Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kwas foliowy- zapobieganie i leczenie depresji


Anna R.

Rekomendowane odpowiedzi

Obie witaminy B6 i B12 powinny byc brane razem z kwasem foliowym, ale z tym nie ma problemu, poniewaz zarowno w preparacie Feminatal jak i Taxofit sa one obecne w wystarczajacej ilosci. Inne suplementy z kwasem mozna przyjmowac, o ile nie ma sie defektu enzymatycznego. W przeciwnym razie witamina ta nie jest przyswajana przez organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taxofit Metafolin 800 Depot- 28 zl 60 tabletek ( bierze sie jedna dziennie)

Feminatal Metafolin 800- 30-35 zl 30 tabletek (takze jedna dziennie)

 

Tym, ze Feminatal to preparat dla kobiet w ciazy prosze sie nie przejmowac ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Oczywiscie oba bez recepty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie jak mozna - jak dlugo brac te witaminy,robic jakies przerwy czy nie?

 

[Dodane po edycji:]

 

powiedzcie mile Panie,co do tych witamin i kwasu foliowego - wyscie same gdzies to znalazly czy moze chodza jeszcze po tym swiecie lekarze ktorzy widza cos wiecej nia czubek wlasnego nosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam artykul na ten temat w niemieckiej gazecie, potem poszperalam w necie i informacje sie potwierdzily. Pozostalo mi wyszukac w aptece odpowiedni preparat z metafolina.

 

Taxofit biore stale i zadnych przerw nie robie. Przyjmowanie kwasu foliowego konsultowalam z psychiatra i neurologiem. Wyrazili pozytywna opinie na temat brania tej witaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć od dziś dołączam do swoich leków kwas foliowy-tak zalecił mi ginekolog....moze kiedyś zdecyduje sie na drugie dzieciatko---tylko jak zmniejsze seroxat narazie jest ok zobaczymy!

 

anno-r-mam kwas foliowy kupiłam w aptece z witaminami B ponoć lepiej przyswaja sie go wtwdy...mam nadzieję ,że przyswoje go dobrze i dotrze on tam gdzie trzeba;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niektórzy lekarze nie zawsze są na bieżąco, jeśli chodzi o najnowsze badania naukowe. Kwas foliowy i witaminy z grupy B to substancje stosowane zapobiegawczo oraz wspomagająco w czasie farmakoterapii. Nie są natomiast cudownym lekiem, który podczas ciężkiego epizodu depresyjnego może zastąpić antydepresanty. U mnie poprawa po kwasie była wyraźnie odczuwalna i gdyby nie to, ze oprócz depresji cierpię tez na przewlekłą bezsenność, nie brałabym już w ogóle żadnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmylił mnie twój nick, przepraszam ;)

 

Ale i w starszym wieku folacyna wpływa dobroczynnie na organizm. W Niemczech przebadano dwie grupy osób w wieku dosyć dojrzałym. Jedna grupa brała kwas foliowy w ilości 1 mg przez dwa lata, druga nie. U osób z pierwszej grupy kwas do tego stopnia wpłynął pozytywnie na neurony, ze wiek fizjologiczny mózgu "odmłodził się" o 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×