Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Hej , Mam Pytanie .... Czy Łączył ktoś MOKLOBEMID z Reboksetyną ( Edronax ) Lub z Bupropion 'em (Wellbutrin )

Co sądzicie o takim połączeniu Moklobemidu z którymś z tych leków (obydwa działają głownie na noradrenaline :)

Nie zaszkodzi ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , Mam Pytanie .... Czy Łączył ktoś MOKLOBEMID z Reboksetyną ( Edronax ) Lub z Bupropion 'em (Wellbutrin )

Co sądzicie o takim połączeniu Moklobemidu z którymś z tych leków (obydwa działają głownie na noradrenaline :)

Nie zaszkodzi ? ...

 

Bupropionu i moklobemidu nie mozna laczyc, w ulotce tak przynajmniej jest napisane. Jak z Edronaxem to nie wiem, ale sadzac po opiniach na forach, Edronax to tepy lek czesto powodujacy bol przy sikaniu i ejakulacji i dramatyczne skurczenie zadla, tak, ze nawet zgrabne zolnierki z Bombasu ci go nie postawia (© by mjr Suchodolski). Generalnie ta substancja statystycznie przegrywa w cuglach w rankingu pobudzaczy konkurencje z bupropionem. A koszt taki sam, jak przeliczysz sobie, ile tabletek Edronaxu potrzeba na miesiac.

 

Zreszta najpierw sprobowalbym samego moklobemidu, bo nie zawsze ma profil dzialania typowo serotoninowy. Mnie silnie pobudzal, powodujac leki i niepokoj. Ale najgorsze byly meltdowny emocjonalne, czego np. na bupropionie nie mam, aczkolwiek tez znacznie obniza prog lekotworczy. Dzialania na serotonine za bardzo nie odczulem. Po poltora miesiaca nie bylo lepiej, wiec odstawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się brać min 8 tyg. po tym okresie powinno się ocenić efekt terapeutyczny. Ja tak długo niestety nie wytrzymałem. Daje napęd , nie zamula ale działania antydepresyjnego u mnie nie było. Jakby ktoś potrzebowała to trochę mi tego zostało. Na wahania nastroju przy braniu moklo dobra jest lamotrygina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , Mam Pytanie .... Czy Łączył ktoś MOKLOBEMID z Reboksetyną ( Edronax ) Lub z Bupropion 'em (Wellbutrin )

Co sądzicie o takim połączeniu Moklobemidu z którymś z tych leków (obydwa działają głownie na noradrenaline :)

Nie zaszkodzi ? ...

 

Moklobemidu i bupropionu nie wolno łączyć.

Co do reboksetyny, w ulotce jest informacja, ze oddzialuje z moklobemidem, ale zakazu jako takiego nie ma.

Kiepsko to widze, biorac pod uwage, ze mnie moklobemid silnie pobudzal i dzialal bardziej lekotworczo niz bupropion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na wizycie u lekarza opowiedziałem mu mam anhedonie nic mnie nie cieszy żadnych planów na przyszłość nawet seks nie cieszy mnie dostałem prace nie mam sił do niej iść łykam asertin 150mg depakine 1000mg na padaczkę clonozepam łykałem przez trzy tygodnie odstawiłem łykam doraźnie jak nie potrafię spać minęło trzy miesiące a remisji nie uzyskałem podejrzewam u mnie niedobór dopaminy i Noradrenaliny jestem zmęczony w ciągu dnia jestem senny śpię długo a lekarz nic nie chce przepisać ostatnio na forum wyczytałem o nałogowej masturbacji często się masturbuje to powoduje wyrzut dopaminy serotoniny to powoduje anhedonie nie wiem czy to jest prawda co mam zrobić aby zwiększyć dopaminie w mózgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza rada, wnioskując z tego co piszesz to powinien Ci lekarz zamienić asertin na wenle. Masturbacja to tylko chwila. Wychodzi na to że potrzebujesz stałego efektu. Masz padaczkę? Pozdrawiam

 

Choruje na padaczkę jak miałem 7 lat łykałem tabletki przez 10 lat potem przestałem łykać tabletki napadów nie mam nie wiem po co psychiatria przepisał mi Depakine mam jeszcze nerwice natręctw myślowych ten Asertin pomaga na natręctwa 90 procentach ta wenlafaksyna jest tylko na serotoninie i noradrenalina a na Dopaminie nie jest na forum piszą skuteczny lek jest ropinirol czyli Aparxon pomaga na anhedonie lekarz nigdy nie zgodzi nie na przepisywanie tego leku bo uzna można dostać schizofrenii

wypróbowałem jak zadziała na mnie napój energetyczny czasami kiedyś piłem czułem się zajebiście miałem tyle energii potrafiłem posprzątać pokój świat nabrał kolorów to był chwilowy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ostatnio na forum wyczytałem o nałogowej masturbacji często się masturbuje to powoduje wyrzut dopaminy serotoniny to powoduje anhedonie nie wiem czy to jest prawda co mam zrobić aby zwiększyć dopaminie w mózgu

Musisz pałować się jeszcze częściej.

Więcej pałowania = więcej serotoniny, więcej dopaminy = mniejsza anhedonia = mniejsza depresja = lepsze samopoczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pokładaj takich nadziei w Ropinriol-u bo jeszcze się wykończysz tym lekiem. Albo po prostu dokopiesz sobie jeszcze bardziej. Myślisz że jak lek jest agonistą receptorów dopaminowych to Cię doładuję?

Uważaj bo możesz mieć paradoksalne działanie i się załatwisz. Jak byś był tak obeznany to proponuj lekarzowi syntetyczną dopaminę (Dopaminum Hydrochloricum WZF) ale tego nie stosuję się po to by mieć energię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edi2933, abstynencja moze zmniejszyc anhedonie, bo dopamina nie bedzie tak ciagle wyrzucana, warto sprobowac, ale nie liczylbym tutaj na cuda. Jezeli robisz to juz dlugo i czesto, to warto zbadac sobie poziom prolaktyny - jej wysoki poziom moze sie przyczyniac do takiego stanu. Co do lekow, to nie napisales jak dlugo bierzesz ten asertin. Jezeli >2 miesiace, to radzilbym zmienic na bupropion (tutaj uwaga, obniza prog drgawkowy, takze ostroznie) lub tianeptyne na poczatek, a unikac lekow, ktore silnie dzialaja na uklad serotoninowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pokładaj takich nadziei w Ropinriol-u bo jeszcze się wykończysz tym lekiem. Albo po prostu dokopiesz sobie jeszcze bardziej. Myślisz że jak lek jest agonistą receptorów dopaminowych to Cię doładuję?

Uważaj bo możesz mieć paradoksalne działanie i się załatwisz. Jak byś był tak obeznany to proponuj lekarzowi syntetyczną dopaminę (Dopaminum Hydrochloricum WZF) ale tego nie stosuję się po to by mieć energię!

 

Dzięki za poradę ale ten lek jest stosowany w leczeniu stanów wstrząsu. Lek Dopaminum hydrochloricum WZF leczy stany zagrożenia życia wywołane wstrząsem. Wstrząs może być spowodowany zawałem serca, urazem, zakażeniem krwi, operacjami kardiologicznymi, zaostrzeniem przewlekłej niewydolności serca chyba mnie to nie dotyczy jeszcze chodziło mi o zwiększenie dopaminy w mózgu gdzie występuje niedobór tego neuroprzekaźnika niektóre ludzie chwalą ropinirol łykałem sulpiryd 50mg kiedyś działał na receptor D2 działał na początku potem przestał odstawiłem poszukuje leku na receptory D1, D2, D3, , D4 , D5 które oddziałują na Dopaminie mój wujek ma schizofrenie łyka olanzapinie ona oddziałuje na wszystkie receptory dopaminowe nie wiem czy nie zacząć ich łykać pozatym ta Wenlafaksyna też by mogła mi pomóc na noradrenalinie leki można łączyć wtedy efekt jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Amisulpiryd, ale on nie działa na wszystkie Twoje wymienione receptory. Ale co najważniejsze nie oddziaływuje też na serotoninę.

I tak jak napisał Ricah bupropion. Możesz jeszcze zainteresować się Abilify. Na niektórych działa bardzo stymulująco. Na przykład na mnie. Szczególnie dawka 7,5mg. No ale ma powinowactwo do receptora serotoninowego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla Ci nie pomoze, minimalne szanse ma na to reboksetyna, ale rzadko kiedy dobrze dziala. Ropinirol ma sens, ale jest nieco wiekszym zagrozeniem, anizeli bupropion czy tianeptyna, o ktorych wspomnialem. Od arypiprazolu (abilify) lepsza jest olanzapina w tych sprawach, ale znow - lepszym wyborem jest najpierw sprobowac bupro/tianeptyny/metylofenidatu (chociaz z tym ostatnim nie wiazalbym wielkich nadziei).

 

W badanich skutecznosc wykazywaly rowniez leki blokujace acetylocholinoesteraze (np. donepezil), nicergolina, cilostazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę porównywać olanzapiny do arypirazolu ale wydaję mi się że olanzapina w kwestii pobudzenia/stymualcji, pobudzenia dopaminy ma się nijak. Ten lek tylko może przygnębić i otępić/wyłączyć z życia. Do tego może prowadzić do silnej akatyzji i dyskinez, tak samo jak arypiprazol, choć dla mnie arypiprazol ma znacznie bardziej odczuwalne działanie stymulujące i doporwadzające do akatyzji. Olanzapina jest dobra na natłok myśli i do spania. Na objawy schizofreniczne. Faktycznie olanzapina działa na wszystkie wyżej wymienione receptory dopaminowe jak również serotoninowe. Jest również jako stabilizator nastroju. Ale redukuję pobudzenie receptorów dopaminowych. Także chyba Panu edi2933 nie o to chodzi.

A duloksetyna i paroksetyna? Może jednak problem tkwi w nastroju. Jest obniżony co ma wiele skutków. I podwyższając go/polepszając nastąpi też pobudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie jak apatia i anhedonia maja bardzo duzy zwiazek z zaburzeniami w dzialaniu systemu dopaminergicznego, gabaergicznego i serotoninowego (tutaj szczegolnie z receptorami 5-HT1a, 2a i 2c).

 

Olanzapina ma ta przewage nad arypiprazolem, ze nie wplywa na ekspresje genow receptorow D2, ale za to downreguluje receptory 5-HT2a, co jest bardzo korzystne.

http://link.springer.com/article/10.1007/s007020050024

 

Dodatkowo badania wskazuja, ze olanzapina jest skuteczna w leczeniu apatii, ktora jest spowodowana przyjmowaniem lekow silnie dzialajacych na uklad serotoninowy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12019662

 

A jezeli serio proponujesz duloksetyne i paroksetyne na takie objawy, to nie ma sensu dluzej z Toba dyskutowac. Doucz sie najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję ale pytam. Doluksetyny nie znam. Ale paroksetyna działa jak turborakieta. Faktycznie muszę się douczyć. Uczę się całe życie. Ale z obserwacji wynika że paroksetyna (nie patrząc na tabelki, badania, raporty) działa tak jak dobry stymulant. Ale co ja tam wiem. Najlepiej zagłębić się tak w temat żeby szukać igły w stogu siana, a i tak nie znaleźć nic bo jeśli na jedno pomaga to drugie wyklucza. To już lepiej walić metaamfetamine. Tutaj nie ma co się rozwodzić.

Ale pisanie że olanzapina nie wpływa na ekspresję genów receptora D2 i downreguluje receptory 5HT2a ma się też nijak, jeśli po prostu po braniu olanzapiny jakiś czas przez osobnika stanie się chodzącym zombi. Takie pier*^%enie wkładam między bajki. Liczy się efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edi2933, abstynencja moze zmniejszyc anhedonie, bo dopamina nie bedzie tak ciagle wyrzucana, warto sprobowac, ale nie liczylbym tutaj na cuda. Jezeli robisz to juz dlugo i czesto, to warto zbadac sobie poziom prolaktyny - jej wysoki poziom moze sie przyczyniac do takiego stanu. Co do lekow, to nie napisales jak dlugo bierzesz ten asertin. Jezeli >2 miesiace, to radzilbym zmienic na bupropion (tutaj uwaga, obniza prog drgawkowy, takze ostroznie) lub tianeptyne na poczatek, a unikac lekow, ktore silnie dzialaja na uklad serotoninowy.
. dzięki za pomoc wypròbuje bupropion jest drogi właśnie dostałem prace zarobię na ten lek a asertin łykam 3 miesiące pomaga na natręctwa myślowe czy olanzapina jest gorsza od klonozepanu aby odstawić nie chce się użależnić narazie pije napoje energetyczne pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie jak apatia i anhedonia maja bardzo duzy zwiazek z zaburzeniami w dzialaniu systemu dopaminergicznego, gabaergicznego i serotoninowego (tutaj szczegolnie z receptorami 5-HT1a, 2a i 2c).

 

Yup. U mnie metylofenidat znacznie redukuje apatie/anhedonie. Niestety jest to tylko czasowe rozwiązanie...

 

Wspomnę tylko, że u mnie zaobserwowano zmiany w okolicy czołowo-skroniowej jak i w móżdżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Amisulpiryd, ale on nie działa na wszystkie Twoje wymienione receptory. Ale co najważniejsze nie oddziaływuje też na serotoninę.

I tak jak napisał Ricah bupropion. Możesz jeszcze zainteresować się Abilify. Na niektórych działa bardzo stymulująco. Na przykład na mnie. Szczególnie dawka 7,5mg. No ale ma powinowactwo do receptora serotoninowego. Pozdrawiam

Amisulpiryd to amisan wujek łyka 400 mg końska dawka a 200 mg może być będę miał więcej Dopaminy

 

-- 14 maja 2017, 21:37 --

 

Znowu dziś mam zły nastrój wszystko mi się nie chce o przyszłości nie myśle bo mnie przeraża walczę o każdy dzień życia dla mnie wstanie z łóżka bo muszę wyjść z psem na spacer do tego ból psychiczny w mózgu który zniechęca do dalszego życia nie umie się kompletnie cieszyć się życiem nie mam w sobie radości nie wiem jak mam przetrwać dalej skąd brać inspiracje na życie motywacji nie mam tak straszne się boje gdy puszczą mi hamulce to zrobię sobie krzywdę Asertin pomaga tylko na natręctwa byłem u sześciu lekarzy ciągle przepisują sertralina czyli asertin byłem u lekarza co kiedyś była ordynatorką w szpitalu psychiatrycznym dostałem Aserin Depakine i clony ale nie łykam clonów jak opowiedziałem jej o anhedonii braku radości nic nie powiedziała nic nie dostałem żadnego leku z tego co wiem powinno się łączyć leki mój mix który chce przetestować na mnie to Asertin , Pronoran , Amitriptylinum VP nie wiem nic taki mix by mnie nie zabił

 

-- 17 maja 2017, 01:08 --

 

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Amisulpiryd, ale on nie działa na wszystkie Twoje wymienione receptory. Ale co najważniejsze nie oddziaływuje też na serotoninę.

I tak jak napisał Ricah bupropion. Możesz jeszcze zainteresować się Abilify. Na niektórych działa bardzo stymulująco. Na przykład na mnie. Szczególnie dawka 7,5mg. No ale ma powinowactwo do receptora serotoninowego. Pozdrawiam

Amisulpiryd to amisan wujek łyka 400 mg końska dawka a 200 mg może być będę miał więcej Dopaminy

 

-- 14 maja 2017, 21:37 --

 

Znowu dziś mam zły nastrój wszystko mi się nie chce o przyszłości nie myśle bo mnie przeraża walczę o każdy dzień życia dla mnie wstanie z łóżka bo muszę wyjść z psem na spacer do tego ból psychiczny w mózgu który zniechęca do dalszego życia nie umie się kompletnie cieszyć się życiem nie mam w sobie radości nie wiem jak mam przetrwać dalej skąd brać inspiracje na życie motywacji nie mam tak straszne się boje gdy puszczą mi hamulce to zrobię sobie krzywdę Asertin pomaga tylko na natręctwa byłem u sześciu lekarzy ciągle przepisują sertralina czyli asertin byłem u lekarza co kiedyś była ordynatorką w szpitalu psychiatrycznym dostałem Aserin Depakine i clony ale nie łykam clonów jak opowiedziałem jej o anhedonii braku radości nic nie powiedziała nic nie dostałem żadnego leku z tego co wiem powinno się łączyć leki mój mix który chce przetestować na mnie to Asertin , Pronoran , Amitriptylinum VP nie wiem nic taki mix by mnie nie zabił

 

 

Dzisiaj byłem u psychiatry u pani doktor co pracowała 11 lat w szpitalu psychiatrycznym była ordynatorką opowiedziałem jej co mi dolega mam kiepski humor złe samopoczucie nic mnie nie cieszy nie odczuwam z niczego przyjemności mam anhedonie brak motywacji brak energii dostałem recepte nowy lek Seronil Depakine czy te leki mi pomogą w depresji ją zwalczyć bo już nie mam sił walczyć ile można prosić o lek na anhedonie pozostaje napoje energetyczne lub piwa lub most

 

-- 26 maja 2017, 13:16 --

 

Witam łykam seronil który mi nie pomaga 10 dni minęło ja mam myśli samobójcze czy skutki uboczne miną do 14 dni same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Amisulpiryd, ale on nie działa na wszystkie Twoje wymienione receptory. Ale co najważniejsze nie oddziaływuje też na serotoninę.

I tak jak napisał Ricah bupropion. Możesz jeszcze zainteresować się Abilify. Na niektórych działa bardzo stymulująco. Na przykład na mnie. Szczególnie dawka 7,5mg. No ale ma powinowactwo do receptora serotoninowego. Pozdrawiam

Amisulpiryd to amisan wujek łyka 400 mg końska dawka a 200 mg może być będę miał więcej Dopaminy

 

-- 14 maja 2017, 21:37 --

 

Znowu dziś mam zły nastrój wszystko mi się nie chce o przyszłości nie myśle bo mnie przeraża walczę o każdy dzień życia dla mnie wstanie z łóżka bo muszę wyjść z psem na spacer do tego ból psychiczny w mózgu który zniechęca do dalszego życia nie umie się kompletnie cieszyć się życiem nie mam w sobie radości nie wiem jak mam przetrwać dalej skąd brać inspiracje na życie motywacji nie mam tak straszne się boje gdy puszczą mi hamulce to zrobię sobie krzywdę Asertin pomaga tylko na natręctwa byłem u sześciu lekarzy ciągle przepisują sertralina czyli asertin byłem u lekarza co kiedyś była ordynatorką w szpitalu psychiatrycznym dostałem Aserin Depakine i clony ale nie łykam clonów jak opowiedziałem jej o anhedonii braku radości nic nie powiedziała nic nie dostałem żadnego leku z tego co wiem powinno się łączyć leki mój mix który chce przetestować na mnie to Asertin , Pronoran , Amitriptylinum VP nie wiem nic taki mix by mnie nie zabił

 

-- 17 maja 2017, 01:08 --

 

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Amisulpiryd, ale on nie działa na wszystkie Twoje wymienione receptory. Ale co najważniejsze nie oddziaływuje też na serotoninę.

I tak jak napisał Ricah bupropion. Możesz jeszcze zainteresować się Abilify. Na niektórych działa bardzo stymulująco. Na przykład na mnie. Szczególnie dawka 7,5mg. No ale ma powinowactwo do receptora serotoninowego. Pozdrawiam

Amisulpiryd to amisan wujek łyka 400 mg końska dawka a 200 mg może być będę miał więcej Dopaminy

 

-- 14 maja 2017, 21:37 --

 

Znowu dziś mam zły nastrój wszystko mi się nie chce o przyszłości nie myśle bo mnie przeraża walczę o każdy dzień życia dla mnie wstanie z łóżka bo muszę wyjść z psem na spacer do tego ból psychiczny w mózgu który zniechęca do dalszego życia nie umie się kompletnie cieszyć się życiem nie mam w sobie radości nie wiem jak mam przetrwać dalej skąd brać inspiracje na życie motywacji nie mam tak straszne się boje gdy puszczą mi hamulce to zrobię sobie krzywdę Asertin pomaga tylko na natręctwa byłem u sześciu lekarzy ciągle przepisują sertralina czyli asertin byłem u lekarza co kiedyś była ordynatorką w szpitalu psychiatrycznym dostałem Aserin Depakine i clony ale nie łykam clonów jak opowiedziałem jej o anhedonii braku radości nic nie powiedziała nic nie dostałem żadnego leku z tego co wiem powinno się łączyć leki mój mix który chce przetestować na mnie to Asertin , Pronoran , Amitriptylinum VP nie wiem nic taki mix by mnie nie zabił

 

 

Dzisiaj byłem u psychiatry u pani doktor co pracowała 11 lat w szpitalu psychiatrycznym była ordynatorką opowiedziałem jej co mi dolega mam kiepski humor złe samopoczucie nic mnie nie cieszy nie odczuwam z niczego przyjemności mam anhedonie brak motywacji brak energii dostałem recepte nowy lek Seronil Depakine czy te leki mi pomogą w depresji ją zwalczyć bo już nie mam sił walczyć ile można prosić o lek na anhedonie pozostaje napoje energetyczne lub piwa lub most

 

-- 26 maja 2017, 13:16 --

 

Witam łykam seronil który mi nie pomaga 10 dni minęło ja mam myśli samobójcze czy skutki uboczne miną do 14 dni same

 

Fluoksetyna to chyba najdluzej rozkrecajace sie SSRI. Ja jestem w 6 tygodniu juz na dawce 60 mg i czekam na ten przyplyw energii i motywacji i doczekac sie nie moge. Nie wiem, moze Anafranil nie daje jej sie rozbujac ? Dostalem to na aktywizacje, bo sam Anafranil zamula. Nie mam lękow, atakow paniki, calkiem dobre libido, tylko ta anhedonia i brak motywacji do dzialania.

 

Mowisz bierzesz 12 dni, radze Ci przestac liczyc dni i cierpliwie czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×