Sposoby dyskredytowania psychoterapii

Psychoterapia - wszystko co dotyczy psychoterapii. Nurty, doświadczenia związane z terapią.

przez Lilith 21 kwi 2017, 13:11
Trafiłam ostatnio na jednym z portali na artykuł odnośnie analizy sposobów dyskredytowania psychoterapii. Nie będę go cytować, ponieważ wydał mi się dość mętny. Postanowiłam jednak założyć watek i rzucić temat do dyskusji. Jak Wy to widzicie?
Konkurs forumowy "Twarze Depresji" - głosowanie

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mariusz75 21 kwi 2017, 14:45
Pytanie kto dyskredytuje psychoterapię? Czy nie zadowoleni pacjenci, którym terapia nie pomogła, czy nie zadowoleni pacjenci, którzy mieli znikomy kontakt z terapią i zrazili się jednocześnie nie próbując dowiedzieć się jakie faktycznie terapia przynosi skutki, co mogłoby wiązać się z zaangażowaniem w kolejną terapię, czy ci którzy mieli inne oczekiwania co do terapii, czy ci, którzy w ogóle nie mają pojęcia o terapii, tylko tak im się wydaje, że jest do kitu, czy psychiatrzy, którzy wolą promować własną profesję (część tak robi)?

Osobiście nie przeszedłem nigdy żadnej porządnej terapii. Także nie mogę się rzetelnie wypowiedzieć o jej skuteczności. Natomiast miałem swoje "mini" psychoterapie i jestem zawiedziony. Jednak podejrzewam, że gdybym natrafił na odpowiedniego człowieka z odpowiednią wiedzą to mogło by się udać (przynajmniej częściowo).
mariusz75

przez NN4V 21 kwi 2017, 19:47
A po co dyskredytować? Przeceniać również nie warto.
Sama napisałaś w innym wątku, że poprawa jest konsekwencją własnych decyzji, nie decyzji psychoterapeuty. Jest katalizatorem działania, nie sprawcą. Psychoterapeuta nic nie zrobi za kogoś.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg