Skocz do zawartości
Nerwica.com

PIRACETAM (Lucetam, MemoniQ, Memotropil, Nootropil, Piracetam Espefa)


odnowiciel

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dawka 2400mg jest w ogóle skuteczna? Lek biorę na rzeczywiste problemy z funkcjami poznawczymi, a nie jako wspomagacz do nauki. Czy jest w ogóle spora różnica w działaniu np. 2400mg vs 4800mg? Więcej niż 4800mg nie mam zamiaru brać, bo te tabletki takie wielkie, aż mnie wzdryga, że miałbym więcej tego gruzu żreć :mrgreen:

 

Czy do piracetamu można dodać winpocetynę lub nicergolinę i czy jest w tym sens?

 

Neurolog powiedziała, że pozostałe nootropy są za ciężkim kalibrem jak dla mnie, więc muszę zadowolić się tylko tymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piracetam obniza poziom serotoniny i to troche kloci sie z dzialaniem paroksetyny.

 

ja próbowałem czasem to łączyć , ale to lipa z piracetamem

Już lepiej zamiast Piro dać metylofenidat , ( Niesłusznie oskarżany jako narkotyk , a w rzeczywistości jest dobrym lekiem branym oczywiście w mądrych dawkach do 30 mg / d. ( anhedonia , brak napędu,żywotności , opsałość, znużenie psychiczne itd. ( i ogólnie elementy ADHD ) etc etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania na ktorych bazuje to co napisalem mowia o tym, ze zwieksza wychwyt zwrotny, co oznacza, ze dlugotrwale podawanie mogloby wywolac zmiany kompensacyjne na tym bialku i finalnie wywolac trwala zmiane. Nie sugerowalbym tego jednak dziecku, bo choc mozg dziecka jest bardzo plastyczny, to jednak balans w neuroprzekaznictwie sie sprzydaje do normalnego zycia.

 

Sensowne dzialanie tego leku zaczyna sie w dawkach duzo wiekszych, anizeli te przepisywane przewaznie przez lekarza (jakies 3x przynajmniej), o czym w sumie tez warto pamietac i nie liczyc na niewiadomo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania na ktorych bazuje to co napisalem mowia o tym, ze zwieksza wychwyt zwrotny, co oznacza, ze dlugotrwale podawanie mogloby wywolac zmiany kompensacyjne na tym bialku i finalnie wywolac trwala zmiane. Nie sugerowalbym tego jednak dziecku, bo choc mozg dziecka jest bardzo plastyczny, to jednak balans w neuroprzekaznictwie sie sprzydaje do normalnego zycia.

 

Sensowne dzialanie tego leku zaczyna sie w dawkach duzo wiekszych, anizeli te przepisywane przewaznie przez lekarza (jakies 3x przynajmniej), o czym w sumie tez warto pamietac i nie liczyc na niewiadomo co.

 

Ricah widze, że znasz sie na rzeczy. Czym mogę sobie pomoc przy paroksetynie na koncentracje ? co myslisz o noopept bo duzo pozytywnych opinii. Ma w skladzie Noopept (N-phenylacetyl-L-prolyglycine ethyl ester) 30 mg Alfosceran Choliny (Alpha GPC) 100 mg Dwuwinian Choliny 350 mg N-Acetyl L-Tyrozyna 150 mg Witamina E TPGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamral, z tego co udalo mi sie zauwazyc, to najlepiej na koncentracje dzialaja dopaminergiki (stymulanty), stad lepiej byloby zalatwic sobie metylofenidat lub bupropion jezeli interesuje Cie to konkretnie. Noopept (+reszta) bardziej podziala na pamiec, aczkolwiek prekursory acetylocholiny moga zmniejszac negatywny wplyw paroksetyny na funkcje poznawcze.

 

paramparam, no niestety, trafic na konowala w tej dziedzinie nie jest trudno, a odwrocic ewentualne szkody to wrecz mission impossible. Nie wiadomo na pewno czy to wina akurat piracetamu, ale nie wykluczone. Leki SSRI downreguluja to bialko (bialko wychwytu zwrotnego serotoniny), zatem jezeli wiele rzeczy wskazuje, ze problem moze lezec tutaj, to celowalbym w te leki, tym bardziej, ze to leki pierwszego rzutu na depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zainteresowały mnie efekty działania Piracetamu oraz innych nootropowo podobnych leków. Za około miesiąc matura i chciałbym przestudiować cały materiał. Potrzebujne boostera tkz petardy do koncentracji i łatwości zapamiętywania.

Zdaję sobie sprawę, że efektu jak w "Limitless" nieuzyskam. Potrzebuję doładować się krótko terminowo na okres 1.5 miesiąca a później sobie odpuścić. Obecnie zażywam od kilku tygodni Piracetam ~1.2/2.4g na dobę.

Moje pytanie brzmi jaki najlepszy efekt i wydajność uzyskać? Jak wygląda sprawa z dawkowaniem?

 

Wyczytałem gdzieś, że najlepiej stosować "9,6 - 14,4g (9600mg - 14400mg)/dobę w 2-3 dawkach podzielonych". Jak sprawa się ma z choliną i hupercyną? Jak i ile stosować jej z piracetamem?

 

 

W moim ekwipunku zanjduję się:

-Czeski Piracetam 1200mg

-Biotropil 1200mg

-Biolobil forte

-Viregyt-K 100mg

+ zamówiona:

-Cholina

-hupercyna A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwuniany choliny sobie kup albo lecytyne

---jedynie na wątrobę to jeszcze dwumian choliny i lecytyna mogą zapewne pomóc ,ale głowy nie " naprawią ".

to co bym polecił na poprawę funkcji mózgu to CDP Cholina ( Citotrop ) , Hupercynę A z leków bez recepty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym ze nie stosujcie cytykoliny (cdp-choliny) z antydepresantami, ja mialem po trazodonie po 2-4 tygodniach zespol serotoninowy, przy mirtazapinie 15 mg w pierwszym dniu, a przed zespolem z 2-3 godziny błogostanu, który potem zamienil sie w lekki ZS, ktoryzbilem benzo. pocily mi sie dlonie, i byly troche zimnawe. Błogostan lepszy niz po duzej dawce benzo, np alprazolamu :P i to sporo. lepsze od benzo, ale nie bede reklamowal bo wiadomo do czego to prowadzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 2400mg raz dziennie, tak przepisał mi lekarz, niestety działanie jest dosyć liche, próbuję kofeiną podbijać ale i tak niewiele czuję.

Myślę, że wyższe dawkowanie też by wiele nie zmieniło. 

Dla mnie zmarnowane pieniądze, mimo że niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy z moim mózgiem jest wszystko OK chyba nie  ;) 

ale po tym leku (wspomagaczy pamięci) "trzęsie" mnie jakbym tydzień czasu pił ? i mam ochotę kupić 3 litry wódki i pić pic pić ... dodam tylko że wcześniej jakoś tak nie miałem problemów z alkoholem (znaczy piłem okazjonalnie raz na miesiąc-0,5roku) ale nie codziennie a z poprawą pamięci tez "szału" nie ma i chce mi się spać najlepiej cały dzień bym przeleżał w łóżeczku :/

 

no i co teraz mam zrobić przestać to brać zwiększyć / zmniejszyć dawkę czy cierpliwie czekać na cud XD?

 

ps. dodam tylko ze dostałem to jako dodatek do Ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×