Skocz do zawartości
Nerwica.com

Porządek w głowie


jason2503

Rekomendowane odpowiedzi

Tak żeby było bardziej wiadomo, kto wysmaża tutaj temat o porządku w głowie, to jestem 25-letnim facetem z Wrocławia ;|

 

Trudno w ogóle powiedzieć, co to jest porządek albo bałagan w głowie. Ja po prostu mam wrażenie, że u mnie w środku są "kawałki" mojego myślenia, które dałoby się poukładać trochę lepiej. Może obrazek nieco to rozjaśni.

09a3e0aff4b44fe4med.png

W lewym górnym rogu obrazka mamy coś na kształt stanu obecnego - jakaś zawartość w głowie jest, ale wolałbym to trochę poukładać. Konsekwencją tego bałaganu jest to, że generalnie jest mi źle (smutna buźka). Mój powiedzmy plan na przyszłość to dolna część - porządek w głowie, który być może spowoduje, że będę bardziej happy.

 

Z tym bałaganem i porządkiem chodzi mi o to, że jest w mojej codzienności wiele rzeczy, które chciałbym lepiej ogarniać. Macie coś podobnego? Bo generalnie nie jest u mnie tak źle, rozumiem w miarę co się dzieje naokoło. Tylko że cały czas chcę mieć lepsze to rozumowanie (może to i prawidłowa postawa) i chcę żeby to wszystko co wlatuje mi do głowy było na właściwym miejscu. Trochę trudno to dokładniej wytłumaczyć, ale może potem jeszcze spróbuję.

 

W każdym razie chcę jakoś dążyć do tego porządku, tak jak pokazuje ta strzałka w dół. Wiem, że trochę to wszystko dziwne, ale napiszcie proszę co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dziwne. To, co opisujesz, wskazuje na nerwicę natręctw. Zanika u Ciebie ciągłość myślenia pod jej wpływem - najzwyczajniej ciężko Ci się na czymś skupić. Czy ta nerwica muszą mieć konkretną formę? Nie musi. Wystarczy, że masz wspomniane dziury w głowie utrudniające Ci myślenie.

Co zrobić? Widzę, że przebiega to u Ciebie dosyć łagodnie - to duży plus ;). Przede wszystkim postaraj się w przeciągu dnia poświęcić czas na medytację, pozbieranie myśli. Jeśli coś robisz - rób to dokładnie, najlepiej jak potrafisz. Generalnie: uczyń wszystko, co ma wzbudzić w umyśle określony porządek. Wyrobienie sobie takich pożytecznych nawyków może się okazać o wiele potężniejsze od tej lekkiej formy nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim postaraj się w przeciągu dnia poświęcić czas na medytację, pozbieranie myśli. Jeśli coś robisz - rób to dokładnie, najlepiej jak potrafisz. Generalnie: uczyń wszystko, co ma wzbudzić w umyśle określony porządek

A co zrobić z tzw. overthinking, czyli nadpobudliwością myślową? Ja się rozpraszam nawet przy próbach skupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy będziesz mieć porządek w głowie to w życiu też ?

Jesteś pewien...

Potrafisz myśli odzwierciedlać rękami ?

 

Np. Wczoraj miałam większy bajzel niż kiedykolwiek, bo ogólnie bałagan jest zawsze, i powinno się to odbić na jeździe autem, plus nerwy ból brzucha dreszcze etc, jednak z jazdą było wszystko okej.

Czy potrafisz współgrać wyobraźnię z działaniem?

 

Czasem idzie mieć porządek w swoim bajzlu :D

 

Chyba żeś faktycznie perfekcjonista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek w głowie? Foockin noo way,w ludzkiej naturze je to że zawsze będziemy się martwić,mieć problemy,wątpliwości,owszem dobrze jest mieć coś,czego zawsze można się trzymać,dążyć do tego czy polegać na tym,problemy,zmartwienia też są ok,czy raczej muszą być,sęk w tym by choć czołgać się w kierunku ich rozwiązania.

Ale brak wątpliwości, problemów i innych?

Nope,kappa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek w głowie? Foockin noo way,w ludzkiej naturze je to że zawsze będziemy się martwić,mieć problemy,wątpliwości,owszem dobrze jest mieć coś,czego zawsze można się trzymać,dążyć do tego czy polegać na tym,problemy,zmartwienia też są ok,czy raczej muszą być,sęk w tym by choć czołgać się w kierunku ich rozwiązania.

Ale brak wątpliwości, problemów i innych?

Nope,kappa.

 

U przeciętnej inteligentnej osoby tak wygląda tok rozumowania:

350px-Geom_lines_seg_01.png

 

A u mnie tak:

inv_03.png

 

;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek w głowie? Foockin noo way,w ludzkiej naturze je to że zawsze będziemy się martwić,mieć problemy,wątpliwości,owszem dobrze jest mieć coś,czego zawsze można się trzymać,dążyć do tego czy polegać na tym,problemy,zmartwienia też są ok,czy raczej muszą być,sęk w tym by choć czołgać się w kierunku ich rozwiązania.

Ale brak wątpliwości, problemów i innych?

Nope,kappa.

 

U przeciętnej inteligentnej osoby tak wygląda tok rozumowania:

350px-Geom_lines_seg_01.png

 

A u mnie tak:

inv_03.png

 

;(

"mów jak było,bo jak sama sobie dopowiem,to dopiero będziesz miał przeyebane!" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mów jak było,bo jak sama sobie dopowiem,to dopiero będziesz miał przeyebane!" :mrgreen:

Ty się śmiejesz, ale ja podobno tak sobie dopowiadałam, kiedy czegoś nie pamiętałam. Nie wiem, ile było w tym trollingu i chęci ugrania czegoś dla interlokutora, ale wiem, że miewam zaniki pamięci. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że tyle osób odpisało.

Jak teraz czytam siebie to tak jakbym stawiał sobie za cel idealny porządek w głowie. Ja wiem, że to niemożliwe i tym bardziej nie jest to potrzebne do bycia szczęśliwym.

 

ekomar321, pozytywnie odebrałem to co napisałeś, tylko propozycja medytacji budzi moje wątpliwości. Nigdy nie próbowałem medytować, za to wiele razy siedziałem w zamyśleniu przez długi czas - nic nie robiąc, po prostu gapiłem się w ścianę i przewracałem myśli w głowie. Mam wrażenie, że bardziej mi to zaszkodziło niż pomogło, więc nie wiem czy z medytacją nie będzie podobnie.

 

sailorka, perfekcjonizm, masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×