Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj byłam u lekarza ,który przepisał mi venlectine 75mg .Mam ją brać raz dziennie rano podczas posiłku a wieczorem biorę clonazepanum 1,5 mg , którego będę powoli odstawiała.

Bardzo proszę was o informację czy venlacitine ma dużo skutków ubocznych ubocznych ,ja po pierwszym dniu wzięcia tabletki czuję tępy ból z tyłu głowy oraz niewielkie nudności.Czy skutki uboczne brania leku,a zaznaczam iż biorę go po raz pierwszy będą się zmniejszały czy nasilały przez kolejne dni.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje od osób ,które miały do czynienia z tym lekiem.

Serdecznie pozdrawiam:)

 

[Dodane po edycji:]

 

Przepraszam ale jestem nowym użytkownikiem forum i nie miałam zamiaru robić bałaganu....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna w dawce przedterapeutycznej jest podawana tylko w celu reakcji organizmu na lek, nie powinno się zdejmować w takim wypadku Xanaxu. Ogólnie niższe dawki mają działanie antydepresyjne, działanie noradrenargiczne, bardziej przeciwlękowe ujawnia się od dawki w przedziale 150-300 mg na dobę. Niższe dawki blokują głównie receptory serotoninergiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, żyje jakoś. Ostatnio nawert kilka dnia miałęm chęci do pracy. Ale nie czuję się rerwelayjnie tak jak np. 2 miesiące temu. Nie wiem, czy to efekt podwyższednia dawki (ale mineło 2 tygodnie), ale chyba nie powinno. Jak w najbliższym czasie humor mi się nie poprawi.... no cóż... to życie się nie udało. Może mastępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- a jak wasz ''sprzęt'' zachowuje się pod wpływem kuracji wenlą? U mnie ostatnio kompletnie zerowe libido. Boję się aż jakąś dziewczynę poznać bo czuję, że mogę nie podołać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przerażaj mnie :( Dodam, że ostatnio troche naduzywałem tramadolu do celów rekreacyjnych, ale nie wiem czy to jest powód czy alwenta. Normalnie czuje się pod ''tym'' względem jak roślina. Kompletnie wypalony. Nawet ostatnio miałem okazję. Panna sama mi proponowała, a ja się wymigałem bo bałem się , że nie podołam ;( załamka normalnie. A kiedyś to ho ho, się potrafiło :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanca wspolczuje, ale naprawde nie rozumiem, dlaczego trwasz przy tym Efectinie tak dlugo i bez zadnej poprawy. Jest mnostwo lekow, ktore przynioslyby ci ulge. Ja energii i checi do dzialania mam az za duzo, a biore ostatnio Trittico do Lerivonu (na sen). Taki zestaw daje niesamowity naped i zero skutkow ubocznych. Moim zdanie powinnas poprosic psychiatre o zmiane lekow. Zycie ci ucieka dziewczyno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chudne teraz waze juz 47 kg staram sie przytyc, jem duzo bo apetyt mam dobry ale niestety nie moge przytyc, wydaje mi sie ze czesciowo to wina leku no i sie nadal poce w nocy -ale to mozna wytrzymac, poza tym mam realne sny, i takie historie mi sie snia ze czasami sa smieszne czasami straszne ale sie czuje jakbym uczestniczyla w nich naprawde, jest to meczace bo wtedy sie dobrze nie wysypiam tylko jestem zmeczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni rok brałam leki Venlectine i Esprital (Venlectine 75 i Esprital 30 mg raz na dobę). Czułam się nieźle, ale od kilku miesięcy jest coraz gorzej. Kilka dni temu psychiatra przepisał mi dwa nowe leki, będące odpowiednikami powyższych. Remirta ORO i Velaxin 75 - po dwie tabletki każdego z nich na dobę.

Póki co czuję się okropnie, mam ciągłe drżenie dłoni i kolan, dostaję częstego, lekkiego szczękościsku i miewam zawroty głowy. Czuję też typowe dla silnego stresu, lub niepokoju bóle żołądka. Na początku choroby zażywałam Luxetę i Cloraxen po których miewałam napady histerii i myśli samobójcze podczas których czasami okaleczałam się dość mocno (to trwało dwa tygodnie, dopóki nie przyzwyczaiłam się do leku). Czuję straszny niepokój związany z myślą, że ten epizod znowu się powtórzy. Naprawdę trudno zachować mi spokój gdyż to, co dzieje się teraz bardzo przypomina mi tamte wydarzenia sprzed 4 lat. Mam nadzieję, że przetrzymam ten okres i po kilku - kilkunastu dniach sytuacja się ustabilizuje.

Jedno w tym wszystkim wydaje mi się dobre - przynajmniej czuję, że te leki działają.

Przez ostatnie, letnie miesiące Venlectine i Esprital jakby wcale nie miały na mnie wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

mam problem,bo wlasnie mojemu dziecku przepisano-alvente,na depresje(której aczkolwiek nie ma) ale chodzi tu o lęk

czytajac posty,to widze że biora ten lek tylko osoby dorosłe-czy ktos może mi powiedzieć czy ktos dawał lub zna osoby które podawały ten lek dziecku :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciom sie psychotropów nie podaje, a ile ma lat dziecko/? Czy byłas z nim u psychiatry dziecięcego? Wyjatkiem jest ADHD ale to tylko w najbardziej zaawansowanych przypadkach i po konsulatcji z lekarzem psychiatra dzieciecym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzieciom sie psychotropów nie podaje a mojemu podano-ma 9 lat.ma tzw-lęk społeczny-ale jest dzieckiem i juz powoli z tego wychodzi,bo sa super efekty pracy z nim,on ma duzy problem bycia w szkole i to wszystko bo z reszta sobie juz pomału daje rade-bez leków!!! A ten lek oczywiscie przepisał lekarz psychiatra od dzieci i dorosłych-a po przeczytaniu opini o skutkach ubocznych u dorosłych ludzi-to wrecz jestem przerażona co moga miec dzieci!!!-i tu jest dylemat czy podawać ten lek_a nacpany,drazliwy lub wiecznie senny-to co to za życie bo przecież trzeba ten lek kiedys skończyć-dorosli muszą dać sobie rade,a dziecko :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli piszesz ze dziecko z tego wychodzi to nie podawaj mu lekow, ja pracuje w szkole jako psycholog dzieciecy i konsultuje sie z lekarzami i bardzo rzadko sa podawane psychotropy. Jezeli dziecko rokuje dobrze a tak piszesz to moim zdaniem ten lek jest niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenio niestety ale padles ofiara jakiegos po prostu głupka, stwardnienie rozsiane to najczesciej choroba genetyczna Effectin na pewno jej nie wywolal. Poza tym byc moze ta osoba miala wczesniej juz stwardnienie tylko mylnie rozpoznane jako nerwica. I leki nie uzalezniaja, te nowej generacji, W artkule jest mnostwo bzdur :) dla osob podatnych na takie niesprawdzone informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dziecku nie podawała wenlafaksyny, co za koszmarny pomysł! Już pomijając fakt, ze przeciwlękowo działają dopiero duże dawki. Jeśli już w ogóle jakiś lek, to Anafranil w bardzo małych ilościach. Jest to antydepresant, który podawany jest dzieciom na np moczenie nocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×