innego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja nie zrozumiałam, uniżenie przepraszam - namiestnik miał rację.

myszek, tak jak mówił kolega - dopiero 60mg jest dawką terapeutyczną przy taklich zaburzeniach, poza tym 1 miesiąc to mało, fluo wkręca się powoli....a Ty bierzesz maleńką dawkę i nic dziwnego, że nie działa narazie ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie chodzi o to ze to nie dziala - bo nastroj bywa lepszy, nie caly czas ale bywa taki... no taki jak powinien byc po tych lekach. to czemu apetytu mi nie oslabil? moglabym miec najwiekszego dola jest mi to obojetne byleby tylko pzestac sie pzrejadac! juz sie w zadne spodnie nie mieszcze, to koszmar!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci już pisaliśmy, są dwie możliwości:

 

-na osłabienie apetytu twoja dawka jest za mała (spróbuj po konsultacji z lekarzem podnieść ją do 60 mg)

-zamiast zmniejszać chęć na jedzenie fluoksetyna ci ją zwiększa (może tak być i nic na to nie poradzisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zażywaniu fluoksetyny według wyników badań łaknienie zmniejsza się tylko na początku stosowania. Natomiast zgodnie z ulotką dawki, które powinno się stosować przy zaburzeniach odżywiania to 60,80mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech:( ja juz nie wiem w koncu jaka decyzje podjac... boje sie ze nigdy nic sie nie zmieni...

 

 

tabletki za mnie sie nie wylecza...

 

 

 

a oprocz tego to bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi! (bałam sie ze wiekszosc to oleje, a tu sie okazuje ze na tym forum naprawde sa dobrzy ludzie!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie rzadko stosowane (oba leki z tej samej grupy) ale pod stalą kontrolą lekarza możliwe.

 

Efekty leków kombinowanych są dużo lepsze niż monoterapii. Brałam fluoksetynę z mianseryną i klomipraminą. Dobrze się uzupełniały, samopoczucie było świetne, natręctwa całkowicie ustąpiły. Odstawiłam jednak z powodu zaburzeń seksualnych.

 

[Dodane po edycji:]

 

Myszek spróbuj pod kontrola lekarza zwiększyć dawkę do 60-80 mg. Jeśli apetyt tez się zwiększy, to niestety musisz poszukać innego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×